Skocz do zawartości

Wypadanie zapłonu w x3 e83 3.0i


Michal0708

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc mam problem w bmw a mianowicie caly czas mam wypadanie zapłonu na 5 cylindrze swiece man zalozone nowe cewki zmienialem miejscami I za kazdym razem bylo to samo w trakcie dodawania gazu czuc przerywanie a po ostrym dodaniu gazu nierowno chodzi lecz po zatrzymaniu zgaszeniu I odpaleniu wszystko wraca do normy prosze o podpowiedz gdzie szukac przyczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świec nie wymienia się w ciemno, zamienia się je miejscami tak jak to zrobiłeś z cewkami kasuje się błąd i sprawdza czy przeskoczy na inny cylinder.


Przerabialem to w moim aucie. Na YT jest pełno filmów odnośnie M54 i problemów z wypadaniem zapłonu.


Najlepiej to by było podłączyć pod kompa i w live data sprawdzić korekty paliwowe czy jest bogato czy biednie wtedy było by łatwiej poszukać.


Zacznij od sprawdzenia szczelności układu dolotowego bo to standard w M54 że ciągnie gdzieś dużo lewego powietrza i jest zła mieszanka wtedy wywala "czeka".


Można to zrobić w prosty sposób dymem z ćmika są filmy jak to zrobić.


Jak już to zrobisz to następne w kolejności jest zawór DISa trzeba go wyjąć i zobaczyc czy klapka działa bo to on rozdziela przepływ powietrza w kolektorze ssącym.


Aha od razu warto wymienić oring DISy


Następny możliwy babol to wtryskiwacz na 5 cyl trzeba go przełożyć na inny cyl np na 2 i sprawdzić czy wypadnie na dwójce.


Później to przepływomierz trzeba sprawdzić tzn podnienic na inny od kogoś lub kupić nowy z netu zawsze masz 14 dni aby oddać. Choć to mało prawdopodobne.


Chyba ostatnia rzecz to wymiana rególatora ciśnienia paliwa w zbiorniku paliwa co idzie bardzo łatwo sprawdzić wystarczy wpiąć się manometrem w listwę i sprawdzić jakie jest cisnienie paliwa jak silnik chodzi i czy trzyma cisnienie po zgaszeniu.


Pozdo miłej zabawy

Jak poszukasz moje posty to znajdziesz bo niektóre rzecz odpisywałem na forum.

żadnych dizli tylko Pb+LPG

R4 + turbo, V6 , R6 i V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.