Skocz do zawartości

E 83 2.5i - opinie użytkowników


kochet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów i koleżanki,

 

po 3 latach w e46 (2l benzyna) przyszedł czas na zmianę na coś większego. Jedną z opcji jest X3. Ponieważ znalazłem ofertę sprzedaży X3 z silnikiem 2.5 w benzynie chciałbym zasięgnąć opinii użytkowników takich X3. Z tego co widze nie jest to najpopularniejsza wersja silnikowa i dość trudno o informacje w tym temacie. Auto, o którym mowa jest z 2004 r. i jest w automacie, deklarowany przebieg ok. 130 tkm (stan auata oczywiście sprawdziłbym przed zakupem).

 

Jeśli chodzi o mnie to do tej pory roczne przebiegi wychodziły mi ok 12tkm i pewnie w 70% jest to trasa. Teraz potrzebuję samochodu nieco bardziej przestrzennego niż moje e46, tak żeby spokojnie się zapakować, w perspektywie z dzieckiem. Piszę o perspektywie bo lubię kupić samochód i jeździć nim dłużej. Jak każdy chciałbym auto jak najmniej zawodne i ekonomiczne;) O swoje auto dbam wieć jak trzeba to opróżniam kieszeń :). Aczkolwiek wolałbym robić to w ramach standardowego zużywania się części niż wpadek.

 

Ponieważ potrzeby są nieograniczone, a pieniądze niestety tak (chciałbym się zmieścić do 50 k PLN) więc zdając sobie sprawę ze stanu rynku aut używanych raczej nie wierzę w kupno pożądnego diesla w przybliżonym budżecie i kieruję swoje zainteresowanie w stronę wersji benzynowych (jeśli sie mylę prosze o naprostowanie) i stąd moje pytanie o takie X3 2,5i. Gdyby nie fakt, że taka oferta sprzedazy się pojawia (niski przebieg, podobno niezły stan, komplety opon, wyposażenie) to pewnie zacząłbym poszukiwania od wersji 3.0i - ale może 2.5i też będzie warta zainteresowania? Chociaż mam też opcję zakupu X5 e53 z 2004 3.0 d 180 tkm w trochę większym budżecie i podobno zadbaną ("znajomy znajomego"), ale wydaje mi się, że koszty eksploatacji będą jednak znaczaco większe (ale to może temat na wątek do działu X5).

 

A więc przede wszsytkim:

- czy ten silnik 2,5i w X3 daje radę?

-jak wychodzi spalanie? jaka może być różnica do wersji 3,0 i?

-jak wersja 2.5i spisuje się na trasie (dynamika-czy ciężko jest wyprzedzać, szczególnie w automacie)?

- czy dotyczą go jakieś specjalne problemy?

- jakie ogólnie macie wrażenia z użytkowania swoich X3?

- jak oceniacie miejsce w bagażniku (czy podróze z wózkiem nie sprawiają problemów)?

-inne spostrzeżenia mile widziane :)

 

 

Będę wdzięczny za wszelkie cenne uwagi. I za te mniej cenne też:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takim dieslem 2.0 na trasie schodzę do 6,2 l na tempomacie i prędkości średniej ok.150-160 także kolega musi trochę auto jeszcze sprawdzić na trasie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Co do tematu to nie wiem czy ktoś z forum ma taki silnik .W X3 królują diesle niestety :wink: :wink:

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem posiadaczem x3 2.5i manual. To moja pierwsza benzyna od 8 lat. Spalanie 11-12 l/100. Silnik bardzo elastyczny, ale jak chcesz poczuc moc to trzeba trzymac obroty powyrzej 3,5 tys. Zawieszenie twarde jak wozku widlowym (opony 18/50/235) dzieki czemu zakrety i ronda pokonuje jak dobra osobowka . Wozek miesci sie nawet po wlozeniu subwoofera. Robie 500-600 km tygodniowo wiec rozwazam montaz lpg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak spisuje się benzyna, ale mam (od pół roku) diesla i jestem zadowolony. Auto z 2004r, przebieg 210tkm, spalanie w trasie 6l przy 110km/h a 7l przy 130.

Więc może rozważysz opcje z silnikiem wysokoprężnym.

 

 

Oczywiście rozważam diesla, tak ja pisałem wydaje mi się, że będzie ciężko o zadbany egzemplarz moim budżecie. A ile kosztowała Twoja X3 i czy długo jej szukałeś?

