Skocz do zawartości

3.0d - olej w skrzyni automatycznej


pascal_poznan

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, okolo 4 lata temu awarii ulegla u mnie w x3 3.0d z 2004 automatyczna skrzynia.

Dobry mechanik naprawil skrzynie w 5h wymieniajac w niej prawie wszystko, dal gwarancje i skrzynia pracuje poprawnie caly czas.

Jednak chcialbym sprawdzic olej w skrzyni, bo minelo juz okolo 60tys km.

 

Czy wiecie, czy to prosta operacja, czy musze jechac do specjalizowanego mechanika?

 

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przy jakim przebiegu wg was powinno się zmieniać olej w skrzyni?

Ja aktualnie mam na zegarze 108 tys i zastanawiałem się czy nie wymienić profilaktycznie oleju w skrzyni biegów, skrzynce rozdzielczej i tylnym moście. Auto mam od maja 2012 i nie wiem czy poprzedni właściciel wymieniał olej, dlatego tak się zastanawiam nad wymianą co by mieć czyste sumienie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie ma tego określonego nigdzie

Profilaktycznie można zawsze ale jak sie nic nie dzieje z autem to wiesz jak jest...nadgorliwość gorsza od faszyzmu :mrgreen:

Jak faktycznie skrzynia coś żle chodzi ale cos sie dzieje z napedem to wtedy przy okazji wymienia się ale tak to koszty niepotrzebne i tyle :cool2:

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gorzej, jak juz cos ze skrzynia kiedys mialo sie nie tak, to teraz chce sie choc sprawdzic, czy tego oleju jest wystarczajaca ilosc, czy nie ma jakiegos wycieku. W mercu, w japonskich autach bylo to proste. Tutaj nie mam pojecia jak to zrobic, albo do kogo w Poznaniu jechac, kto wie w czym rzecz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Korek znajduje się po stronie pasażera nad miską skrzyni automatycznej (należy zdjąć osłony skrzyni). Odkręcany jest kluczem imbusowym. Poziom oleju jest odpowiedni gdy olej przy odkręcaniu się wylewa, jeśli natomiast oleju jest za mało musisz go uzupełnić do poziomu korka. Na allegro można kupić olej o parametrach oryginału który nazywa się ravenol.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.