Skocz do zawartości

E61 xdrive - różne ET


Kilroy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć


Mam pytanie. Posiadam E61 530xi. Jak czytałem to w tej serii był kategoryczny zakaz stosowania różnych rozmiarów opon na osiach, różnych szerokości itp. A jak wygląda sprawa z ET? Stoję teraz przed kupnem opon na zimę i się zastanawiam co z felgami. Auto niedawno kupiłem, myślałem, że mam ET43 w swoich alufelgach, a się okazało, że jest ET35 (sprawdzałem w necie, KBA 49149). I teraz pytanie - czy to nie jest problemem, że mam inne ET? Skoro są takie zaostrzenia co do kół w xdrive to nie wpływa to na napęd? Już czytałem o padniętych skrzynkach przez zły dobór kół, więc wolałbym nie ryzykować i dlatego pytam się Was, bo planowałem obecne 17 wziąć na zimę, a na lato kupić 18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

et to osadzenie felgi nie ma wplywu na dzialanie Xa :wink: co innego srednica opony ktora sie zmienia jesli masz rozne szerkosci :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć, szukam alufelg do e92 330xd, myśle o 18. Obecnie jeżdżę na 17, każda opona jest taka sama. Przy zmianie zastanawiałem się nad jedna oferta znalazłem jedne fajne felgi od mpaka 18’ jednak rozmiary opon to 255/35 i 225/40 R18.

Oczywiście są rekomendowane te rozmiary do mojego auta. Naczytałem się jednak ze do z drive opony zawsze powinny być identyczne. Na kalkulatorze wartość różnicy wyniosła 0,2%. Jak to jest z tym x drivem? Nie będzie czuł takiej małej różnicy,

czy jednak zawsze zakładać identyczne? W poprzednich tematach ludziom przy naprawdę małych różnicach potrafił się układ wysypać. Liczę na dobre odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Żeby nie robić kolejnego tematu, szukam felg do xdrive, tyle że 19" Pytanie czy felgi 19" 9.0J 2x et18 i 2x et48 podejdą do e61 na czetrobucie? Słyszałem już różne opinie że wejdą, że nie wejdą że z przodu trzeba dystans wstawić, a jednak nie... Pytam bo nie chce kasy wyrzucić w błoto...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.