Skocz do zawartości

Opony + felgi 19" E60


qba888

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuję kupno felg do E60 które oryginalnie były zaprojektowane do BMW M5 i nie jestem pewien czy wszystko będzie pasować. Model felg to "Styling 166" rozmiar 19" z ET 12 (przód) i 28 (tył). Czy do tych felg mogę zastosować rozmiar opon 255/40 (przód) i 275/35 (tył). Z tego co wiem oryginalnie na tył instaluje się 285/40 w M-kach, natomiast w E60 oryginalne parametry dla 19" są 245/35 i 275/30 . Boję się że przy w/w rozmiarach opony mogą ocierać o nadkole lub wychodzić poza nie. Poza tym jeśli ktoś ma doświadczenie z takimi rozmiarami kół w E60, proszę o opinie komfortu jazdy z takim profilem :) .

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki za pomoc,

A orientujesz się może czy jeśli wrzucę te felgi "166" od M5 przy oponach 245/35 i 275/30 to będą pasować? One mają ET 12 i 28 a ja teraz mam w felgach ET 18 i 32 przy 17". Bo prawdę mówiąc opinie serwisantów się różnią i w sumie sam nie wiem.

 

http://moto.allegro.pl/felgi-bmw-e60-m5-19oryginalne-i1518972467.html

chodzi mi o te felgi, czy potrafiłbyś określić czy są to oryginały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc,

A orientujesz się może czy jeśli wrzucę te felgi "166" od M5 przy oponach 245/35 i 275/30 to będą pasować? One mają ET 12 i 28 a ja teraz mam w felgach ET 18 i 32 przy 17". Bo prawdę mówiąc opinie serwisantów się różnią i w sumie sam nie wiem.

 

Beda pasowaly, na serwisantow nie patrz, bo 99% nie ma pojecia o czym mowi. Do felg mozesz dokupic dystanse 12-15mm na tylna os i 3-5mm na przednia. E60 bez problemu miesci felgi 9.0" na os przednia i 11.0" na tylna ;)

 

http://moto.allegro.pl/felgi-bmw-e60-m5-19oryginalne-i1518972467.html

chodzi mi o te felgi, czy potrafiłbyś określić czy są to oryginały?

 

Jedno zdjecie to zbyt malo, zebym mogl Ci cos na ten temat powiedziec. Popros o zdjecia 4 felg, front i tyl z wszystkimi oznaczeniami, ktore sa na feldze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przepraszam, że wcinam się w temat, ale mam podobne wątpliwości,z tym że ja mam E61, czyli kombi.

 

Mam już felgi 19", przód 8,5 cala, a tył 9,5 cala, więc wypada założyć opony odpowiednio przód 245/35/19 i 275/30/19.

 

Zastanawiam sie tylko czy tył nie bedzie obcierał przy takim rozmiarze.

 

Prosze o porade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od : qba888

http://moto.allegro.pl/felgi-bmw-e60-m5 ... 72467.html

chodzi mi o te felgi, czy potrafiłbyś określić czy są to oryginały?

 

Witam kolego, że się włączę do pytania, które zadałeś , ale z tego co widzę na tym zdjęciu to wydaje mi się, że są to podróbki ( na moje oko w 99%).

Miałem wcześniej podobne i charakteryzują się one bardziej zaokrąglonymi wykończeniami ramion. Tez wciskali mi kit, że oryginały, ale jak

postawiłem je później przy oryginałach to sam się dziwiłem, że łyknąłem to jak pelikan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rade.

Mógłbyś powiedzieć mi czy jeśli na feldze (strona wewnętrzna) są wypukłe numer felgi rozmiary itp to jest to jakiś wyznacznik oryginalności felgi, czy w dzisiejszych czasach podróbki również mają wypukłe numery?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w tym oblatany wiec nie chce generalizować. Ja osobiście nie brał bym pod uwagę tego jako oznakę oryginalności.

W przypadku tych moich wszystko było bardzo podobne prócz tych charakterystycznych zaokrągleń ramion.

