Skocz do zawartości

Podłaczenie haka w X3 e83


michalm.77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. X3 e83 kupilem bez ,,haka,, w zderzaku mam otwierana klapke na hak. Myslalem kupic na allegro hak z modulem , to jakies 500zl. Tylko zastanawiam sie gdzie podlaczyc ta instalacje , gdzie w moim samochodzie powinna byc jakas wtyczka zeby to wpiac i zeby wszystko dzialalo. Oczywiscie zderzak musze sciagnac bo to oczywiste i przykrecic hak to raczej zaden problem.. Widzialem jeszcze na allegro hak z cala instalacja elektryczna , pelno jakis wtyczek i ze to niby orginalna instalacja , tylko to sporo pracy i czy jest sens to montowac jesli w moum samochodzie jest taka instalacja tylko ze ja nie wiem gdzie powinna byc ta ,,wtyczka,, zeby sie wpiac . Prosze o jakas pomoc tylko nie piszczie aby jechac do warsztatu czy do serwisu do to chyba mie jest pitrzebne ;-) a u tak jak wiekszosc posiadaczy BMW woli nie dawac swojego cacka w obce rece ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przerobiłem cały temat w mojej X3 przed wakacjami.

Zakupiłem na allegro oryginalny wypinany hak + wiązkę przewodów. Do wyboru oryginał (ok.1500) lub wiązkę Westfalia też oryginalna dla BMW X3 z modułem, na allegro jakieś 400-500 zł. Moduł pozwala na wyłączenie czujników cofania przy podłączonej przyczepie - ważna sprawa, czujniki nie wariują przy.cofaniu.

Później tylko montaż, sam hak prostota, zdejmujesz zderzak - odkręcasz belkę - przykręcasz hak. Trudniej z instalacją, trzeba odpowiednio poprowadzić przewody, odpowiednio podłączyć masę, sterowanie do tylnych świateł i kierunków, przeprowadzić przewody wzdłuż progów do skrzyneczki za schowkiem pasażera, a na końcu wpiąć się z instalacją do modułu świateł. Wszystko jest w instrukcji Westfalia, trochę mało czytelne - dlatego zajęło mi to trochę czasu, teraz pewnie podpiął bym to w 2h.

Oczywiście do tego dochodzi rozbieranie z plastików itd itp... Jak będziesz w trakcie to pisz, służę pomocą w przypadku problemów.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu. Kupilem hak z jakim modulem na allegro za 450zl, zamontowalem a wiazke podpiolem do instalacji przy tylnich lampach, zajelo mi to 3-4 godz ale wszystko dziala bez problemu i nie musialem ciagnac przewodow do skrzynki z bezpiecznikami. Temat wiec jest zamkniety ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.