Skocz do zawartości

Ja podłączyć telefon do zestawu głosnomówiącego


Mirch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie podłącze się pod post nie tworząc kolejnego.

Świeży użytkownik e83. Problem ze sparowaniem tel. Kierownica wielofunkcyjna z R/T i tzw. buźką.

W podłokietniku brak przycisku. Bagażnik strona lewa brak kodu do sparowania. Podam Vin. Sprawdzi mi ktoś wyposażenie.

Z góry dziękuję: WBAPB51020WB49995

 

Nie sparujesz telefonu, bo... nie masz z czym :)


https://www.mdecoder.com/decode/wb49995

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 316
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć,

Panowie mam problem z BT (jak Każdy w tym temacie :P)

Na wyposażeniu S633A HANDY VORB. BUSINESS/BLUETOOTH-SCH. Instalacja tel. kom. Business - więc połączyć się da- jeśli jestem w błędzie poprawcie :)


Mój problem polega na tym, że gdy na wyświetlaczu w e83 pojawia się parowanie samochodu, w telefonie znajduje urządzenie BMWX3, ale po wpisaniu 4-cyfrowego kodu PK z modułu BT w bagazniku- hasło nieprawidłowe ;/

Jak mogę znaleźć hasło do BT?

Jest jakiś sposób uzyskania hasła bez podpinania pod kompa?

Jeżeli nie ma innej możliwości- czy zrobie to w inpie- gdzie tego kodu/resetu szukać?


Z góry dzięki za pomoc :)



Edit:

Problem rozwiązany INPA->komunikacja->telefon->readstatus-> passkey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Prosze o pomoc i sugestie co moze byc powodem. BMW X3 2005, w bagazniku navi oraz bluetooth, w podlokietniku slynna buzka. Postepuje zgodnie z procedura czyli trzymanie przycisku z podlokietnika w roznych polozeniach stacyjki bla bla bla. Na wyswietlaczu nic nowego sie nie pojawia w stylu parowanie czy tez active phone, jest tak jak zawsze: ustawienia, komputer, nawi i cos tam jeszcze. Bluetooth Motorola.


Pytanie 2 - jest opcja sparowania z Iphone 7 czy to dwie rozne epoki?


Jest ktos w okolicach Katowic, kto moglby mi pomoc z parowaniem oraz w uruchomieniu DRL w wersji przed liftem (jesli wogole jest opcja dziennych by wlanczaly sie automatycznie w trybie auto)

Edytowane przez Spiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Cześć, u mnie problem polega prawdopodobnie z telefonem.

Wszystko udało się połączyć, telefon pyta czy udowodnić kontakty i rozmowy, klikam ok i po chwili znów pyta czy udostępnić kontakty...


I tak w kółko.


Możliwe że za nowy telefon a za stary modół?

Czy można wymienić modół na nowszy model?

Jak sprawdzić czy nowszy model będzie działał powodowi żeby niepotrzebnie nie kupować modułu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam w bagażniku moduł :


56-DBBC8-C-34-B3-4-C43-90-FE-A47-A284-B208-F.jpg


W podłokietniku nie ma przycisku. Czego potrzebuję ,żeby mój telefon połączył się z samochodem ?

 

Spróbuj wykonać procedurę parowania używając przycisku z "buźką" na kierownicy.

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.jastem tutaj nowy,od niedawna szczęśliwy posiadacz x3 e83 wersja poliftowa.

mam problem z bluetoth,otóż zaraz po kupnie udało mi się sparować swój telefon z samochodem i wszystko działało jak należy.na drugi dzień po wejściu do auta był problem z automatycznym połączeniem telefonu z samochodem,ale w końcu się udało,kolejnego dnia znów był prblem więc wylogowałem telefon i próbowałem ponownie sparować z samochodem pooprzez przycisk w podłokietniku i był duży problem bo nie wyświtlało się w ogóle połączenie na wyświetlaczu radia

(nie mam nawigacji) w pewnym momencie wyskoczył napis PHONE coś zaczęło gadać po niemiecku i zablokowało radio tak że nie dało się nic zrobić,nie było żadnej reakcji na żaden przycisk.po jakimś czasie ok.pół godziny nacisnąłem któryś przycisk,nie kojarzę który i radio zaczęł o normalnie działać,bluetoth niestety nie.dzisiaj próbowałem znowu połączyć i dziwna sprawa bo przy pierwszym łączeniu zaraz po kupnie auta telefon widział auto jako BMW i pięć ostatnich cyfr nadwozia,a teraz wyświetlał jako BMW ULF,zmienił się także kod do sparowania bo przedtem wbijałem 2260 a teraz już tego kodu nie przyjmował,zadziałał natomiast na kod 1234.niestety zadziałał tylko przez chwilę i przestał.teraz już w ogóle jak próbuję wywołać parownie w aucie to nic się nie dzieje,tylko napis na radiu kein telefon.

