Skocz do zawartości

Naprawa mechanizmu panoramy, szyberdach


Wonski80

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż każdy czasem ma pecha, pecha mam i ja. Po kilku dniach cieszenia się nowym zakupem, szyberdach się zaciął. Z tego co czytalem w sieci to częsta przypadłość w X3 i X5. Po uchylenie dachu szczelinowego tylna mała szybka się nie domyka z jednej strony tak jak by coś blokował mechanizm. Silniczek chodzi, przednia duża się domyka a mała tylko od strony kierowcy tak, a od strony pasażera wogle co powoduje nienaturalne wycięcie. Próbowałem oczywiście adaptacji, kręciłem też ręcznie kluczem ale to nic nie daje. W szynie znalazłem kawałek ułamanego plastiku więc pewnie mechanizm uległ uszkodzeniu.

Czy ktoś wie czy w Małopolsce lub na Śląsku ktoś się zajmuje naprawa takich rzeczy. W sieci znalazłem kompletny mechanizm tylnej części ale nie chce w ciemno kupować i brać się za to. A może da się unieruchomic zamkniętą tylną cześć tak aby tylko ta przednia się uchylała i otwierała. 4b422ccb7a574e7f3ee26223ae7db070.jpg

x3334a545255abac1e52.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne uczucie żeby coś łamać po to by coś działało, ale cóż działałem zgodnie z instrukcją i teraz jest jak na filmie ruchoma w obydwu płaszczyznach jest tylko część pierwsza większa, mała szybka jest nieruchoma...
x3334a545255abac1e52.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam, i u mnie pojawił się problem niedomykania tylnej szyby na dachu, zrobilem jak na pierwszym filmiku, odnośnie drugiego to zdjalem metalowe sprezynki, wyjalem ten element od dołu i teraz mam zagwozdke jak wyłamać te trójkąty plastikowe zeby da duzo mechanizmu nie uszkodzić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Witam, zaobserwowałem teraz, że jak zostawię uchylony lub otwarty dach i zamknę z kluczyka to jak świeci słońce to roleta sama się po pewnym czasie zasłania. Jak wracam do auta i otwieram to roleta sama się odsłania. Pewnie żeby się za bardzo nie nagrzało w kabinie. Jeśli zaczyna padać deszcz to dach się sam zamyka. Fajna sprawa. Wygląda na to że czujniki na przedniej szybie są cały czas aktywne. Ma ktoś tak samo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie? Faktycznie fajne kodowanie. Jeśli dłużej przytrzymam kluczyk to wraz z zamknięciem, zamyka się panorama i składają lusterka, roleta tylko kawałek. Przy otwarciu, lusterka się rozkładają, ale panorama nie wraca do stanu z przed zamknięcia.
x3334a545255abac1e52.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Wątek jest w tematyce X3, ale moja historia jest chyba typowa dla wielu posiadaczy BMW - zakupiłem niedawno E61 z panoramą i oczywiście dla tego modelu, szyberdach był uszkodzony. Tylna część rolety na stałe zacięta w tylnym położeniu nad bagażnikiem, mała szyba nie działa, duża tylko się trochę uchylała. Mam naprawdę dobre pojęcie o mechanice, ale jak obejrzałem te wszystkie pokruszone prowadnice, popękane linki i tym podobne klimaty to mi przeszła ochota na naprawę szyberdachu. Ktoś już próbował naprawić wcześniej panoramę i poległ na tym temacie, pogarszając jeszcze stan tragedii...

Szukałem długo kogoś, kto się tym zajmie dobrze i w rozsądnej cenie. Dzwoniłem do słynnego gościa z Warszawy, po chwili rozmowy zostałem potraktowany jak kretyn i usłyszałem, że nie ma czasu na dywagacje ze mną, a poza tym to szyberdachów się nie smaruje. :shock: Ponadto najbliższy wolny termin to za 7 tygodni, a zrobiło się ciepło i słońce dziecku w głowę świeciło przez brak tylnej rolety. Poszukałem więc dalej i ostatecznie udałem się z Warszawy do Lubania (tak taki kawał drogi) - znajdziecie ogłoszenie tego warsztatu, np. na OLX "naprawa szyberdachów BMW".

Wrażenie - gość pracuje w przydomowym garażu, amatorsko - sam posiada E61 i na niej się uczył, ale każdą czynność wykonuje perfekcyjnie, z pasją i naprawdę wie co robi. Czysto, schludnie, ostrożnie. Naprawił mój szyber, powymieniał wszystkie prowadnice i linki, odłączył tylną, małą szybę i teraz tylko przednia jeździ - zmniejsza to obciążenie na linkach, tak jest w nowych modelach BMW. Pokasował błędy, znalazł błędnie przełożone piny w kostce przełącznika. Oczyścił i sprawdził też oczywiście odpływy. Słowem - profeska.

Na naprawę mam dwa lata gwarancji (na to zrobił) i całość została sensownie wycenione cenowo.

Gdyby ktoś miał wątpliwości co do tego wykonawcy, to polecam go w 200% :cool2: :cool2: :cool2:

Nie mam wątpliwości, że warto było przejechać się prawie 600 km w jedną stronę.

Wiem, że na forum raczej poszukuje się porad jak naprawić coś samemu. Też miałem taką ochotę, ale jak obejrzałem jakie mam zrobione spustoszenia w napędzie, przez nieudaną poprzednią naprawę, to się poddałem i oddałem to komuś, kto się na tym zna. Wybór drogi należy do każdego osobiście, można się uczyć czegoś na własnych doświadczeniach. Ja nie miałem na to niestety czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest ustalana indywidualnie po rozebraniu szyberdachu i sprawdzeniu ile części trzeba wymienić. Nie wymienia wszystkiego na pałę całymi kompletami tylko to co jest konieczne.


Tel. 664 782 162


https://www.olx.pl/oferta/naprawa-szyberdach-panorama-panoramiczny-dach-bmw-e61-x5-x3-e91-CID619-IDgh1Jx.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Naprawa dachów panoramicznych w autach marki BMW w Lublinie - zapraszamy, dla użytkowników forum duże rabaty na usługi (prosimy wspomnieć o forum)

Zalecamy wcześniejsze telefoniczne rezerwacje terminów wizyt tel. 517 59 01 86 . Naprawiamy również dojazdowo w promieniu ~150km .

https://www.olx.pl/oferta/naprawa-dachu-panoramicznego-bmw-3-5-x5-x3-dach-panoramiczny-panorama-CID619-IDsLNY3.html


www.panoramabmw.pl , oraz nasz profil FB https://www.facebook.com/DachPanoramicznyNaprawa


Służymy pomoc również na forum!

Pozdrawiamy serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.