Skocz do zawartości

X3 E83 demontaż tunelu


bartek182

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jako nowy użytkownik forum

 

Proszę o poradę dotyczącą demontażu tunelu w BMW E83. Kupiłem niedawno X3 z 2007 r i nie miała fabrycznie podłokietnika tylko tunel środkowy z dwoma miejscami na kubki. Kupiłem już tunel z podłokietnikiem i chciałbym je zamienić. Dokupiłem też uchwyt na kubek w znajdujący się pod kratką nawiewu przed fotelem pasażera (obecnie mam w tym miejscu zaślepkę). Jeżeli ktoś ma informacje, schematy lub zdjęcia pomocne przy zakładaniu jednej bądź drugiej rzeczy będę bardzo wdzięczny

 

pozdrawiam wszystkich użytkowników forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po demontażu tunelu. Sprawa wydawała się trudna ale skończyło się tylko na obawach. Jeżeli komuś to pomoże to krótko opiszę co należy zrobić:

- ściągamy mieszek z dźwigni zmiany biegów. Pod nim są 4 śruby: 2 trzymają ramkę od popielniczki a 2 sam tunel. Trzeba odkręcić wszystkie żeby był łatwy dostęp

- ściągamy mieszek z ręcznego (wszystkie mieszki trzymają się tylko na zatrzaskach)

- wyciągamy wkład głęboki z podłokietnika (pod częścią skórzaną) też jest na zatrzaskach, trzeba mocniej pociągnąć i wyjdzie. Otrzymujemy dostęp do dwóch śrub trzymających podstawę podłokietnika- odkręcamy je

- wyciągamy z tylnej ścianki kieszeń z zapalniczką i AUX, należy podważyć i mocniej szarpnąć bo też jest na zatrzaskach. Za tą kieszenią są 2 nakrętki do odkręcenia (podajże 10). Odkręcamy i możemy wyciągać tunel przesuwając go w stronę bagażnika

 

Wymieniałem również uchwyt na kubek po stronie pasażera. Należy delikatnie podważyć od strony drzwi ramkę uchwytu. Jest na 4 zatrzaskach. Następnie sam uchwyt należy wyszarpnąć z kieszeni gdyż w środku są jakieś wypusty blokujące przed przypadkowym wysunięciem.

 

Mam nadzieję zę komuś udało mi się pomóc. Dziękuję Ci Barto.X3, link okazał się przydatny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.