Skocz do zawartości

Bluetooth Audio


PAWEL_

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Mam w aucie oryginalny przewod na jack przez który w AUX mogę słuchać muzyki z telefonu.

Czy ktoś ma może taki interfejs bluetooth jak w linku lub polecicie coś? https://allegro.pl/oferta/adapter-modul-bluetooth-aux-do-bmw-e46-e39-x5-e53-9979792048


Zastanawiam się co z połączeniem z modułem bluetooth auta do rozmów telefonicznych. Zapewne po połączeniu się z audio nie będziemy mieli możliwości odbierania rozmów bo telefon nie może być połączony jednocześnie z wieloma odbiornikami Bluetooth? A może jest możliwość zastosowania oryginalnego zestawu z wyjściem Bluetooth który będzie działał bez komplikacji i przełączy podczas połączenia tel wychodzacego lub przychodzącego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy masz zwykłe audio czy DSP. Jak zwykłe audio to https://www.car-tronic.pl/cyfrowa-zmieniarka-dension-bluetoothusbipodiphoneaux-bmw-e46e38e39x3x5-p4275 takie coś powinno ogarnąć

Jak DSP to po długich poszukiwaniach znalazłem rozwiązanie, żeby nie tracić DSP: firma Xtrons ma w ofercie jakieś urządzono które potrafi sterować DSP: jeden minus: musi być Android auto. Czyli jak chcesz po taniości to nie ma możliwości. Lub wywalasz DSP ale jak dla mnie to bez sensu

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam DSP. Fajna opcja. Rozumiem że polaczenia telefoniczne już tez muszą iść po tej zmieniarce wirtualnej więc trzeba dodatkowy mikrofon a aucie puscic z tego zestawu. Poza tym nie widzę minusów. Jak z jakością dźwięku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Ze tak spytam a przy tym DSP to jaki masz model radia? Nie ma ono czasem AUX in? Przecież ten moduł pod AUXa podpinasz. (Jak dla mnie nie ma znaczenia czy jest DSP tylko czy radio ma podłączenie)
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dźwięk idzie z modułu bm54 (do którego podpinasz ten bluetooth) do procesora dźwięku DSP. I tutaj właśnie wszystko przestaje działać.

Da się uruchomić to tylko trzeba zmienić oryginalny wyświetlacz na androida i do tego trzeba kupić specjalny Ibus konwerter który startuje DSP. X-trons ma taki w ofercie.


Trochę szkoda pakować mi tyle kasy w androida do auta które ma prawie pół miliona przebiegu i nie wiadomo ile jeszcze pociągnie

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale powiedz kto tak powiedział? BM54 to jest tuner radia. On posiada fabrycznie wejście AUX. Tunerowi jest obojętne czy dźwięk z niego leci przez zwykły wzmacniacz w wersji low czy DSP. Co znaczy wymienić akran na androida? Wymieniając ekran na coś z androidem, to automatycznie usuwasz BM54 i DSP fabryczne, a to nowe radio na androidzie wstawione zamiast monitora posiada własne DSP. Kolego wiesz że gdzieś dzwoni ale nie wiesz gdzie. Taki moduł jak w linku kosztuje 25zł na chinczyku. Nie ma tylko wtyczki zarobionej (wielka filozofia). Faktycznie majątek żeby sprawdzić że będzie działać.
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma androidów z obsługą DSP, przynajmniej ja takiego nie znalazłem. Trzeba dokupić can-bus czy jakoś tak, ten od x-trons który uruchamia DSP kosztuje ponad 400zł. Fabrycznie nie było wyjścia aux w tunerze BM54, skoro masz to znaczy, że masz regenerowany i ktoś dołożył.

Fakt, elektronikiem nie jestem. DSP dokładałem sam, wiec wiem gdzie idą kable :D Co do zmieniarki: dzwoniłem do dystrybutora, powiedział, że kilka osób już kupiło i u żadnej z DSP w e53 nie działało poprawnie.

Na DSP zależy mi, bo gra dla mnie świetnie, fabryczne głośniki to pomyłka.

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak kolego zaimponowałeś mi wiedzą. Pinout radia BM54, wtyczka C! Kolejna sprawa nie napisałem że radio z androidem obsługuje fabryczne DSP, tylko że są radia które posiadają wbudowane DSP (digital sound procesor) pod AUX możesz podpiąć MP3, MP4 itp. i musi to działać, DSP nie ma nic do tego! To tylko wzmacniacz który ma wbudowany korektor! :duh: :mad2:

Upierasz się bo ci ktoś powiedział, gdzieś przeczytałeś..... Więc czytaj ze zrozumieniem!

Screenshot-2021-04-19-20-11-21-219-com-UCMobile-intl.jpg

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.