Skocz do zawartości

Opony + felgi 19" E60


qba888

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Przeczytałem chyba całe forum i dale nie wiem. Proszę o poradę.

Mam 535D E60 oryginalny m-pakiet. W tej chwili wszystkie felgi 18'' i 8.0'' ET 15szerokości. Opony 245x40 R18

Mam na oku felgi na przód 19'' 8,5'' ET20 i na tył 19'' 9,5'' ET20

Zmieści się to? Ma ktoś takie rozmiary? ...bez dystansów bo nie chce stosować takiej przeróbki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktos jaki rozmiar felg o ile obnizyc i ewentualnie jakie dystanse zastosowac zeby uzyskac taki efekt w BMW E60 jak na zalaczonym obrazku, zeby kolo idealnie wypelnialo nadkole? I czy to nie bedzie jaki kolwiek problem, czy nie bedzie nic obcierac, kiedy powiedzmy w aucie bedzie 5 osob i pelny bagaznik rzeczy

 

http://i64.tinypic.com/o9edti.jpg

u mnie tył siedzi podobnie nisko, z tym ze teraz kupilem duzo szersza i wyzsza opone na zime wiec szczelina w nadkolu okolo 0.5cm

zrobil sie duzy balon w porownaniu do opon letnich, przy spokojnej jezdzie nic nie ociera, dopiero jak sie przycisnie na zakrecie sa problemy z ocieraniem

Moge zapytac jakich konkretnie podzespolow uzyles do obnizenia zawieszenia? I jak sie tym jezdzi, nie jest za twardo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam ! Mam pytanie , Kupiłem Felgi Styling 95 19" 9J i 10J , jakie opony potrzeba do nich przy E60 550i ?? myślałem 255/35/19 na przód i 275/35/19 na tył , co myślicie ?? niechce żeby mi wariowała elektronika później :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam ! Mam pytanie , Kupiłem Felgi Styling 95 19" 9J i 10J , jakie opony potrzeba do nich przy E60 550i ?? myślałem 255/35/19 na przód i 275/35/19 na tył , co myślicie ?? niechce żeby mi wariowała elektronika później :)

 

Nie możesz założyć takich rozmiarów bo różnica średnicy między przodem a tyłem będzie 1,4 cm. BMW zaleca na przód 245/35/19 a na tył 275/30/19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Mam pytanie , Kupiłem Felgi Styling 95 19" 9J i 10J , jakie opony potrzeba do nich przy E60 550i ?? myślałem 255/35/19 na przód i 275/35/19 na tył , co myślicie ?? niechce żeby mi wariowała elektronika później :)

 

Nie możesz założyć takich rozmiarów bo różnica średnicy między przodem a tyłem będzie 1,4 cm. BMW zaleca na przód 245/35/19 a na tył 275/30/19

Dzięki za podpowiedź, czyli jak założę jakie jak piszesz to nic nie powinno obcierac przy seryjnym zawiasie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Pytanie:

Posiadam styling 132 od bmw x5 e53, felgi juz wypiaskowane i pomalowane rozmiary to odpowiednio

9j19 et 48 i 10j19 et 45

Jakie zastosowac do tych felg dystanse zeby to mi ladnie wypelnilo nadkola?Auto to bmw e61 2006 535dA na standardowym zawiasie bez dynamic i active wiec typowo standard, na felge 10j mam juz opony 295/30/19 i chce ja zmiesc w nadkole bez rolowania itd, na przod planuje 255/35/19 jak to ubrac w dystanse zeby sie zmiescilp?PROSZE O POMOC I RADY;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Panowie zamierzam kupić styling 232 19" tył 9j18ET przód 9j 48ET do e60. Proszę o małą podpowiedź jaki dystans muszę dać na przód aby użytkować auto bez problemu? Tył jak przypuszczam wejdzie bez problemu. Oponka na tył 275/30?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Do e61 chce założyć felgi styling 172 i opony nieco mniejsze niż seryjne w tych felgach były żeby nie zamulić bardzo auta 520d 177km będzie chip pewnie w przyszłości

ori st172 miało 245/35/19 i 275/30/19

chce założyć 225/40/19 i 245/40/19

tyle że pojawia się wtedy różnica średnicy koła między osią przednią i tylną 16mm - czy taka wartość jest dopuszczalna, nie będzie problemu z dtc, abs

napęd rwd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

takie kupiłem z felgami, na ten sezon muszą wystarczyć

jeśli z przodu 235/35 to tył musiał bym dać 275/30 żeby średnica była niemal idealna, a myślę że taki walec sporo zmuli mi auto...

ew. na przód mogę dać 225/40...

 

obecna różnica średnic jest nieznaczna, więc elektronika nie powinna szaleć, a wizualnie mam nadzieje będzie fajny efekt...

poskładam na sezon i zobaczę, a w razie W na szybko będę szukał opon :P

 

//edit

 

prośba o pomoc, jeżdżąc po mieście nie ma problemów ale na autostradach przy 160-180 km/h pojawia się błąd czujnika ciśnienia w oponach, czujnik OK, ciśnienie OK, z tego co wiem liczone jest to przez ABS na podstawie średnicy koła (ilość obrotów) różnica między kolami przednimi a tylnymi to 14 mm (2.12 %)... żadnych błędów ABS czy DTC nie ma.

I teraz czy powinienem się tym przejmować, czy może to wpłynąć jakoś negatywnie na napęd, skrzynię, konwerter (RWD)... opony mam w dobrym stanie nie uśmiecha mi się kupno kolejnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Beda pasowaly. Przod bedzie wygladal w miare ok natomiast tyl przy takiej szerokosci felgi bedzie utopiony. Na tyl nie bedziesz musial zakladac dystansow ale pewnie bedziesz chcial.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.