Skocz do zawartości

Wyrzucanie płynu wspomagania przez korek (active steering)


Kondzior1995

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem, że kiedy odpalę samochód i kawałek pojadę to wyrzuca mi płyn ze zbiorniczka płynu wspomagania przez korek ( na górze jest taki grzybek na korku i spod niego się sączy) Tak się zastanawiam może tam nie powinno być dziury i dlatego łapie lewe powietrze. Dodatkowo jak odkręcę korek to płyn jest strasznie spieniony. Poprzedni właściciel twierdził, że niedawno zmieniał coś w układzie kierowniczym może coś zostało źle zrobione. Chociaż po kupnie jeździłem i tego problemu nie było. Dodam, że auto posiada active steering. Proszę o pomoc.

edit: auto posiada także adaptive drive ale nie wiem czy one są jakoś powiązane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też w świeżo zakupione E70 wyrzucało płyn ze zbiorniczka, przyczyna okazała się błacha, było za dużo płynu nalane.


Odessałem do odpowiedniej ilości i teraz jest spokój (coś mi się kojarzy że 200ml albo 400ml wyciągłem strzykawką płynu :? )


Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptiv drive to inna sprawa.Masz prawdopodobnie z tego co piszesz uszkodzony zbiorniczek.Nie może dostawać się powietrze do niego przecież.To logiczne

Generalnie trochę płynu odlalem i błąd wyskoczył zawieszeniania i układu wspomagania. Kazał zaprzestać jazdy. A płyn dalej się pieni :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też w świeżo zakupione E70 wyrzucało płyn ze zbiorniczka, przyczyna okazała się błacha, było za dużo płynu nalane.


Odessałem do odpowiedniej ilości i teraz jest spokój (coś mi się kojarzy że 200ml albo 400ml wyciągłem strzykawką płynu :? )


Pozdro!

A w którym miejscu się ulewala w twojej ? No bo jeżeli u Ciebie też na górze korka to znaczy że korek mam dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.