 

A może jest ktoś na forum, kto jeździł zarówno X3 (e83) i X5 (e53 po lifcie) i może coś powiedzieć o różnicach w obu modelach, np kosztach utrzymania (jak bardzo się różnią pod względem cen części eksploatacyjnych) czy faktycznie nie ma pomiędzy nimi istotnej różnicy pod względem przestrzeni wnętrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oczywiście rozważam diesla, tak ja pisałem wydaje mi się, że będzie ciężko o zadbany egzemplarz moim budżecie. A ile kosztowała Twoja X3 i czy długo jej szukałeś?

Taką jak moja x3 czyli bez skóry i nawigacji powinieneś znaleźć za 40tys, a pełną opcje 45.

Ja takim dieslem 2.0 na trasie schodzę do 6,2 l na tempomacie i prędkości średniej ok.150-160 także kolega musi trochę auto jeszcze sprawdzić na trasie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:wink: :wink:

W x3 to dla mnie nie realne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik z auta 150 km,bez klapek,felgi 17-tki,opony 235/55/17 bez żadnych modyfikacji no chyba ze o nich nie wiem :wink: .Oczywiście na tempomacie :wink: :wink: :wink:

W drugim aucie 163 km niestety nie do osiągnięcia -najmniej było 6,7-6,8 l :cry: :cry: :cry:

Z kompa mam fotki i faktycznie tak wyszło :cool2: :cool2: :cool2: i wierz mi sam byłem zaskoczony :D :D

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Siemka.

Widze ze tu juz od 5 lat nie bylo zadnego komentarza.

Ja mam x3 z silnikiem 2.5i 192kuni.

Lpg sterownik stag Qmax plus i wtryskiwacze barracuda.

Spalanie na gazie wychodzi mi 14 trasa i miasto 17 niecale.

Ne wiem czemu tak wysokie spalanie ma. Z tego co wyczytalem i obejrzalem kilka filmikow na youtubie to wersje po liftowe czyli te 218 konne pala tyle a te 192 to niby trasa 8-10 a miasto kolo 13.

Za cholere nie wiem czemu tak wysokie spalanie gazu.

Musze zrobic test spalania benzyny i zobaczyc czy cos jest nie tak.

Butla 52ltr zalozona w kolo zapasowe i do butli wchodzi 48ltr gazu.

Butla tylko troszeczke wystaje pod zderzakiem ale kolor auta mam czarny to praktycznie zlewa sie z otoczeniem.

Jesli ktos ma taka wersje silnikowa to piszcie bo jestem ciekaw ile spala innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

Mam 2.5i 2004 USA w gazie w manualu. Spalanie trasa 12-13, duże miasto 16-17. Moc jest dobra, jestem bardzo zadowolony - polecam.

Jakby ktoś szukał w E83 w gazie i miał pytania - śmiało, chętnie coś podpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
U mnie komputer pokazuje 14 lub 14,1 caly czas;) a bledu pod kompem nie ma. Te auto w 2,5 tyle spala, gazu potrafi 17 wciagnac no i pytanie jaki gaz. Po zakupie w 40 litrowej butli moglem zalac tylko 26 (a 33min powinno wejsc) dalem do gazownika i poprzestawial mi zawory ale powiedzial tez ze na dnie bylo kilka litrow butanu bo bardzo powoli odparowywal (to ten gorszy gaz z mieszanki) nie polecam bliskich i tym podobnych nie kazda i tez nie chce oceniac ale narazie takie mam doswiadczenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

No i co aktualizacja w koncu po kilku miesiacach.

Spalanie benzyny na 100 wychodzi 11.1 z czego okolo 40km bylo jechane z przyczepka o wadze okolo 200kg. Wszedzie pisza ze te silniki spalaja kolo 8-10 trasa i 12-13 miasto. Na stronie autocentrum jest kilka opinni i wlasnie takie spalanie powinno byc. Ja tu pisze o silnikach "i" nie "si" bo po liftowe faktycznie duzo pija.

Wiec jest pytanie: skoro spalanie gazu powinno byc przy dobrze ustawionym gazie wiecej o 20% to dlaczego wychodzi o 5ltr wiecej.

Ja w dodatku mam automat gdzie niby automaty pala do litra wiecej niz manual.

A moze jest tak ze mapa do gazu jest ustawiona nie pod silnik przed liftowy tylko poliftowy. Sam nie wiem co o tym myslec.