czy ktoś z szanownych kolegów może coś podpowiedzieć?z góry dziękuję za wszelkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Witam wszystkich, jestem nowy na tym forum, od kwietni jestem szczęśliwym posiadaczem e83. Robiłem wszystkie opisane możliwości połączenia telefonu z pojazdem, kilka razy nawet resetowałem moduł poprzez dłuższe przytrzymanie przycisku buźki, wpisywałem kod ale niestety na telefonie wyskakuje informacja ze moduł jest chyba nieaktywny, dość dziwne bo widzi go bluetooth telefonu. Co może być przyczyną? Telefon iphone xs moduł nr seryjny 8421698013003. Dzieki z gory za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam wszystkich, jestem nowy na tym forum, od kwietni jestem szczęśliwym posiadaczem e83. Robiłem wszystkie opisane możliwości połączenia telefonu z pojazdem, kilka razy nawet resetowałem moduł poprzez dłuższe przytrzymanie przycisku buźki, wpisywałem kod ale niestety na telefonie wyskakuje informacja ze moduł jest chyba nieaktywny, dość dziwne bo widzi go bluetooth telefonu. Co może być przyczyną? Telefon iphone xs moduł nr seryjny 8421698013003. Dzieki z gory za pomoc.

 

Dłuższe przytrzymanie przycisku parowania nie resetuje modułu, tylko kasuje listę sparowanych urządzeń.


Jaki masz model radia?

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vin mojego auta WBAPD11030WF71423

 

http://bimmer.work/vin/w229aa7f27ab3dcd6730c252423061e13/


Masz nawigację i 644 Prep. For. Mob. Ph. Bluet. Interf., więc powinno hulać opisaną przeze mnie metodą parowania.

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie może spotkaliscie się już z takim problemem jak jak telefon Xiaomi mi notę 10 udostępnianie kontaktów w Bluetooth włączone po parowaniu Bluetooth z samochodem wyskakuje mi komunikat PLEASE WAIT! I tak czekała z 15 min myślałem że moduł w samochodzie potrzebuje czasu na kopiowanie kontaktów niestety się nic nie dzieje, jeździe samochodem tak z 3 dobę i dalej mam please wait. Bazę użytkowników w samochodzie usunięto, w samochodzie mogę rozmawiać przez głośnik brak kontaktów do wyświetlenia i mimo zapisanych kontaktów w telefonie nie wyświetlają mi się nazwy na navi. Gdybyscie mieli jakieś pomysły chętnie poslucham, przekopalem całego wujka google i nic nie znalazłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Bardzo proszę o wszystkie pomysły, sugestie i rady, jeśli może ktoś coś.....


BMW E83 produkcja sierpień 2010


Moduł bluetooth 84.10 9207075-01, przycisk do parowania w podłokietniku, wersja z oryginalną nawigacją, menu polskie.


Do tej pory sparowany telefon Huawei p7 lite 2017, działa idealnie, wszystkie kontakty przeniesione, nic nie zrywa, łączy się idealnie automatycznie przy wejściu do samochodu.


No ale telefon już wiekowy, zaczyna odmawiać posłuszeństwa, w firmie wymienili mi na coś trochę nowszego, jest Samsung J4+


I tu zaczynają się problemy.

Zgodnie z procedurą parowania, opisaną parę stron wstecz, wszystko robione krok po kroku i absolutnie telefon nie widzi samochodu, a samochód telefonu, zostaje na komunikacie "Bluetooth pairing".


Dla pewności sprawdzane również z innymi telefonami min.Sony, Huawei p10, Xiaomi, jest ten sam problem, zero jakiejkolwiek komunikacji.


Bluetooth w samochodzie musi być sprawny, ponieważ tak jak wcześniej wspomniałem, przynoszę ten Huawei p7 i cały czas pięknie się łączy.


Pomyślałem, że może moduł ma zapamiętane już wszystkie dostępne telefony, które trzeba wykasować, ale nie wiem jak to zrobić, bo sposób opisany wcześniej, u mnie nie działa, nie ma żadnego piknięcia oraz komunikatu "Paired List Deleted".

A może po prostu coś źle robię ?


Za wszystkie sugestie z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Bluetooth w samochodzie musi być sprawny, ponieważ tak jak wcześniej wspomniałem, przynoszę ten Huawei p7 i cały czas pięknie się łączy.


