Skocz do zawartości

Android navigacja


ZmeiZlodei

Rekomendowane odpowiedzi

Ktos moze montowal navi z aliexpres?

Cos takiego znalazlem.


https://a.aliexpress.com/_BPlGS2

 

Nieźle, zwłaszcza że wg opisu i fotki sterowanie zmianą odtwarzanych nagrań odbywa się na kierownicy... przyciskami od tempomatu :D

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem chińskiego androida w e53.

Nie powiem aby d... urywało ale nie żałuję bo mam „normalną” nawigację, yanosika, działa sterowanie z kierownicy, obsługa BT (telefon, muzyka...). Sterowanie z kierownicy działa, carPlay po kablu, do tego ibus z możliwością odczytów OBD i modyfikowania niektórych sterowników.


Polecam szukać czegoś z możliwie dużym RAM (min. 4GB, 2GB to za mało dla płynnej pracy) i wyświetlaczem IPS. Ja kupiłem z TFT i w porównaniu ze współczesnymi wyświetlaczami wypada słabo choć i tak jest minimalnie lepszy od oryginału sprzed nastu lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam radia od comfortmedia którzy są obecni na forum oraz allegro. Aktualnie mają promocje, sam jestem świeżo po zakupie. Najważniejsze jest to że dostaniesz gwarancję oraz możliwość kontaktu z technikiem przy montażu. Wcześniej kupiłem takie samo radio ale od innego sprzedawcy i niestety nie działało a gość mnie całkowicie olał i teraz mam problem z odzyskaniem kasy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam radia od comfortmedia którzy są obecni na forum oraz allegro. Aktualnie mają promocje, sam jestem świeżo po zakupie. Najważniejsze jest to że dostaniesz gwarancję oraz możliwość kontaktu z technikiem przy montażu. Wcześniej kupiłem takie samo radio ale od innego sprzedawcy i niestety nie działało a gość mnie całkowicie olał i teraz mam problem z odzyskaniem kasy

 

Po rozmowie z przedstawicielem nt. wymiany fabrycznego ekranu navi na taki z androidem, pozwalający na zachowanie oryginalnej nawigacji i menu oraz przełączanie na Androida, zrezygnowałem z powodów bardziej ergonomicznych, niż ekonomicznych:


1. wymiana otwieranego ekranu na stały, stojący ekran 10';

2. założenie manipulatora podobnego do iDrive w miejscu fabrycznego cupholdera.

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do zapytania kolegi ZmeiZlodei.

Instalował ktoś z forum, ten konkretny model, w naszych X3 w miejsce fabrycznej, archaicznej navi ?


Ta ich najmocniejsza wersja 4GB + 64KB wygląda całkiem obiecująco.


Wiadomo, kolega infinity8709 ma rację, że najlepiej zgłosić się do comfortmedia, że to pełna profeska i mniejsze lub żadne ryzyko, no ale różnica w cenie powalająca....


W sumie ten Junsun ma przytłaczającą większość pozytywnych opinii kupujących, no ale lepiej wysłuchać opinii osób ogarniętych, którzy zetknęli się z instalacją i użytkowaniem tego produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Po rozmowie z przedstawicielem nt. wymiany fabrycznego ekranu navi na taki z androidem, pozwalający na zachowanie oryginalnej nawigacji i menu oraz przełączanie na Androida, zrezygnowałem z powodów bardziej ergonomicznych, niż ekonomicznych:


1. wymiana otwieranego ekranu na stały, stojący ekran 10';

 

Dla mnie to akurat duuuży plus :cool2:

Irytujący jest ten odwracalny, nie wiem po co, panel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
I ktoś montował androida? Jakie opinie?

Montując chińczyka z androidem trzeba się liczyć z tym, że jest to niezależna instalacja więc nie działa sterowanie przyciskami z kierownicy (działa jedynie głośniej/ciszej), odpada też gniazdo aux (jeśli ktoś jeszcze z tego korzysta). Poza tym same zalety- szybko uruchamia się, szybko łączy się z telefonem i łapie GPS, mam podpiętą pod niego kamerę cofania. Jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie w zeszły piątek zamontowałem u siebie w X3 2010 rok tą teoretycznie najmocniejszą wersje 4GB+ 64GB.


Żałuję tylko jednej rzeczy….. dlaczego prawie rok zastanawiałem się, czy w ogóle zamienić.

Ale tak naprawdę na forum nie ma za dużo informacji polecających albo odradzających montaż tego urządzenia. Może do tej pory mało osób zdecydowało się na to.


Po kilku dniach użytkowania, naprawdę jestem bardzo zadowolony, i wnętrze samochodu nabrało jakoś nowocześniejszego kształtu, bo nie ukrywając, system w E83 jest już mocno leciwy.


Pomimo, że znam się co nie co na elektryce/elektronice, nie montowałem tego sam, zleciłem gościowi co ogarnia takie tematy na co dzień.


Odpuściłem też montaż kamery cofania dołączonej jako gratis do zestawu. Po prostu nie znane są jej parametry, brzydki wygląd i konieczność ingerencji w nadwoziu

Kupiłem inną, niby dedykowaną do E83, montowaną w miejsce jednej oprawki podświetlenia tablicy rejestracyjnej, z dostępną najlepszą optyką Sony.

