Skocz do zawartości

Problem z zawiasem maski, klapa maski nie otwiera się


igorb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich


Panowie mam następujący problem: przy próbie otwarcia maski prawy zawias do którego przykręcona jest maska ani drgnie. Po zwolnieniu mechanizmu otwarcia w kabinie oraz pociągnięciu uchwytu w nerkach maska odchodzi tylko z jednej strony.


Pare miesięcy temu po otwarciu pokrywy nie mogłem jej zamknąć i po chwili zorientowałem się ze jedna z dwóch śrub mocujących maskę do zawiasu po prostu wypadła i na szczęście leżała obok uszczelki więc ze wgledu na to, że było to na parkingu marketu wkręciłem ją palcami a po powrocie do garażu dokręciłem kluczem, normalnie weszła w gwint i nie przekręciłem jej na pewno bo zwyczajnie się posiadam takiej siły :roll: . Dodam również ze w tamtej chwili kiedy maska była na jednej śrubie to strasznie się odginała aczkolwiek jak już wspomniałem po chwili znalazłem owa śrubę, wkrecilem ja i siłownik/zawias poszedł całkowicie normalnie zamykając maskę bez problemu. Teraz natomiast chciałem sprawdzić poziom oleju i ani drgnie, a nauczony poprzednim doświadczeniem wiem ze ile siły w rękach bym nie miał to owy silownik się nie otworzy a z drugiej strony boje się tez zrobić to typowo siłowo aby nie uszkodzić maski.


Wobec tego proszę o poradę czy spróbować podnieść ja na sile czy pojechać do warsztatu w która znajda na ten banalny (mam nadzieje) problem i szybko sobie z owa śrubka poradzą. Przy okazji jeśli ktoś kto przeczyta ten wątek jest z Łodzi, byłbym wdzięczny za podsunięcie pomysłu gdzie mógłbym z tym podjechać ze względu na to ze z warsztatami w których ostatnio robiłem auto nie mam dobrych wspomnień ;)


Pozdrawiam serdecznie, z góry dziękuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.