Pomyślałem, że może moduł ma zapamiętane już wszystkie dostępne telefony, które trzeba wykasować, ale nie wiem jak to zrobić, bo sposób opisany wcześniej, u mnie nie działa, nie ma żadnego piknięcia oraz komunikatu "Paired List Deleted".

A może po prostu coś źle robię ?

 

 

Pierwsze cytowane zdanie nie dowodzi sprawności modułu. Miałem takie objawy jak Ty - nie mogłem sparować żadnego nowego telefonu ani skasować listy sparowanych urządzeń, a iPhone żony sparowany wcześniej cały czas łączył się bez problemu.

Dopiero diagnoza ISTA wykazała wewnętrzny błąd modułu Bluetooth. Po jego usunięciu błąd nie powrócił, za to uaktywniła się procedura usunięcia sparowanych urządzeń i na nowo dało się sparować nowe telefony (iPhone 5s i SE). Ostatnio zmieniłem telefony na dwa iPhone 7, w związku z czym pierwszy raz od ponad 2 lat ponownie usuwałem listę sparowanych telefonów i parowałem dwa nowe. Wszystko odbyło się bez najmniejszego problemu.


Zaznaczam, że INPA nie widziała błedów modułu, dopiero ISTA go wskazała.

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

Przeczytalam wszystkie posty jak sparowac telefon z zestawem glosnomówiącym.

Udało mi sie to zrobic raz, ale z pewnym problemem takim ze wyszlam na telefonie jak tzreba bylo wpisac kod i niestety potem juz nie moglam do tego wrocic.

Moja proba pierwsza wygladala tak, ze na ekranie w aucie pokazal mi sie komunikat bluetooth paring , a na telefonie pojawilo sie auto i ekran zeby wpisac ten kod , ale niestety wyszlo mi sie i nie dokonczylo sie parowanie.

Probowalam kolejne pare razy zrobic to samo, ale niestety nie polazuje mi sie nic, co przy tej pierwszej probie. Tylko Activity phone czy cos takiego.

Telefon mam iphone7plus

Auto BMW X3 E83 2006 r


Prosze Was o pomoc, co mam zrobic, zeby mi sie to udalo sparowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Telefon mam iphone7plus

Auto BMW X3 E83 2006 r


Prosze Was o pomoc, co mam zrobic, zeby mi sie to udalo sparowac :)

 

Na wszelki wypadek zacząłbym od usunięcia listy sparowanych z samochodem wcześniej telefonów (X3 paruje tylko cztery aparaty, kolejnych już nie):


1. Kluczyk w pozycji "0".

2. Naciskasz i trzymasz przycisk w podłokietniku (nawet kilkanaście sekund).

3. Nie puszczając przycisku w podłokietniku przekręcasz kluczyk do pozycji "1". Powinien otworzyć się ekran navi z początkowym menu (Komputer, GPS, Telefon, Ustawienia).

4. Puszczasz przycisk w podłokietniku, po czym wciskasz go i trzyma ponownie, aż na ekranie wyświetli się "Bluetooth pairing".

5. Jeszcze raz puszczasz przycisk w podłokietniku, po czym wciskasz go ponownie i trzymasz, aż usłyszysz piknięcia i zobaczysz na wyświetlaczu komunikat "Paired List Deleted".

6. Przekręcasz kluczyk w pozycję "0", po czym rozpoczynasz nowe parowanie tak, jak opisałem poniżej:


Parowanie telefonu (przygotuj sobie PIN, który jest na module Bluetooth w bagażniku po lewej stronie):


1. Kluczyk w pozycji "0".

2. Naciskasz i trzymasz przycisk w podłokietniku (nawet kilkanaście sekund).

3. Nie puszczając przycisku w podłokietniku przekręcasz kluczyk do pozycji "1". Powinien otworzyć się ekran navi z początkowym menu (Komputer, GPS, Telefon, Ustawienia).

4. Puszczasz przycisk w podłokietniku, po czym wciskasz go i trzyma ponownie, aż na ekranie wyświetli się "Bluetooth pairing".

5. Zaczynasz wyszukiwanie urządzeń bluetooth w telefonie.

6. Znajdujesz urządzenie BMWXXXXX (pięć ostatnich cyfr VIN).

7. Aktywujesz parowanie - PIN jest na module Bluetooth w bagażniku.

8. Po pomyślnym sparowaniu urządzeń przekręcasz kluczyk do pozycji "0". Telefon zostanie zapamiętany.

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.