Skocz do zawartości

Mechanizm składania lusterka


Benek1239874

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko

Posiada ktoś zdjęcia lubi filmik z prawidłowo skaladanym mechanizmem lusterek elek. Mianowicie ustawienie plastiku u dołu co rozłącza czujnik, środek tryby itp. Bo nie mogę dojść do ładu... wszystko sprawne lecz jednak gdzieś jest problem bo po wciśnięciu guzika na panelu lusterka składają się i z powrotem otwierają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zmagam się z tym samym problemem. Po naciśnięciu składania, Rozkładają się ponownie a lewe lusterko zaczyna strzelać z 15 razy zanim się uspokoi. Domyślam się że któraś krańcówka padła i teraz prośba o nakierowanie jakie zestawy naprawcze muszę kupić zebu to wszystko naprawić. Domyślam się że zestaw jakiś tulei też będzie potrzebne ponieważ lewe lusterko jest dość luzne. Proszę o jakieś porady z demontażu i instrukcje jak zregenerować te mechanizmy i gdzie kupić części. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały mechanizm kupisz na ali - aczkolwiek nie wiem jakiej są jakości.

Możesz też szukać tanio używek z anglików - sam mechanizm pasuje. Spróbuj też ten co masz poskręcać - tam się czasem luzują takie wkręty i zaczyna to latać.

Może też się okazać, że masz poblem z tymi mikroprzełącznikami - obejrzyj dokładnie, może dźwigienka spadła i nieskutecznie przełącza. Spróbuj coś podgiąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Cały mechanizm kupisz na ali - aczkolwiek nie wiem jakiej są jakości.

Możesz też szukać tanio używek z anglików - sam mechanizm pasuje. Spróbuj też ten co masz poskręcać - tam się czasem luzują takie wkręty i zaczyna to latać.

Może też się okazać, że masz poblem z tymi mikroprzełącznikami - obejrzyj dokładnie, może dźwigienka spadła i nieskutecznie przełącza. Spróbuj coś podgiąć...

U mnie ogólnie lewe lusterko bardzo luźno chodzi i również przy próbie złożenia lusterka składają się następnie ponownie otwierają a lewe lusterko stuka 15 razy. Pamiętam że po zakupie zauważyłem że w mocowanie lusterka jest włożony kawałek plastiku po to żeby samo się nie składało od pędu powietrza. Na Allegro widzę takie zestawy naprawcze.

https://allegro.pl/oferta/bmw-x5-e53-lusterko-elektryczne-zestaw-naprawczy-8998865565


Zastanawiam się czy to rozwiązałoby problem. Prawe lusterko stawia większy opór przy składaniu ręcznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.