Skocz do zawartości

Czy opona może wpływać na czystość auta ?


antalya

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie czy rodzaj opony/bieżnika moze mieć wpływ na brudzenie się samochodu ?


Tak ostatnio zacząłem się nad tym zastanawiać: dwa takie same samochody, podobny sposób eksploatacji, trasy prawie po tych samych drogach/ulicach. Maska i przód ogólnie porównywalnie zabrudzone. Jest różnica w szerokości opon w samochodach (225 i 245) ale obie wielkości zgodne z homologacją dla samochodów, kierunki obracania się opon prawidłowe.


W jednym samochodzie za przednią osią na drzwiach przednich, tylnych, lusterku w okresie zimowym prawie cały czas intensywne zabrudzenie błotem i wszystkim innym co na drodze, w drugim jedynie w miarę jednolite osady z soli, nie ma prawie wcale błota na lusterku czy progach ?


Czy jest taka możliwość że różne opony w różny sposób wyrzucają błoto spod kół, na tyle różny by dużo bardziej lub mniej brudzić karoserię ?


Może ktoś ma jakieś spostrzeżenia w tym temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Jeżeli mówimy o przodzie to sprawa jest bardzo prosta. Masz za niskie ET felgi. W mojej E90 fabrycznie ET jest 38 i niby wszystko grało a jak zachciało mi się zmienić na ET20 od E60 to wyglądało super (koła bardziej na zewnątrz) tylko, że z przodu błotnik i drzwi się zdecydowanie bardziej brudziły od błota. Podobny efekt będzie jeśli założysz szersza niż standard opona. A już jak założysz niższe ET i do tego szerszą oponę to już w ogóle.... lekarstwo jest ale to kwestia gustu. Można dokupić i zamontować chlapacze. W mojej takie miałem i się sprawdzały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.