Skocz do zawartości

Naprawa mechanizmu panoramy, szyberdach


Wonski80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Trochę odkopuje starocie ale mam problem z panorama jak każdy w temacie :D Dzwonił mi właśnie mechanik że szyba tylna mi nie reaguje, uchyla się do góry ale już się nie domyka i blokuje szybę przednią, co skutkuję błędem na desce przedniej szyby też nie otworzę do tyłu. Czy naprawa z YT sobie z tym poradzi? Błąd na desce i w komputerze zniknie? Chce to tak trochę spartańsko załatwić ale jak działa to może warto :D Możecie coś podpowiedzieć? BMW e61 2004r. te plastiki co się wyłamuję to rozumiem że są mechanizmami szyby tylnej skoro ją blokują tak?

Proszę o pomoc i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Specjalizujemy się w naprawach dachów panoramicznych w autach marki BMW w Płocku - zapraszamy wszystkich co maja problem z dachem panoramicznym bądź chcą prze serwisować panoramę przed sezonem letnim, dla użytkowników forum duże rabaty na usługi (prosimy wspomnieć o forum)

Zalecamy wcześniejsze telefoniczne rezerwacje terminów wizyt tel. 508 28 77 26

https://www.olx.pl/oferta/naprawa-szyberdach-panorama-panoramiczny-dach-bmw-3-5-e61-x5-x3-e91-CID619-IDxrz4F.html

Zapraszam !!! :cool2: :cool2: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Polecam usługi Pana Pawła w Płocku. Widać że zna się na robocie, moja panorama była w agoni A działa teraz bez problemu. Bardzo dobry kontakt, wszystko dokładnie opisane, wysłanie zdjęć z uszkodzonymi elementami.


Myślałem że zostaje tylko zamknięcie dachu i ewentualnie kupić nową ponaromę a w cenie 2100 została naprawiona podsufitka, otwieranie dachu, nowe uszczelki. W środku cicho A panorama działa bez problemu.


Dodatkowo w tym samym miejscu mieści się auto detaling, wiec jak juz mialem zostawic samochod skorzystalem z regeneracji fotela, pielegnacji skór, czyszczenia samochodu i regeneracji kierownicy.




59ed8a43a9cd068emed.jpg


db0c0f168b3d391amed.jpg


721393d18fe8638bmed.jpg


0428bf6cca919070med.jpg


b332b7bb941c8fb4med.jpg


c5d2983abfa2794dmed.jpg


88722799a1a69ed1med.jpg


093d8e63652795a3med.jpg


01203a6db011999bmed.jpg


c080dd0be7920689med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Polecam usługi Pana Pawła w Płocku


Indywidualne i fachowe podejście do usterki - wycena ustalenie zakresu prac .


Szyberdach otrzymał drugie życie i cieszy użytkowaniem.


Pomoc w prywanych sprawach (nocleg / komunikacja miejska ) nieoceniona - Dobry człowiek i fachowiec


Jeszcze raz polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Chciałbym polecić i podzielić się swoimi pozytywnymi doświadczeniami z wykonanej usługi u pana z Lublina (ogłoszenie w tym wątku nick: panoramaBMW)

Przede wszystkim to dzięki studiowaniu tego forum dowiedziałem się wiele o usterce panoramy w moim BMW, a także to tu znalazłem namiar na serwis w Lublinie co było się moim wybawieniem. Zakupiłem niedawno X3 w którym jak się potem okazało uszkodzony był dach panoramiczny. Przycisk otwierania dachu nie reagował- po naciśnięciu zupełnie nic się nie działo. Samodzielnie zlokalizowałem (jak mi się wydawało) przyczynę - odpięta kostka od silniczka! Po wpięciu kostki dach ruszył i jak się okazało automatycznie zablokował się otwarty! Obdzwoniłem większość serwisów w moim regionie, ale nikt nie potrafił wypowiedzieć się na temat możliwości naprawy tego dachu a potencjalne koszty po prostu zwalały mnie z nóg.