Jeśli chodzi o jakość kamerki, jest naprawdę super, bez zarzutów, ale montaż nie do końca taki „dedykowany”. Pewnie za drugim razem wybrałbym inną.


W kilku słowach, ogółem moje subiektywne podsumowanie sprzętu, po kilku dniach użytkowania:


Zacznę może od minusów:

- nie działa już gałka ściszania/podgłaszania oryginalnego radia BMW

- kolor obudowy wszystkich plastików czarny, oryginalnie miałem taki ciemno szary/grafit

(zresztą sam plastik też gorszy jakościowo od oryginału)

-tylko dwa przyciski ( na szczęście dla mnie najważniejsze) sterowania na kierownicy działają prawidłowo "-" ciszej / "+" głośniej, (może to jakoś jeszcze ogarnę, napisałem do Chińczyków) - TEMAT OGARNIĘTY - DZIAŁAJĄ WSZYSTKIE :cool2:


I to chyba na tą chwilę tylko tyle….


To teraz plusy:

- praktycznie wszystko pasowało w miejsce starej navi

- zdecydowanie fajniejsze, nowocześniejsze wnętrze samochodu

- duży, dobry jakościowo monitor, zamontowany na stałe, a nie irytujący, odwracający się panel

- zdecydowana poprawa jakości dźwięku, nigdy nie podgłośniłem nic na maxa, bo by pewnie głośniki rozsadziło

- uruchamia się i działa bardzo płynnie, nic nie zamula

- internet i bluetooth łączą się błyskawicznie

- możliwość oglądania filmów podczas jazdy

- 2 wejścia USB (jedno zamontowałem w popielniczce drugie w schowku) + slot karty SIM

- radio odbiera i łapie zasięg jak oryginał, nie widzę różnicy ( w zestawie miałem już dołączoną antenę kątową, niepotrzebnie kupowałem oddzielnie, bo tak było napisane w informacji)

- telefon bezproblemowo przenosi wszystkie kontakty

- dużo różnych ustawień, trybów wyboru itd. Itp.

Edytowane przez Rydes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj montowałem takie samo radio u siebie.

Montaż polega na włożeniu kilku wtyczek , inaczej nie da rady tego zrobić. Wtyczki dołączone do zestawu w inne miejsce nie pasują . Mi zajęła to około 4 godzin. Robiłem dla siebie i lubię mieć kabelki nawet te nie widoczne ładnie poukładane .

Demontujemy kratki nawiewu- odkręcamy 2 wkręty trzymające górny schowek. - 2 wkręty trzymające panel klimatyzacji - odkręcamy 2 wkręty trzymające oryginalne radio . Wyciągamy radio .Podłączamy przejściówkę pod oryginalne radio i do radia z Androidem . Prowadzimy nowa wtyczkę do starego zdemontowanego schowka . Przykręcamy nowe radio i skręcamy wszystko w odwrotnej kolejności . Antenę gps i 4 g przykleiłem w miejscu starego schowka.Nic nie trzeba przerabiać w każdej chwili można wrócić do oryginału . 2 kabelki z wejściem USB i karta sim dałem do schowka tam gdzie pasażer idealnie pasuje we wnękę po lewej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
a sterowanie tempomatem na kierownicy działa po zamontowaniu androida

 

Yes, tempomat nie ma nic wspólnego z radiem, nie ma żadnej ingerencji w przyciski po prawej stronie kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a miałeś oryginalne navi? możesz wrzucić zdjęcia jak to wygląda i konkretnie model jaki pasuje do e83 z oryginalną navi

 

Tak, miałem oryginalną navi, z odwracanym panelem. Ta z linku w pierwszym poście pasuje 1:1, bez żadnej przeróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
Też jestem ciekaw tego co kolega wyżej?

.moze ktos się wypowiedzieć na ten temat? Teraz wyszedł android 11 i tak się zastanawiam czy jest sens kupować takie cudo :)

 

Na centralnym monitorze takich rzeczy już się nie sprawdzi, są to dwa niezależne urządzenia. Oryginalne radio z BMW staje się już tylko atrapą. Spalanie, zasięg, temperaturę na zewnątrz itp. można cały czas sprawdzać na tym małym wyświetlaczu pomiędzy zegarami. Do radia z android można tez dokupić dodatkowy car scanner, który wtykasz do gniazda OBD i masz wtedy całe mnóstwo różnych parametrów z komputera samochodu.


Ja użytkuje radio prawie 2 lata i jestem mega zadowolony. Żałuję tylko jednej rzeczy, widzę, że tak jak Ty, zbyt długo zastanawiałem się nad sensem zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę że sobie chwalisz :) wiesz mi chodzi o takie szczegóły aby pokazywało jak w tych starych z 2011 nawi

Że pokazuje olej na zielono zaznaczone

Tuv

Klocki

Że wszystko ok lub coś trzeba wymienić

Więc są takie apki aby ściągnąć i pokazują to? Może ktoś podesłać zdiecia na pw

Bardzo dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.