Chyba jednak zlame gwarancje i pojade do innego gazownika bo ten gaz przy tych ustawieniach wogole nie jest oplacalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 20% gazu więcej to tylko teoria... twoje spalanie jak najbardziej jest ok, te auta tyle palą gazu.

dla przykładu moja poprzednia x5 4.6is w trasie paliła 11 benzyny a gazu nie zszedłem nigdy poniżej 18,5 l i to przy spokojnej jeździe.

Można wyregulować i zejść z litr mniej ale tylko kosztem osiągów.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty kolego porownujesz x5 jeszcze z takim silnikiem co calosc wazy ponad 2200kg a x3 wazy 1880kg.

Poza tym dzisiaj spalanie mi wyszlo 16.6 benzyny na 100 a kilka dni temu wyszlo mi 11.1.

Sam juz nie wiem co z tym autem jest nie tak. Tutaj tez pelno osob zaglada a nie zostawiaja chociaz kilka slow o spalaniu.

Na stronie autocentrum. Pl gosc opisuje ze jemu przy trasie spalilo niecale 10 a w miescie Lublin 13. To mi w trasie nad morze wychodzilo 14.4 a 3/4 drogi to autostrada byla.

Chyba ze mam cos spieprzonego moze przeplywka albo sonda ktora szwankuje.

A co najlepsze post dotyczy 2.5i a nie 2.5si a wlasnie te po liftowe tyle wpieprzaja czy to benzyny czy to gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytałem przed zakupem mojej x5 3.0d 218 to miały palić max 12 po mieście, ale niektórzy mówili, że pali 10. W lecie ledwo schodzę do 12 ale muszę jeździć jak żółw. Normalnie w zimie 14-16 litrów ropy w mieście. Nikt takiego nie pokazał spalania, wszystko sprawne.

Miałem e36 po swapie na m54b30, w lecie 15-16 lpg, w zimie nie miało oporów w korkach nawet 20l/100km lpg. Ważyło 1420kg i sam tył napęd a nie 4x4.

Jakiego spalania się spodziewasz po wysokim suv-ie z napędem 4x4 z 2.5l r6? Po autostradzie jak jechałeś 140 to też spalanie ok.

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh.

Wychodzi na to ze te auta chlapia raz tak raz tak.

Jeszcze do tego mam opony 235 szerokie a i tak sa wezsze niz letnie bo letnie to juz wogole 255 a niby jak z fabryki wyjezdzaly to bylo 215.

Fakt ten gosc z lublina co o nim wspomnialem to mial 215. Wiadomo im wazsza guma tym mniejsze opory toczenia ale zeby az tak nisko ze spalaniem zejsc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty kolego porownujesz x5 jeszcze z takim silnikiem

nie porównuje X5 do X3 a pisałem o tym że raczej żadne BMW nie będzie paliło tylko 20% gazu więcej....

Po prostu jak dla mnie spalanie twojej X3 jest ok i nie ma co rzeźbić w g.... Spalanie to temat rzeka i ma na niego wpływ wiele czynników.



jeszcze tak dla porównania na podstawie własnych poj:

e46 330xi spalanie gazu na poziomie od 12,5 do 16,6 l gazu a

x3 3.0i na poziome 14-16 l gazu - w obu ten sam typ silnik, taka sama instalacja gazowa zakładana przez tą samą osobę i w obu było podobne spalanie benzyny tj, 10-12 l/100 km


ps. omijaj posty jak ktoś pisze że jemu 3 litrowe 6 garowe auto pali 10 l gazu, jeżdżę tylko bmw od ponad 20 lat więc w bajki nie wierzę.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo chociaz jedna osoba konkretniej gada.

Tez chcialem wiecej opinni zdobyc ale wychodzi na to ze spalanie nie bedzie mniejsze.

I tak jeszcze na lato zmienie na 215 opony bo w sumie to tak ogromnej przyczepnosci nie potrzebuje bo w wiekszosci czasu jezdze z dzieckiem i nie gonie tak.

W sumie ten naped na 4 tez swoje potrzebuje.

Pozdro Panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

LPG 2.5i 192KM

automat

miasto Kraków poniżej 20 nie zejdzie nigdy, max to nawet 24 w największe korki w Krakowie

trasa 120-130 bez to min 16, ale i 20 tez jak się zaczniesz bawić

trasa 90-100 mozna zejśc do 12-13

natomiast z ostatnich wakacji do Chorwacji udało się do Riwiery Makarskiej i z powrotem autostradami ok 120-130 zejśc poniżej 10 średniego spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.