Po przeczytaniu opinii tu na forum i w internecie, skontaktowałem się z firmą z Lublina - konkretna rozmowa, kilka porad co zrobić z otwartym dachem do czasu przyjazdu i w drogę 300km. Na miejscu zgodnie z ustaleniami przystąpiono do naprawy. Wykonano czyszczenie uszczelek i smarowanie prowadnic - wszystko mogłem zobaczyć. Dach naprawiono tego samego dnia zgodnie z ustaleniami telefonicznymi. Jestem bardzo zadowolony, przede wszystkim z profesjonalnej obsługi i z działającego dachu.

Tak jak obiecałem będę polecał! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Chciałbym zapytać o możliwości rozwiązania mojego problemu z panoramą. wygląda to w taki sposób. Po wciśnięciu i ciągłym trzymaniu przycisku otwierania panorama otwiera się i zamyka bardzo elegancko - przy czym jak podałem przycisk muszę cały czas trzymać. Na początku odsuwa się roleta a następnie duża szyba w okolicach ok 5 cm przed zrównaniem się z małą zatrzymuje się i po ponownym wciśnięciu przycisku ponownie się otwiera do momentu zrównania z małą szybą. Po raz kolejny mieniam ,że to wszystko dzieje się kiedy trzymany jest przycisk otwierania panoramy. Tak samo dzieje się kiedy przycisk panoramy trzymam zamykając ją. W momencie jego puszczenia proces otwierania lub zamykania zatrzymuje się. Nie działa natomiast uchył panoramy. Po wciśnięciu przycisku nie reaguje on w ogóle . Nie działa także możliwość samodzielnego programowania panoramy poprzez długie trzymanie przycisku ( żadnego) . W trakcie sprawdzania błędów panoramy INPĄ nie znajduje żadnego błędu. Programując panoramę i jej sterownik właśnie INPĄ panorama wykonuje prawidłowo cały cykl łącznie z uchyłem panoramy. 'I teraz opiszę prościej o co mi chodzi. - Jak zrobić aby uchył działał i aby panorama otwierała się po wciśnięciu jednorazowym przycisku otwierania lub zamykania. Dajcie jakąś radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj WiesioJaro,

Nie podałeś informacji czy dotychczas dach działał prawidłowo, od kiedy masz to auto, czy korzystałeś już z dachu i wszystko działało i w jakich okolicznościach powstała usterka - a jest to bardzo istotne.

Z doświadczenia wiemy, że tego typu usterki mogą być spowodowane następującym czynnikiem:

Uszkodzony sam przycisk/przełącznik otwierania dachu panoramicznego (najbardziej prawdopodobne) - nr OEM: 8352182 // zamienne: 6907288 / 83689122

Może wydawać się to zbyt prostym rozwiązaniem złożonej usterki, lecz w tym przypadku warto od tego zacząć we własnym zakresie-samodzielnie.

Sterownik można wstępnie wykluczyć, komunikację przycisk-sterownik również, mechanizm działa prawidłowo, adaptacja z komputera INPA działa również.

Polecamy podmienić przycisk i sprawdzić działanie dachu. Zachęcamy do odpowiedzi na forum czy pomogło, oraz do kontaktu telefonicznego tel. 517 59 01 86

