Skocz do zawartości

Opony zimowe


sfinks311

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mam dunlop winter sport 3d, wiem że paru kolegów też ma w x3 i polecam(y), brałem jeszcze pod uwagę conti winter contact i micheliny latitude alpin, sądze że wszystkie 3 są super, pewnie najlepsze micheliny. Kiedyś wyczytałem że mniej się zużywają od pozostałych, ale ciężko mi powiedzieć bo nie miałem w x3 takich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigam na nich pół na pół. Polecam te konkretne oponki. Kiedyś miałem przykre doświadczenie z michelinami i omijam od tamtej pory z daleka - choć technologia i miejsce producji sie zmieniły - ale niesmak pozostał. Nie znaczy to, że nie są teraz dobre. Wracając do moich opon - uważam, że nie mozna im niczego zarzucić. Gryzą śneg jak należy, właziłem tam gdzie inne fury nie dawały rady. Na trasie też spoko, nie świszczą jak inne marki. Ja jestem zadowolony :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też niedługo będe kupował zimówki. Ale kupie te 215/60/17 bo te 235 co mam teraz letnie to trochę się wydaje ze twardo na dziurach.

Nie wiem tylko jakiej firmy bo to spory wydatek i jak maja mi swiszczeć albo po śniegu sie ślizgać to dziękuje. Mieszkam na wsi i jest jak jest z odśnieżaniem,dwie ostatnie zimy były bardzo snieżne. Ta ma być łagodna,zobaczymy. co radzicie? jakie opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do auta z dużą mocą proponował bym 235 chyba że jak kolega dojeżdżasz z miejsc gdzie jest totalnie zaśnieżone.

owszem przy przyspieszaniu lepsze są węższe, ale droga hamowania się wydłuża, trakcja na mokrym i śniegu też jest gorsza

polecam lekturę

http://www.opony.com.pl/artykul/czy-wezsze-opony-na-zime-sa-lepsze/?id=18

 

co do producenta to po 1 przykrym przypadku bym nie generalizował, michelina uważam za chyba najlepszego producenta, co do głośności dunlopów ws 3d to ZERO zastrzeżeń są bardzo ciche

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wyłamie.... kiedyś też miałem duże dylematy co do doboru ogumienia w jedynce są Dunlop SP WINTERSPORT 3D i dają rade jak najbardziej, co do X postawiłem na NOKIAN WR w rozmiarze 235/50/R18 i jak dotąd nie pamiętam lepszej trakcji co do głośności żadnych zastrzeżeń.... polecam spróbować są naprawdę REWELACYJNE następne zimówki też an bank NOKIAN :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według najnowszego testu opon zamieszczonego w Auto Świat 4x4 wygrywają opony zimowe Danlop SP Winter Sport 3D, zaraz za nimi Continental Cross Contact Winter, na trzecim miejscu Pirelli W210 Sottozero, czwarte Michelin Latitude Alpin. Wprawdzie to test dla opon o rozmiarze 215/65 R16 ale to nie ma znaczenia. Oczywiście testy testami a życie swoją drogą, ale warto poczytać co ciekawego piszą w prasie. :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie to test dla opon o rozmiarze 215/65 R16 ale to nie ma znaczenia.

Niestety ma znaczenie :doh: Opona ta sama, ale w innym rozmiarze potrafi rozczarować, albo pozytywnie zaskoczyć... :mad2:

Masz oczywiście kolego rację - ale różnice rozpatrywałbym ją raczej w kontekście producenta. Ta sama opona wyprodukowna np u nas w Olsztynie, a wyprodukowana w Chinach napewno bedzie się różniła wieloma cechami pomimo tych samych zaleceń technologicznych. Podobnie jak asfalt (nikt takiego nie robi na świecie jak my Polacy). Miałem na myśli różnice co do rozmiaru 215/65 R16 a 215/65 R17 tego samego wykonawcy opon :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Miałem na myśli różnice co do rozmiaru 215/65 R16 a 215/65 R17 tego samego wykonawcy opon :wink:

 

Jarosx9 - nie spinam się :wink: moja odpowiedź przecież jest na podstawie "testów gazetowych"..., przecież nie mam aż takiego doświadczenia "w oponach" :D Ad. produkcji, to potwierdzam - w kilku miejscach sprzedaży przestrzegali przed produkcją tej samej opony, ale w INNYCH krajach... Różnie bywa...

pozdr.,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja mam komplecik o rozmiarze 215/60/17 ( CONTINENTAL ContiWinterContact 4x4 ) i te sie trochę lepiej wgryzają w śnieg od 235/55/17 - te lepsze na lato. :norty:

a na jakich felgach masz te 215-tki?

U mnie śmigają na alu CMS C8 BM 17 x 7,5 czarne matowe - widoczne na śniegu :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie jeżdżę bardzo szybko. Większość jazdy po złych drogach niestety i dlatego poszukałem opony optymalnej dla siebie,co myslicie o tym,:

 

http://www.opony.pl/opona.aspx?oid=175060&rodzaj=3

Edytowane przez Jarekx3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to napisz jak się jeździ,podobno dużo bardziej komfortowo niż na 235/55/17 i podobno bardzo czuć różnicę,dlatego tez zamówiłem takie ale na razie nie zakładam bo ciepło.

Dotychczas też zawsze przy swoich autach na zimę zakładałem stalowe koła ale nie wiem po co. X3 to ładne autko i dlaczego ma przez pół roku nieładnie wyglądać na stalowych felgach?

Zakładam zimówki na moje alu i będzie fajnie przez cały rok. Nie mam racji?

 

P.S. ile płaciłeś za te NOKIANY? Bo mnie chyba kroją za bardzo za te brigsy po 870zł ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.