Skocz do zawartości

Dylemat zimowy: 17 koła vs 19 same opony


arolst

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje kupić opony na zimę, aktualnie mam 19" felgi +letnie opony na aucie i teraz mam dylemat:

kupić felgi 17 +opony czy tak naprawde w podobnej kwocie kupić same opony 19" na zime ?


jakieś przemyslenia ? doświadczenia ? zawsze miałem dwa komplety całych kół, rozumiem ze 19 nie każdy wulkanizator wymieni?

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Tylko i wyłącznie 17", jeżeli wejdą oczywiście pod twoje hamulce.

Zalety:

- nie niszczysz felg przekładkami co pół roku,

- nie niszczysz opon letnich przekładkami co pół roku,

- nie niszczysz opon zimowych przekładkami co pół roku,

- zimówka powinna mieć wyższy profil; na zimę daje to lepsze właściwości jezdne w samym śniegu,

- nie niszczysz 19" felg na lato solą i całym tym syfem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

ok mam 17 i opony zimowe :)


teraz czas na opony letnie bo niestety te na których kupiłem auto są mocno średnie,

felgi mam styling 351:

5er F10+ 8,5x19 front ET 33 14,53

5er F10+ 9x19 back ET 44 14,51


i tak się zastanawiam czy nie wrzucić jednakowego rozmiaru 245/40/19 na wszystkie koła (jest wiekszy wybór opon niz przy mieszanych rozmiarach), z tego co widzę na stronie :


https://www.willtheyfit.com/index.php?width=245&aspect=40&diameter=19&wheelwidth=8.5&offset=33&width2=245&aspect2=40&wheel_size=19&wheel_width=9&offset2=44


obwód koła jest taki sam przy róznicy 0.5 cala i prędkość przodu i tyłu nie rózni się


Jakieś uwagi macie do takiego rozwiązania ?


tutaj jeszcze jeden ciekawy kalkulator:

https://elmot24.pl/kalkulator-opon-felg/



wheelimage.php?tyrediameter=678.6&tyrewidth=245&tyrecirc=2131.88477229&wheelwidth=215.9&wheeldia=482.6&offset=33&poke=74.95&inset=140.95&aspect=40&tyrediameter2=678.6&tyrewidth2=245&tyrecirc2=2131.88477229&wheel_width=228.6&wheeldia2=482.6&offset2=44&poke2=70.3&inset2=158.3&aspect2=40

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

nie określisz tego w jaki sposób szerokość wpływa na średnicę i obwód, dochodzi masa auta i tysiąc zmiennych na ciśnieniu kończąc, kalkulatory się nie mylą, ale życie to druga sprawa.

Masz mieszane felgi załóż mieszane opony, jak chcesz jednakowe opony bo taniej, to kup na tył węższe felgi, nie kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.