Skocz do zawartości

Błąd poduszki pasażera (X3 E83 2006r)


jarekggilotyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu zapaliła sie kontrolka poduszki pow. po podłączeniu do kompa wyskoczył błąd:

70-czujnik objętości fotela pasazera,zwarcie do masy

0C-czujnik predkości auta

Zamontowałem emulator maty,konkretnie 3sztuki ponieważ chcielieśmy mieć pewność że któryś bedzie pasował.

Odziwo tekie same błedy na podłaczonej macie i emulatorach.

Zaprzyjażniony elektryk(programista V-tech Tuning)stwierdził że mata jest ok-jest zasilanie na macie i nie ma problemu z komunikacją powrotną,tak samo emulatory ok

Czasami odczyt błedu to przerwa w obwodzie,a zcasami zwarcie miedzy + a -,nawet jak mata jest podłączona i odłączona.

Od czego zacząć szukanie aby nie zabierać znajomemu cennego czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od jakiegoś czasu zapaliła sie kontrolka poduszki pow. po podłączeniu do kompa wyskoczył błąd:

70-czujnik objętości fotela pasazera,zwarcie do masy

0C-czujnik predkości auta

Zamontowałem emulator maty,konkretnie 3sztuki ponieważ chcielieśmy mieć pewność że któryś bedzie pasował.

Odziwo tekie same błedy na podłaczonej macie i emulatorach.

Zaprzyjażniony elektryk(programista V-tech Tuning)stwierdził że mata jest ok-jest zasilanie na macie i nie ma problemu z komunikacją powrotną,tak samo emulatory ok

Czasami odczyt błedu to przerwa w obwodzie,a zcasami zwarcie miedzy + a -,nawet jak mata jest podłączona i odłączona.

Od czego zacząć szukanie aby nie zabierać znajomemu cennego czasu?

Ostatnio przerabiałem. Wykodowanie przez NCS pomogło.

 

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem umówiony z majstrem za kilka dni,na wykodowanie,tylko kazał mi sie dowiedzieć w kwestii czujnika prędkości który też pokazuje błąd,czy nie jest to powiązane z poduszką i czy po wykodowaniu maty nie bedzie to miało znaczenia,czyli błąd- czujnik predkości auta,jak go usunąć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mało szczegółów podajesz.

Czym czytałeś te błędy? Na pewno nie żadną serwisówką BMW.

Najlepiej podjedź do kogoś kto ma taki sprzęt albo jak masz kabel to ściągnij sobie chociażby INPA.

Jeżeli wtyczki do maty wpięte a mimo to nadal jest błąd to trzeba wykodować (chyba że jest gdzieś przerwa w obwodzie). Jest dużo informacji jak to zrobić.

Czujnik prędkości...hmm...nie wiadomo który bo jest kilka:). Dlatego właśnie na serwisówkę BMW podjedź. Pewnie chodzi o czujnik prędkości obrotowej koła (są na wszystkich 4). Trzeba dokładnie zczytać błąd i następnie sprawdzić jak program "widzi" te prędkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
po wstępnej diagnozie (INPA) błąd zajętości maty pasażera,wiec zdecydowaliśmy sie ją wykodować,2 godz roboty i nie dało rady,wszystko robione ksiązkowo,air-bag na sekunde gaśnie,wyłączamy zapłon i ten sam komunikat o zajętości maty,poduszka świeci sie dalej,ręce opadają :cry: :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj u kolesia który zapewniał że wykoduje matę,powiedział że potrwa to ok 20 min,nie wiem co robił,ale było widać że ma pojęcie,trzy razy próbował i nie dało rady,po czym podłączył wtyczke maty jak fabryka,wykasował błąd i było dobrze na 1 godz,po drodze do domu airbag sie zaswiecił,powiedział że uszkodzony jest sterownik poduszki,trza go wymienić na inny i wtedy dezaktywować matę :think:

Po drugie aktywował mi kilka ukrytych funkcji,także wiedział co robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

odkopuje trochę temat maty bo mam dziwny problem i nie wiem jak "to ugryźć "

świeci kontrolka AIRBAG

kupiłem emulator maty i było ok przez 2 lata,

a teraz mam znów błąd a wymiana emulatora na inny nie dała spodziewanego rezultatu

Inpa pokazuje błąd

3624q2kcszo9_t.jpg


proszę o podpowiedz co dalej z tym robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
Panowie mam taki problem miałem kolizje od strony pasażera w słupek środkowy i wystrzeliła mi poducha z boczka pasażera i kurtyna od pasażera a (wymienione dwoje drzwi) poduszka boczna pasażera i kurtyna) wszystko kupione założone podpięte i wyskakują takie błędy w ista MRS: napinacz pasa kierowcy, MRS: napinacz pasa kierowcy pasażera, MRS czujnik boczny drzwi z prawej strony.. To znaczy że muszę jeszcze wymienić te elementy nadmieniam że z mojej strony żadna poduszka nie ucierpiała tylko od strony pasażera tak jak wyżej napisałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.