W oryginalnych krawędzie były bardziej wyostrzone. W momencie gdy nie mogłem ich porównać wydawało się, ze wszystko jest ok,

ale rzeczywistość była inna . Później tłumaczyli mi to tym, że było odświeżana, regenerowana ( lakierowana ponownie dlatego tak wygląda),

ale była to ewidentna sciema...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beda pasowaly, na serwisantow nie patrz, bo 99% nie ma pojecia o czym mowi. Do felg mozesz dokupic dystanse 12-15mm na tylna os i 3-5mm na przednia. E60 bez problemu miesci felgi 9.0" na os przednia i 11.0" na tylna ;)

 

jesteś pewny z tymi dystansami , widziałeś e60 z oryg. wzzorem 166 z dystansami ? pytam bo jestem ciekawy jak to wygląda , czy dużo lepiej ? , czy koła nie wystają poza obrys błotników ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewny z tymi dystansami , widziałeś e60 z oryg. wzzorem 166 z dystansami ? pytam bo jestem ciekawy jak to wygląda , czy dużo lepiej ? , czy koła nie wystają poza obrys błotników ?

 

Jak najbardziej, kazdy samochod wyglada lepiej gdy ma dobrze wypelnione kolami nadkola, styling'ow 166 na zwyklej E60 z dystansami nie widzialem, ale wiem jak dobrze wypelniaja nadkola nasze felgi 19x8.5 ET15 i 19x9.5 ET20, i gdyby sie uprzec mozna jeszcze calosc poprawic 7mm dystansami.

 

Dzięki kolego za odpowiedź.

jeśli fele mają ET 12 i 28 a teraz mam 18 i 32 to potrzebne są dystanse?

 

Do felg 19x8.5 ET18 i 19x9.5 ET32 mozesz zalozyc odpowiednio 7mm dystans na przod i 7-15mm na tyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebne nie są , ale może na nich autko jeszcze lepiej by wyglądało , Vermilion coś o tym wspominał ,edytuje bo się właśnie wypowiedział :D , dziękuję.

 

Vermilion ale będę drążył dalej , czyli do tych felg ET12 PRZÓD i ET28 TYŁ , jakie dystanse mogę w ciemno kupić ? ze sdpokojem że nie wyjdą koła poza obrys i nic też trzeć nie będzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz dostałem sraczki sprawdziłem poprzednie et felg od bmw serii 6 :shock:

 

VERMILION poradź mi proszę co zrobić bo w obecnych felgach mam tył oznaczenie is 18 ( to chyba et 18) , planuję jutro wrzucić te styling 166 a one mają et 28

 

czyli z stylingi 166 będą gorzej wyglądać od tych starych , a tyle na nie zbierałem czasu , mogę sprawę uratować tymi dystansami ,? przód niewielka różnica chyba to może zostawię , ale poradź mi proszę co do tyłu i gdzie je na prędce kupić ? jakiejś konkretnej firmy ? ile mm ? i co z zawieszeniem , dostanie popalić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz dostałem sraczki sprawdziłem poprzednie et felg od bmw serii 6 :shock:

 

VERMILION poradź mi proszę co zrobić bo w obecnych felgach mam tył oznaczenie is 18 ( to chyba et 18) , planuję jutro wrzucić te styling 166 a one mają et 28

 

czyli z stylingi 166 będą gorzej wyglądać od tych starych , a tyle na nie zbierałem czasu ,

 

Zalezy jaka szerokosc maja stare felgi, jezeli maja taka sama jak 166, to rzeczywiscie 166 beda w porownaniu z nimi schowane o 10mm.

 

mogę sprawę uratować tymi dystansami ,? przód niewielka różnica chyba to może zostawię , ale poradź mi proszę co do tyłu i gdzie je na prędce kupić ? jakiejś konkretnej firmy ? ile mm ? i co z zawieszeniem , dostanie popalić ?

 

Mozesz. 7mm-15mm poprawi ich wyglad. Jakie wybrac pisalem juz tutaj viewtopic.php?f=87&t=151813 . Jezeli zawieszenie jest teraz w dobrym stanie, to nic mu sie nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vermilion , można na Ciebie liczyć , dziękuję

 

takie miałem na tyle

 

http://allegro.pl/felgi-pojedynczo-do-bmw6-e63-9j-18-cali-et18-i1502224997.html

 

a takie na przodzie

 

http://allegro.pl/felga-bmw-6-e63-18-i1511076087.html

 

i będzie różnica ?? jakaś widoczna?

 

i czy mogę na samym tyle założyć dystanse , bo z Twojej podpowiedzi wynika że przód ok 5 mm wieć wydaje mi się że nie będzie źle jak przód zostawie w spokoju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vermilion , można na Ciebie liczyć , dziękuję

 

takie miałem na tyle

 

http://allegro.pl/felgi-pojedynczo-do-bmw6-e63-9j-18-cali-et18-i1502224997.html

 

a takie na przodzie

 

http://allegro.pl/felga-bmw-6-e63-18-i1511076087.html

 

i będzie różnica ?? jakaś widoczna?

