Skocz do zawartości

Jaki olej do N47D20A???


Bartek Brn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,


od niedawna jestem posiadaczem bmw x3 xdrive 2.0 d 130 kW 177 KM z 2007 r. Kod silnika: N47D20A. Przymierzam się do zakupu i wymiany oleju. Wiem, że BMW rekomedowało Castrol 5W30 spełniający normę BMW LongLife-04 jednakże jest kilka rodzajów o tej lepkości (M, C3, BMW LL-04 itd.). Jaki mam wybrać? Który będzie najlepszy? Aktualnie od 3 tyś. LQUID MOLY wlany jeszcze przez poprzedniego właściciela również 5W30 który do mnie nie przemawia, wcześniej Castrol 5W30 ale nie wiem który. Auto 189 tyś. kilometrów. Moje przeloty to 85% krótkie trasy rzędu 20-40 km, 15% dłuższa trasa. Uprzejmie proszę o rady.


Pozdrawiam,

BB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, dam Ci radę. Nie podchodź do tego auta jakby to było jajko.

Wlej normalny olej 5W30 (bo pewnie taki masz w instrukcji obsługi auta) np. MOTUL x-clean+ (użytkuję go od zawsze) lub coś z tej półki i nie wymyślaj sobie kłopotów na siłę.

Unikaj Castroli, Shell`ów i innych tych pseudo marketingowych badziewi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę Breras. Chyba rzeczywiście dam sobie spokój z Castrolem bo są bardzo skrajne opinie począwszy od hura zachwalania po omijanie szerokim łukiem. A może ma ktoś spostrzeżenia dot. orginalnego oleju BMW TwinPower Turbo LL-04 5W-30? Warto?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę Breras. Chyba rzeczywiście dam sobie spokój z Castrolem bo są bardzo skrajne opinie począwszy od hura zachwalania po omijanie szerokim łukiem. A może ma ktoś spostrzeżenia dot. orginalnego oleju BMW TwinPower Turbo LL-04 5W-30? Warto?

 

BMW Twin Power Turbo to nic innego jak......Olej Shell w butelce BMW.Shell ma umowe z BMW



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ma ktoś spostrzeżenia dot. orginalnego oleju BMW TwinPower Turbo LL-04 5W-30? Warto?

 

Nie warto!

Shell po prostu dużo zapłacił koncernowi BMW aby wyprzeć stamtąd Castrola i nic poza tym.

Oczywiście musiał powstać olej "dedykowany do BMW", który jest niczym innym jak typowym marketingiem.

Kiedyś miałem w rękach Castrol 5W30 i Castrol 5W30 Aproved by BMW, różnica w cenie prawie 50 PLN za litr a specyfikacja techniczna prawie identyczna.

Nie jest to warte przepłacania.


Zalej MOTUL 5W30 X-Clean + i niczym się nie przejmuj.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.