Skocz do zawartości

Akumulator Rozruchowy 12V OE MERCEDES BENZ AGM 80Ah 800A


fabianopulos

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie czy warto kupić taki akumulator do zwykłego diesla 2.0 bez funkcji start stop.

W Lublinie jest sklep z akumulatorami który sprzedaje takie nowe za 380 zł.

Czy będę mieć z tego zakupu jakieś korzyści czy szkoda sobie głowy zawracać i założyć zwykły kwasowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie czy warto kupić taki akumulator do zwykłego diesla 2.0 bez funkcji start stop.

W Lublinie jest sklep z akumulatorami który sprzedaje takie nowe za 380 zł.

Czy będę mieć z tego zakupu jakieś korzyści czy szkoda sobie głowy zawracać i założyć zwykły kwasowy?

 

A AGM to niby jaki jest, jak nie kwasowy?

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGM można ładować przez odpowiednią ładowarkę automatyczną ..... To wiem. W aucie przecież jest ładowane alternatorem....

Tak AGM to też kwasowy tylko w innej technologii.

Pytam tylko czy jest sens wkladania takiego akumulatora gdy jest atrakcyjna cena zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Według mnie jest to lepszy akumulator, niż zwykły. Wsadziłem 10 letniego AGM 80Ah z mojej e87 do diesla e46. E87 marudziła, że akumulator jest do bani. W domu próbowałem go naładować odpowiednim prostownikiem do AGM, ale przez tydzień nie wyskoczyło, że jest naładowany. AGM pewnie już nie ma tej swojej pojemności. Wsadziłem go do e46 i od dwóch lat działa lepiej niż CENTRA, którą po zakończeniu gwarancji non stop musiałem ładować. AGMa przez te dwa lata nie dotykałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem wsadzilem ten akumulator..... czy to dobry zakup okaże się dopiero za jakiś czas.

Wziąłem 80 Ah ale jest też 92 i chyba 100 Ah. Nie wiem czy to są oryginały tak naprawdę bo obudowa jest z 2017 roku a środek zalewany pod koniec 2019 roku. Tak przynajmniej wynika z rozkodowania i znaków na klemie.

Czy ładowanie akumulatora 13.9- 14.0 na odpalonym silniku i włączonych światłach, klimie, radiu jest prawidłowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.