Skocz do zawartości

X3 E83 MONTAŻ WEBASTO :)


kj9120

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam pytania odnośnie montażu weba-sto w E83 :)

1. Czy fabrycznie występowało, bo żadnych info nie mogę znaleźć :)

2. Jeżeli nie to czy wystarczy zwykłe analogowe i wpięcie się w układ przy nagrzewnicy oraz doprowadzenie paliwa i zasilania?

3. Jaki zestaw do diesla kupić?

4. Czy ktoś to już w E83 robił i może opisać i wstawić zdjęcie gdzie umiejscowiony jest piecyk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Za oknem minusowe temperatury i pomyślałem nad montażem webasto.Wiem ,że były montowane jako opcja w X3 i X5.Mam więc kilka pytań z tym związanych.Czy w e83 i e53 występowały takie same modele webasto ? niektóre znalezione na allegro miały inne oznaczenia. Thermo Top Z lub Thermo Top C jeszcze w innym było oznaczenie Thermo Top Z /d-c.Czy ktoś mógłby podpowiedzieć co to oznacza ? Czy to oznaczenie Webasto "suche" i "mokre" ?

Jaki orientacyjny byłby koszt związany z doposażeniem webasta w X3? Wiadomo ,że oprócz samego websato potrzebne by były piloty i jakiś programator ,żeby ustawić godzinę włączania się urządzenia.Czy taka zabawa ma sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli lubisz ciepełko w aucie od razu po wsiądnięciu do auta to jak najbardziej ma sens :) koszta są zależne czy sam to będziesz robił czy zlecał, jeśli sam to zmieścisz się w 1000zł oznaczenia pieca o których pisesz (wszystkie to mokre piece w budowie takie same) to Z - dogrzewacz C- ogrzewanie postojowe, D - diesel, B - benzyna, ale na nie oprócz rodzaju paliwa nie musisz zwracać uwagi bo są piece Z z pompką obiegową które można wykorzystać jako C, w tym przypadku dobrze byłoby poszukać pieca z e46 i go odblokować programowo aby nie potrzebował łączności z E46 do odpalenia, taki plus że można by go podłaczyć do k-bus w aucie i diagnozować inpą, druga opcja to piec ze sterowaniem analogowym czyli całkowicie autonomiczny,jest jeszcze trzecia opcja i wydaje się chyba najbardziej sensowna czyli piec analogowy z A6C5 A8D2 lub golfa 4(może jeszcze z jakiegoś vaga z tamtych lat) piec ten jest sterowany sgnałem analogowym, podaje sygnał do włączania nadmuchów po przekroczeniu temp 30stC i można go diagnozować inpą z racji tego że ma ten sam sterownik co E38 i E39 z pierwszych roczników
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zawsze dostęp do prądu to chyba taniej i prościej jest założyć coś takiego jak ja mam

tylko jak już robić to od razu z ładowaniem kwasa.


https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=86&t=314703&hilit=wtyczka+z+przodu+auta


Zawsze możesz sobie wpiąć w układ chłodzenia przepływowy podgrzewacz płynu chłodzącego

i mieć cieplutki nawiew już od startu auta.


https://www.olx.pl/oferta/podgrzewacz-plynu-grzalka-silnika-pompa-webasto-1850w-CID5-IDxy4JA.html#e9120ef685


Oba bez problemu można samemu założyć.

I masz nowe ,a nie używane np: 13 letnie klamoty.

Takie wynalazki + podgrzewane siedzenia i zimą jest OK.

żadnych dizli tylko Pb+LPG

R4 + turbo, V6 , R6 i V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Po prawie roku, odgrzeje kotleta.

Kupiłem webasto mokre model analogowy BW50, webasto ma wbudowana pompe cieczy i wbudowany zbiornik paliwa zasilany powrotem. Urządzenie ma być zamontowane w e83 M54B25 i ma działać jako dogrzewacz silnika oraz dogrzewacz kabiny.

Kilka pytań

Układ cieczy chłodzącej - podpinając webasto tak jak w instrukcji powyżej webasto bedzie grzało i silnik i kabinę? Zastanawiam się jaka role pełni funkcje zawór o numerze 64118369805 i czy nie ograniczy on działania ogrzewania?

Układ elektryczny - w którym miejscu wpiąć sie w climatronic żeby webasto uruchamiało wentylator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Po prawie roku, odgrzeje kotleta.

Kupiłem webasto mokre model analogowy BW50, webasto ma wbudowana pompe cieczy i wbudowany zbiornik paliwa zasilany powrotem. Urządzenie ma być zamontowane w e83 M54B25 i ma działać jako dogrzewacz silnika oraz dogrzewacz kabiny.

Kilka pytań

Układ cieczy chłodzącej - podpinając webasto tak jak w instrukcji powyżej webasto bedzie grzało i silnik i kabinę? Zastanawiam się jaka role pełni funkcje zawór o numerze 64118369805 i czy nie ograniczy on działania ogrzewania?

Układ elektryczny - w którym miejscu wpiąć sie w climatronic żeby webasto uruchamiało wentylator?

 

Udało Ci się podłączyć? Napisz jak funkcjonuje i jak się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Cześć. Kupiłem zestaw montażowy bmw webasto

https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/2239652-zest-dopos-ogrzewanie-postojowe

Ma ktoś może instrukcje montażu do serii3,4 konkretnie będę to montować do f33 430d 2018? Za odp dziękuję.

tu masz manuala : https://webasto-russia.ru/doc-montmanual-BMW-3-GT-2015-B-1325381A-evo-en.pdf

swoją drogą to super bajer takie ogrzewanie stacjonarne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za linka...problem w tym ze sa dwa zestawy do montażu ogrzewania do naszych bm-ek efek,i dwie instrukcje..

jeden wydany przez producenta ogrzewania webasto do doposażenia w serwisach webasto i taki jest w linku a drugi wydany przez bmw którego szukam(tak mi się wydaje) do doposażenia w serwisie bmw...chodzi mi o to ze mam orginalny zestaw bmw : https://bimmercat.com/bmw/pl/parts/info/en%7Cparts%7Cinfo%7CInstall.kit%252C%2Bindependent%2Bheater%7C64502239652/64502239652?fbclid=IwAR3PAVCz5XYy-IT154DFUTphGjWSgmKPSwsNTHo9Uagv5rMNwrG9mOoJyFA

i w komplecie jest drugi sterownik klimy i wiazka z pinami do podłączenia pod instalacje (sterowniki) auta (czyli w zasadzie ma to byc tak podłaczone jakby wyszło z fabryki z ogrzewaniem) i dlatego szukam instrukcji montażu zeby wiedzieć pod które piny mam się podłączyć. moze ktoś się orientuje gdzie tego szukać? Powiem szczerze ze jeśli ktoś moze udostępnic taka instrukcję z tego kompletu to zapłace za nią...wg tego linku co wyżej podalem instrukcja ma nr. 01292296204. za pomoc dziekuje i pozdrawiam

Swoją drogą każdemu polecam ogrzewanie postojowe szczególnie do diesla,pomijajć grzanie kabiny to silnik startuje ciepły co przedkłada się na szybsze osiągniecie temp. roboczej oleju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.