Skocz do zawartości

BMW X3 E83 2008r Swiatła do jazdy dziennej


radek8505

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...
Witam, próbuje zakodowac znajomemu drl do e83. W ncs zmieniam: drl_dimmung wert 02, tagfahrlicht ece aktiv i ged fl als drl na aktiv. Po zapisaniu zmienionego pliku i wcisnieciu execute nic sie jednak nie dzieje... Moze ktos pomoc?
Inpa, ncs expert, chętnie pomogę okolice Konina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 lata później...

Powiedzcie mi czy E83 2004 jest opcja zmiany czułości sensora światła? Mam wrażenie, że samochód bardzo szybko zmienia na światła mijania z DRL i już z powrotem nie chce ich przełączyć (testuję to od paru dni jadąc rano do pracy ok 6:30 - to już jest widno, 90% samochodów z DRL jedzie na nich). Z kolei teraz przejechałem jakieś 2-3km i trzyma cały czas DRL, mimo jazdy przez zacienione miejsca.


Próbowałem i wersję z:

DRL_DIMMUNG

wert_03

TAGFAHRLICHT_ECE

aktiv

GED_FL_ALS_DRL

aktiv

 

jak i ta sama sytuacja jest na (teraz aktualne ustawienie):

DRL_DIMMUNG

wert_02

TAGFAHRLICHT_ECE

nicht_aktiv

GED_FL_ALS_DRL

aktiv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam próbowałeś kalibrować czujnik zmierzchu RAIN_LIGHT_SENSOR juz nie kojarze ale tam można było ustawić 3 czułości czujnika zmierzchu

 

A czy mógłbyś mi podpowiedzieć, w jakim module tego szukać? Prawdę mówiąc dopiero co przesiadłem się na BMW i staram się zgłębić temat, ale tu dodatkowym utrudnieniem dla mnie jest język, a niestety ta moja INPA mimo wybrania języka angielskiego i tak w większości jest po niemiecku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

OK, zmieniłem czułość sensora RLS i wygląda, że jest OK, zasadniczo u mnie są tylko dwa poziomy. Ale mam inne pytanie czy ktoś się orientuje czemu to jest podzielone na 4 "SETy" (z czego u mnie drugi ma wybrane obie opcje). Zmieniłem czułość w 1,3 i 4 na value_2 ale zastanawia mnie czy potrzebnie zrobiłem to we wszystkich.

https://zapodaj.net/b49410e0e4258.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.