Skocz do zawartości

E90 320 d Dobór felg do e90


richie77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich


Przejrzałem mnóstwo forumowych tematów i opini ale nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi dlatego proszę was o pomoc!!!;)


Samochód to bmw e90 2.0d 2006r mam felgi do kupienia 19” o parametrach;

Przód- 19”-szer- 8.5” et 20 opony 235/30

Tył -19”-szer-9.5” et 25 opony 265/30


Czy to da rade zamontować w moim samochodzie?? Czy będzie obcierać itp?? Czy wogole taki zestaw się zmieści?

Czekam na odpowiedzi


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opony są źle dobrane ponieważ różnica w średnicy między przodem a tyłem jest za duża. Prawidłowo powinno być przód 235/35 a tył 265/30 a czy będą ocierać to musiał byś pomierzyć. Użyj kalkulatora do obliczania ET
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, nie będę zakładał nowego tematu, bo ten sam problem i ten sam samochód.

Próbuję dobrać felgi do E90 320d i urodziło mi się kilka pytań:

 

  • Czy komfort jazdy jest odczuwalny między R17 a R18? Niektórzy mówią, że czuć różnicę.
  • Zakładając, że biorę R18 to dlaczego koła tył i przód w BMW OEM są inne :? ? Widziałem, że niektórzy zakładają takie same, a niektórzy właśnie inne przód inne tył.

    Fabryczne koła R18 do E90 to:

    225/40 R18 88W FRONT 8Jx18 ET34

    255/35 R18 90W REAR 8.5Jx18 ET37



    W związku z tym moje pytanie, czy powinienem lecieć jak fabryka mówi, czyli czy kupić felgi tylne szersze (8.5J) niż przednie (8.0J) oraz koła przednie 225/40 i tylne 255/35?

    Czy jednak auto powinno mieć 4 kółka takie same? Pytam, bo koła OEM R17 istnieją zarówno w opcji identyczne na 4 koła i takie, które mają inny przód inny tył. :?
     
  • Z tego co widzę często producenci felg nie mają opcji 8.5xR18 tylko wyłącznie 8.0xR18 albo 9.0xR18, oznacza to, że nie wrzucę tam chyba tej opony 255/35 jak fabryka zaleca, co zrobić w takim przypadku, inna opona?
     
  • Czy lepiej "przedobrzyć" odsadzenie ET czy wybrać mniejsze? Np. skoro fabrycznie jest ET37 na tył, a producent felg udostępnia ET35 i ET40, to które wybrać?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Komfort może jest mniejszy na R18 ale nie przesadnie, jak kupisz opony zwykłe XL to będzie ok. Fabryczne R18 i większe są mieszane ze względu pewnie na efekt wizualny ale gdybyś chciał założyć jakieś zamienniki to oczywiście możesz kupić wszystkie 4 takie same, czasem w ogłoszeniach można znaleźć skompletowane 4 takie same felgi ori bmw ale trzeba szukać. Gdybyś jednak miał mieszane felgi to zawsze stosuj rozmiar opon jakie fabryka zaleca bo musi być zachowana odpowiednia średnica między przodem a tyłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.