Skocz do zawartości

Czy reduktor x3 3.0d manual i automat jest taki sam?


Piojus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy i mam pytanie w sprawie mojego reduktora, czy taki sam występuje w manualu i automacie? Zapaliły mi się 3 słynne kontrolki i czuć delikatne poszarpywania (x3 2004 3.0d manual). Z góry dziękuję za podpowiedz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Reduktory do x3 sa inne. Pierwsze pytanie, 3.0d z dpf czy nie? Od benzyny nie bedzie pasowal do diesla z dpf. Po lifcie sa inne, zarowno 2.0d 3.0d jak i benzyny, 2.0d n47 ma calkowicie inny reduktor, trzeba uwazac co sie kupuje. Swoja droga kupno uzywanego reduktora do e83 jest glupota.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę pokaż mi tą różnicę. Jakiś link do sklepu z częściami, zdjęcia, cokolwiek. Kilka tych reduktorów już zrobiłem i części zamawiam po prostu do atc400 bez szczegółów silnikowych.

3.0sd ma grubsze półosie więc wyjście na tylny wał jest też inne ale poza tym jedyną różnicą między atc400 jaką widziałem to zatrzask do flanszy przedniego wału, jedne mają inne nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Widocznie malo jeszcze ich zrobiles. Zamawiasz czesci do reduktora wewnatrz, ktore oczywiscie sa takie same, ja pisze o roznicach na zewnatrz, ktore uniemozliwiaja montaz calego reduktora do auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem po wymianie reduktora i założyłem u siebie od 3.0 benzyny w automacie, a ja mam 3.0 d w manualu i wszystko działa.

Ktoś wcześniej mi odpisał (dziękuję za info), że do 2010 w x3 są te same reduktory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja sie nie upieram. Ja wiem ze sa inne. Koledze sprzedali z allegro reduktor do benzyny który byl od diesla. Zrobilem ponad 400 reduktorow atc400 wiec chyba cos wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie ma sensu tego przeciagac. Prosze uwaznie przeczytac to co napisalem, moze komus sie przyda. Tak na szybko,

Benzyna badz diesel bez dpf: https://www.amazon.com/BMW-Transfer-Case-Rebuilt-2-5i/dp/B00USB3RZQ

Diesel z dpf: https://awd.tech/products/atc400-remanufactured-transfer-case-unit-bmw-27103455137

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.