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód posiadam od kilku miesięcy. Działanie Panoramy było takie jak opisałem od samego początku czyli jak go kupiłem. We własnym zakresie zakupiłem nowy przełącznik i nic. zakupiłem nowy sterownik panoramy efekt taki sam. Z tego też powodu udałem się do osoby która zajmowała się programowaniem BMW - tak przynajmniej mi się wydawało. - Było to w Rzeszowie. Tam Pan powiedział ,że trzeba zainicjować działanie od nowa i o dziwo podczas tej czynności zaciął się dach w taki sposób że większa szyba nałożyła się na mniejszą i tak po prostu została. Z taki problemem " programista " mnie zostawił, Z dziurą w dachu udałem się do domu. niestety nie pomogła korbka ponieważ zacięcie dachu było tak duże że przekręciłem ten otworek w silniczku i nie było możliwości zamknięcia dachu. Wobec powyższego z uwagi na to że z dziurą w dachu ciężko jeździć po prostu wyrwałem szyby zarówno górną jak i dolną i przyłożyłem jedną do drugiej okleiłem taśmą i zamówiłem używaną kompletną panoramę za 1500 zł. Po otrzymaniu zamontowałem wszystko ekstra i co - a no panorama nie domyka się zostaje przerwa pomiędzy dużą i małą szybą a roleta jest zamknięta - o tyle dobrze, że tym razem korbka zrobi resztę i domknie panoramę. Ponowna wizyta u "programisty" tym razem innego i co ciekawego Pan mówi: trzeba zaprogramować dach komputerem więc próbuje to zrobić niestety nie udaje się efekt taki sam a nawet jeszcze gorszy ponieważ roleta nie reaguje, nie reaguje też właściwie szklana panorama. Wobec powyższego korba i wszystko wraca do " normy" . Pan mówi że jest to do zrobienia ale w jakiś znany tylko jemu sposób trzeba wyregulować ramę panoramy Więc umawiam się na termin za kilka tygodni. W między czasie inwestuję w interfejs oraz INPĘ i podejmuję działania. Po podłączeniu urządzenia pod komputer i przejrzeniu błędów panoramy i ich skasowaniu panorama zostaje zaprogramowana w taki sposób , że wykonuje ona cały cykl łącznie z otwarciem uchyłu wielkiej i małej szybki. Niestety po wykonaniu cyklu ponownie działa przycisk otwierania panoramy i zamykania tylko jedynie w momencie trzymania przycisku otwierania lub zamykania w taki sposób jak opisałem wcześniej. Nie działa uchył. INPA nie wykazuje żadnych błędów panoramy . Przycisk środkowy nie reaguje na uchył , nie działa na programowanie i to w zasadzie wszystko .Zastanawiam się nad tym czy każda panorama ma taką samą opcję może ja nie mam uchyłu w swoich opcjach - ale jakbym go nie miał to INPA przy wykonywaniu cyklu programowania nie wykazywała by działania. Więcej nic nie wiem na ten temat proszę jakieś spostrzeżenia co uczynić. Nadmieniam ,że zarówno stary moduł jaki posiadał wcześniejsza panorama jak też zakupiony dały się zaprogramować ale bez uchyłu. Oba przełączniki panoramy czyli stary i nowy działają w taki sam sposób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po po problemie. W tym miejscu chciałem szczególnie podziękować za okazaną pomoc i polecić fachowca od tych rzeczy Panu z Lublina; https://panoramabmw.pl/ , https://www.facebook.com/panoramabmw/. Panorama śmiga jak nowa ze wszystkimi swoimi opcjami. Dla potomności i innych ewentualnie dotkniętych podobnym problemem polecam sprawdzenie połączenia kostki wiązki elektrycznej podłączonej do przełącznika szyberdachu i sterującej nim. Kostka ta posiada 5 kabelków i każdy z nich ma swoje miejsce i funkcję. Kabelki te są jednak dość cieniutkie i mogą się łatwo przerwać lub wypiąć z kostki ale też poprzedni właściciel samochodu mając jakieś problemy z panoramą może ja po prostu wypiąć więc radzę sprawdzić na samym początki przed podjęciem wydatków finansowych na przełączniki , moduły , silniczki , itp. Nie mniej jednak bez wskazówek wymienionego wyżej FACHOWCA nie był bym w stanie samodzielnie rozwiązać problemu. Jeszcze raz z tego i w tym miejscu dziękuję i polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Cieszę się że mogłem pomóc i wszystko się udało a dach panoramiczny działa prawidłowo. Kontakt telefoniczny i rozmowa są niezastąpione w diagnozie na odległość.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, odkopuje :)


Zabralem sie za naprawę chcialem miec dobry dostęp do tych mechanizmów i wyciągnąłem szyby. I teraz ta mala nie chce wejść spowrotem na miejsce. Jest większa niz wneka na nią.

Probowalem wszystkich mozliwosci, od dolu, boku, gory, sa cholere nie chce wejść. Macie jakis pomysl na to?


