Skocz do zawartości

[F10] Jakie felgi/opony zimowe?


samboman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Aktualnie na F10 mam letnie opony 245/45/18 RF an alufelgach. Chcę kupić opony zimowe (np. Nokian WR A3). I teraz pytanie, czy kupić w takim samym rozmiarze jak letnie, tj. 245/45, czy dokupić oddzielny komplet felg (jeśli tak, to jakie?) i założyć węższe opony?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jak tam? Zima jeszcze nie zaskoczyła drogowców? :)

 

Kochani,

potrzebuję kupić nowy komplet zimówek do mojego F10 X-Drive. Z racji, że jeżdzę dość szybko (nie jest strachem jazda 200kmh po (niemieckich) autostradach, aczkolwiek raczej bez kozerki i wchodzeniem bokiem w wiraże), robię ok. 15-20 tysięcy km zimą, głównie duże miasta w Polsce, autostraty itd. Ale zdarza się czasem zajechac i na rodzinną wioskę na święta...

 

Myślę, że wersja z dobrej półki cenowej będzie rozsądnym wyborem. Poczytałem, popatrzyłem na ceny i właściwie interesujące są (rozmiar 245/45/R18 RoF):

- Continental ContiWinterContact TS830 P

- Dunlop SP WINTER SPORT 3D

- Nokian WR A3 lub A4 (nie za bardzo wiem jeszcze czym się różnią).

 

Aktualnie zimowe miałem Dunlopy takie jak wyżej i generalnie było w porządku, nie mam duże porównania, ale było fajnie. Z tą różnicą, że były wyższe (50 lub 55) co miało swoje minusy, a przynajmniej myślę że z tego powodu właśnie (przekłamania prędkości, obcierania przez dużym skręcie kierownicą, samochód był podatny na boczny wiatr przy prędkościach 130 kmh). W moich letnich nowych Michellin Primacy 3 nie ma żadnych z tych objawów, a myślę że wszystkie mogły być spowodowane źle dobranym ogumieniem w zimówce.

 

 

Co brać? Co brać? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten sam dylemat...

Co do Continental, to został wypuszczony zupełnie nowy model Opona Continental WintContact TS860 i jego biorę pod uwagę.

Dobre recenzje ma też Nokian WR D4 - trochę tańsze, niż te w/w. I tylko z tych dwóch będę wybierał.

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu na stronie producenta Continental raczej wynika, że TP860 to się nie nadaje do F10:

Maximum safety in any wintry weather condition for compact and mid-size vehicles

 

Może czegoś nie rozumiem...:-( mój model, to E87

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu na stronie producenta Continental raczej wynika, że TP860 to się nie nadaje do F10:

Maximum safety in any wintry weather condition for compact and mid-size vehicles

 

Może czegoś nie rozumiem...:-( mój model, to E87

i pisałem o modelu TS860 a nie o TP
Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżam kotleta, bo nie znalazłem w internecie adekwatnej odpowiedzi/ rady.

Przymierzam się do zakupu całych kół zimowych do F11 520d RWD. Obecnie jeżdżę na letnich 245/45/18 RoF. Na zimę kupić taki sam rozmiar RoF , czy 17cali RoF, a może zwykłe 17? Tylko jak wtedy spokojnie spać jeżdżąc z zestawem naprawczym? ;) Jakie są wasze doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Odświeżam kotleta, bo nie znalazłem w internecie adekwatnej odpowiedzi/ rady.

Przymierzam się do zakupu całych kół zimowych do F11 520d RWD. Obecnie jeżdżę na letnich 245/45/18 RoF. Na zimę kupić taki sam rozmiar RoF , czy 17cali RoF, a może zwykłe 17? Tylko jak wtedy spokojnie spać jeżdżąc z zestawem naprawczym? ;) Jakie są wasze doświadczenia?

Na zimę kup felgi + opony (jako zestaw) 17 cali. Rozmiar na słupku. ogumienie p + t takie samo będzie. Zostaw run on flat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 5 tygodni później...
  • Zasłużeni forumowicze

Wejda ci 17. Najlepiej kup komplet oryginalnych z oponami juz. 17 mozna tanio wyrwac używki z oponami np rocznymi czy 2 letnimi. A jak chcesz zeby ładniej wygladalo to 18"


Widze ze kolega z nl. Na marktplaats jest tego w cholere.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałbym się na felgi i opony 18 cali. Autko dużo lepiej wygląda :) Co do firmy, są przeróżne. Ja mam zimówki producenta Nokian WR D4. Cenowo też wyszły dość niedrogo, a są polecane przez wielu kierowców. Tutaj: https://www.ucando.pl/blog/ranking-najpopularniejszych-w-polsce-opon-zimowych-sezonu-2019-2020 znalazłem ciekawe zestawienie najpopularniejszych opon zimowych. Sprawdź, może wybierzesz coś dla siebie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.