Skocz do zawartości

Rozrusznik nie kręci / Gdzie się znajduje ?


Eros

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w którym dokładnie miejscu znajduje się rozrusznik ? Wróciłem z trasy, zgasiłem auto, za chwilę chciałem pojechać na zakupy, przekręcam kluczykiem i słyszę tylko "cyk" Czy jest jakieś możliwe awaryjne odpalenie auta nie pchając go ? Skrzynia mam automatyczną.


Sprawdziłem miernikiem akumulator pokazało 12.2 - czyli jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno wynosić od 12.5 V do 12.8 V. Jak jest mniej to znaczy że jest niedoładowany lub zużyty.

Na zaciąg ani na popych nie próbuj .

Możesz kablami z innego samochodu.

Sprawdź połączenia elektryczne.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem właśnie kablami z innego samochodu i jest to samo "cyk". Czy posiada ktoś zdjęcie gdzie znajduje się rozrusznik? Lub ewentualnie instrukcję jak do niego dostać się? Może jak lekko go uderzę to obudzi się?

 

Jeśli masz problemy z samodzielną lokalizacją rozrusznika, to lepiej odpuść sobie pukanie w niego tudzież jakiekolwiek próby samodzielnej naprawy - skup się raczej na czymś związanym bardziej z Twoim nickiem... :)

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolektor ssący trzeba zdjąć co nie jest fajne



możesz też od dołu się do niego dostać trzeba zdjąć osłony , wydech , wał i skrzynie biegów z ATC :D


a tak na poważnie chyba lepiej go od dołu dostać

żadnych dizli tylko Pb+LPG

R4 + turbo, V6 , R6 i V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z trasy, zgasiłem auto, za chwilę chciałem pojechać na zakupy, przekręcam kluczykiem i słyszę tylko "cyk"


Sprawdziłem miernikiem akumulator pokazało 12.2 - czyli jest ok.

jak wróciłeś z trasy to aku powinien być naładowany na max tj 12,8V

Zanim wypatroszysz pół auta sprawdź to co jest łatwo tz klemy , podłączenie masy (-), ten gruby(+) co idzie pod maskę itd.

Podładuj, sprawdź napięcie , zmierz napięcie podczas próby rozruchu. jak spadnie poniżej 10V to by oznaczało że masz z akumulatorem problem.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.