 

Nie, stylingi 166 beda 3mm bardziej schowane od 120, ktore miales do tej pory, jest to roznica niezauwazalna golym okiem

 

i czy mogę na samym tyle założyć dystanse , bo z Twojej podpowiedzi wynika że przód ok 5 mm wieć wydaje mi się że nie będzie źle jak przód zostawie w spokoju ?

 

Tak, mozesz zalozyc dystanse na sam tyl. Przod mozesz dokupic sobie z czasem, 5mm to niewielka zmiana, ale na przodzie w E60 zauwazalna, gdy ktos ma pojecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VERMILION jestes wielki :cool2: , a więc decyzja zapadła na sam tył zakładam dystanse 15 mm i powinno być ekstra , mam nadzieję że się mundurowi nie doczepią że coś odstaje , ale tu się zdaję na Ciebie więc się nie martwię , mam nadzieję że ekstraśnie to będzie wyglądać

 

 

dzięki wielkie VERMILION !!!!!!!!

 

ostatnie pytanko , jak przyjdzie zima a na zimę mam takie felgi będę musiał demontować dystanse z tyłu te 15mm ?

 

felga na zimę jest taka

 

http://allegro.pl/felgi-bmw-e60-5-18-i1517241230.html

 

a i kupiłem takie

http://allegro.pl/dystanse-ze-srubami-bmw-5x120-72-6-15mm-strona-i1541036627.html

 

dobre ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VERMILION jestes wielki :cool2: , a więc decyzja zapadła na sam tył zakładam dystanse 15 mm i powinno być ekstra , mam nadzieję że się mundurowi nie doczepią że coś odstaje , ale tu się zdaję na Ciebie więc się nie martwię , mam nadzieję że ekstraśnie to będzie wyglądać

 

Nie martw sie felgi nie beda wystawaly poza obrys samochodu.

 

 

ostatnie pytanko , jak przyjdzie zima a na zimę mam takie felgi będę musiał demontować dystanse z tyłu te 15mm ?

 

felga na zimę jest taka

 

http://allegro.pl/felgi-bmw-e60-5-18-i1517241230.html

 

Nie, nie bedziesz musial.

 

 

Beda ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cool2: :cool2: :cool2:

 

szacun dla Vermiliona !!! dzisiaj dzwoniłem do 4 sklepów zanim zamówiłem te dystanse i podawali że wejdą dystanse 20-25 mm , inni że tylko 10 mm , nikt się tak nie wypowiedział jasno i precyzyjnie jak Vermilion

 

przyłożyłem sobie nitkę z obciążeniem do górnej części błotnika , zwisając w dół przestrzeń od koła jest ok 28 mm , czyli nawet takie mogłem włożyć ? no nic jutro te 15 mm włożę zobaczę ile miejsca jeszcze będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Contel, przyszły juz do Ciebie te dystanse?

 

Ja zamówiłem takie same, tylko że do E61, również za namową Vermiliona. Z tym że ja mam felgi Spoke 128 i mają 9,5', wiec obawiałem sie ze bedą obcierały od wewnątrz.

 

Napisz czy dystanse są ok, jak dojdą do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja felga też ma 9,5 cala z tyłu , założyłem dystanse 15mm i rewelka autko mocarnie wygląda na feldze 166 z dytansem 15mm , przód te 5mm chyba nie będę zakładał bo to niewielka zmiana , myślę że nie będzie Ci nic obcierać , śmiem twierdzić że i 20 mm by do mnie weszły na tył i też by nie obcierało

 

jedyny mankament że musze kupić dłuższe zabezpieczenia , bo mam obawy że jakiś leszcz się może o felgi pokusić , http://www.firma-krolak.com.pl/ tu chyba zamówię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja felga też ma 9,5 cala z tyłu , założyłem dystanse 15mm i rewelka autko mocarnie wygląda na feldze 166 z dytansem 15mm , przód te 5mm chyba nie będę zakładał bo to niewielka zmiana , myślę że nie będzie Ci nic obcierać , śmiem twierdzić że i 20 mm by do mnie weszły na tył i też by nie obcierało

 

:cool2:

 

20mm Ci nie proponowalem, bo w skrajnych sytuacjach przy duzym obciazeniu samochodu (5 osob + bagaz) moze juz przycierac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.