Skocz do zawartości

Nie mam już opon RUN FLAT i jestem szczęśliwy


george.windwp.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Ten post chcę zamieścić, aby ostrzec wszystkich ludzi dobrej woli o syfie jakim są opony RUN FLAT. Różnica w komforcie pomiędzy klasycznymi oponami a RUN FLAT jest KOSMICZNA! Opony RUN FLAT są strasznie twarde oraz znacząco głośniejsze niż normalne. Jeżeli możesz przy zakupie auta z nich zrezygnować to ZRÓB TO!!! Kup sobie dojazdówkę lub zestaw do naprawy (gorszy pomysł). Jeżeli masz pecha i na felgach masz już opony RUN FLAT, sprzedasz je po bardzo niskiej cenie na Allegro bo nikt normalny nie chce kupić takiego shitu. :mad2:
George Wind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...
Ten post chcę zamieścić, aby ostrzec wszystkich ludzi dobrej woli o syfie jakim są opony RUN FLAT. Różnica w komforcie pomiędzy klasycznymi oponami a RUN FLAT jest KOSMICZNA! Opony RUN FLAT są strasznie twarde oraz znacząco głośniejsze niż normalne. Jeżeli możesz przy zakupie auta z nich zrezygnować to ZRÓB TO!!! Kup sobie dojazdówkę lub zestaw do naprawy (gorszy pomysł). Jeżeli masz pecha i na felgach masz już opony RUN FLAT, sprzedasz je po bardzo niskiej cenie na Allegro bo nikt normalny nie chce kupić takiego shitu. :mad2:

 


Dzisiaj zmieniłem opony z Runflat na normalne i nie poznałem mojego F01!!! :cool2: :cool2: :cool2:

Wynalazcę opon ROF powinni ukrzyżować, a rodzinę wysłać do koreańskiego obozu pracy!

Runflat - co za głupota?!? :mad2:

George Wind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi oponami to chyba dwie szkoły są. Przy wiekszych felgach kolega właśnie do F01 zakładał zwykłe opony i miał problemy z uszkodzeniami tych opon. Auto było za ciężkie na takie laczki i tylko rf sie nadawaly.

 

Ja mam felgi 19, które uważam za optimum - kompromis pomiędzy komfortem, a trakcją. Jak ktoś lubi jeździć taczkami, walczyć z koleinami oraz naprawiać co chwilę zawieszenie to może jeździć na 20 czy 21. Wtedy faktycznie ROF dają ochronę feldze, ale o komforcie zapominamy bezpowrotnie. No chyba, że mieszkamy w Niemczech i mamy równe drogi...


Nie zauważyłem także, żeby zmiana z ROF na normalne opony wpływała na skrzynkę rozdzielczą VTG. Nie ma najmniejszych szarpnięć czy dźwięków. Tak więc gadanie, że ROF są konieczne dla prawidłowej pracy xDrive, a tym bardziej wymóg opon z homologacją BMW (gwiazdka) to kit i bzdet. Ważny jest identyczny obwód kół na osiach. Ja mam z przodu 245/45/19 a z tyłu 275/40/19. Kupiłem Dunlopy bez gwiazdki. Obwód nowych opon jest identyczny, co sprawdziłem przed założeniem. Napęd pracuje idealnie. Kierownica pracuje lekko, a zawieszenie "nie męczy się" na nierównościach z racji znacznie niższej wagi sekcji nieresorowanej. W aucie jest 2x ciszej. Polecam każdemu taką zmianę. Nie poznasz samochodu! :cool2:

George Wind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam auto od nowości na 20', przejechane 180k km i nie wiem o jakim naprawianiu zawieszenia mówisz, bo prócz wahaczy i przegubów to nic więcej nie robiłem. Drogi w PL już też nie są takie złe, no chyba że kostka we Wrocławiu. Nie twierdzę, że bez rof i bez gwiazdki to zły wybór, ale już nie róbmy z F10 na 20' wozu drabiniastego. Nie pisałem nic o napędach, a o samych oponach, typ miał na F01 zwykłe i mu się uszkadzały tylko tyle, może miał pecha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w F10 zrobiłem 200 tys km i dlatego że miałem 17 bez ROF nie dotknąłem zawieszenia. Przy niskim profilu awarie zawieszenia przy polskich drogach to mus. Po prostu każdego zachęcam przejechać się BMW bez ROF aby wyrobić sobie zdanie.
George Wind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.