Generalnie u mnie te prowadnice do zamykania tylnej szyby sie zaciely i nie chca sie ruszyć nawet młotkiem i śrubokrętem jak w tym filmiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj,

Małą szybę zamontujesz tylko w jeden określony sposób - ze względu właśnie na to co piszesz, że "Jest większa niz wneka na nią."

W pierwszej kolejności środkiem do konserwacji uszczelek solidnie nasmaruj uszczelki karoserii i małej, tylnej szyby - to zmniejszy tarcie oraz opór podczas montażu i znacznie ułatwi wsunięcie szyby.

Czoło szyby wsuwasz pod kątem w dół - na pewno sobie poradzisz.

Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam. U mnie jest inny problem, gdy domkne roletę do końca to pierwsza szyba opuszcza się o 3cm tylną częścią i powstaje szczelina. Mogę ją ustawić na równo środkowym przyciskiem od uchylania. Miał ktoś może taki problem i wie jak sobie z tym poradzić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie jest inny problem, gdy domkne roletę do końca to pierwsza szyba opuszcza się o 3cm tylną częścią i powstaje szczelina. Mogę ją ustawić na równo środkowym przyciskiem od uchylania. Miał ktoś może taki problem i wie jak sobie z tym poradzić?

Zrobić adaptację?

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dziś tym przełącznikiem od uchylania zrobić kalibrację bez powodzenia teraz coś strzela nad tym przełącznikiem, trochę się uchyli i koniec na dodatek jak próbuje wyrównać obydwie szyby to lewa strona przedniej szyby jest delikatnie wyżej. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pewnie kiedyś zacięła Ci się tylna szyba w pozycji wietrzenia i przy próbie zamknięcia połamało szyny.


Ja miałem podobny problem u siebie, z tym że zamiast to naprawić, to by poprzedni właściciel wyjął elementy prowadnic i szczelina była z przodu i z tyłu dużego okna.. :mad2:

Na szczęście w Lublinie jest specjalista co to rozebrał, wymienił uszkodzone elementy i dołożył co brakowało.

Mowa tu o firmie https://panoramabmw.pl/ 517 59 01 86

Z całego serca polecam usługi. Po ponad 3h pracy dach odzyskał sprawność i nie trzeba było demontować wnętrza. Wszystko załatwione od góry, podczas jednej wizyty :8) Cena dużo niższa od zakupu zestawu naprawczego czy też kompletnego dachu, który defacto również może wymagać serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć Wszystkim!

Mam E61 z 2010 roku. W zasadzie bardzo mało bawiłem się panoramą przez te 4 lata gdy jesteśmy razem ;)

Korzystam czasem z uchylania szyb aby łatwiej wywietrzyć nagrzane auto.

Ostatnio coś mnie tknęło i chciałem odsłonić całość panoramy. Podsufitka się schowała w całości, ale już nie chce się zamknąć. Trzymam guzik, bądź kliknę raz 'na zamykani'e - podsufitka się zasuwa, dojeżdża do ok 3/4, po czym wraca sama z powrotem do połowy. Teoretycznie wszystko chodzi w miarę cicho, nie słyszę stuknięć ani nic takiego. Próbowałem kilka razy i za każdym razem zasuwa się i w tym samym miejscu zaczyna wracać do połowy...


Przewertowałem forum ale nie znalazłem opisu takiej usterki.

Co poradzicie na taką przypadłość? Ktoś poratuje?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
Witaj,

Małą szybę zamontujesz tylko w jeden określony sposób - ze względu właśnie na to co piszesz, że "Jest większa niz wneka na nią."

W pierwszej kolejności środkiem do konserwacji uszczelek solidnie nasmaruj uszczelki karoserii i małej, tylnej szyby - to zmniejszy tarcie oraz opór podczas montażu i znacznie ułatwi wsunięcie szyby.

Czoło szyby wsuwasz pod kątem w dół - na pewno sobie poradzisz.

Pozdrawiamy!

 

Dzień dobry, mam problem ze swoją panoramą w X3, czy działacie w Lublinie? Trochę do was mam, ale opinie mówią że warto jechać nawet taki kawał... Proszę o kontakt, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.