Skocz do zawartości

X6 E71 4.0d xdrive drżenie karoserji a rozrząd


gracjanp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem z moją X6E71 4.0D Xdrive 306KM 2011r otóż na postoju przenosi drgania na karoserję, ewidentnie słuchać huczenie , rezonans jakby sztywno silnik był osadzony bez poduszek. Dokonałem sprawdzenia poduszek, tylna przy skrzyni wymieniona na nową z serwisu BMW ( bez zmian) przednie sprawdzone OK, tłumnik nigdzie nie dotyka, koło pasowe ok, nie ma czego sie przyczepić. Pisaliście na forum że wtryski wykręcone sprawdzone wszystko ksiązkowo więc ok a problem pozostał. Dzisiaj byłem w warsztacie gdzie sprawdzili mi kompem i mówią że drgania od rozrządu bo do wymiany ( nie słychać jakiś trzasków odpala na zimnym od strzała, nie słychać łańcuchów. Dodatkowo wyszło że EGR nie chodzi i termostat do wymiany bo nie trzyma temperatury i to wszystko. Ogólnie wskazali że to wina rozrządu, stąd moje pytanie,czy faktycznie rezonans i drżenia karoserji moga być przez rozrząd , gdzie szukać przyczyny. Proszę o pomoc w tej sprawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli to rozrząd to poduszki silnika i ASB powinny to tłumić.

Powodem drgań auta mogą też być przednie półosie.

Zwróć też uwagę na tuleje metalowo-gumową od tylnego dyferencjału

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f16-x6-xdrive40d-sac/ned/01-drive/01-noise/noise-from-rear-axle-differential/repair-instructions/1VncrZHVxw

Oraz od skrzynki VTG

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f16-x6-xdrive40d-sac/ned/01-drive/01-noise/transfer-box-noise/repair-instructions/JWt0YXr7



Jaki masz przebieg.?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nic nie ma różnicy, trzymając na hamulcu na D dodawałem gazu i nie ma zerwań ani stuków, to dziwny rezonans i drżenie na postoju P na N to samo i nie wiem czy to co powiedział mechanik że to od rozrządu to czy faktycznie tego można się przyczepić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.