Skocz do zawartości

Błąd egr


viking6611

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że jest dużo na ten temat ale nie mogę znaleźć dokładniejszego opisu mojego problemu. Wyskoczył błąd zaworu egr i jednocześnie silnik nie ma mocy przy przyśpieszaniu z dołu. Później jest dobrze. Nie zawsze ujawnia się ten spadek mocy. Czasem jest tak że po ostrym dodaniu gazu wskazówka od chwilowego zużycia paliwa powinna skoczyć do oporu a ona spada do zera. Wyczyściłem egr ale nic to nie pomogło. Ale jak zdejmę wężyk z zaworu wszystko jest ok. Po przyłożeniu palca do tego wężyka czuć że chwilami jest podciśnienie. Nie chcę jeździć ze zdjętym wężykiem bo podobno zatkam filtr cząstek stałych. Jestem za granicą a do domu mam ok 2000 km. Możecie coś pomóc? Popsuty egr? Podobno można egr wyeliminować całkowicie ale u mnie trzeba to zrobić programem a nie zaślepką jak w starszych. W Polsce chcą za to ok 300 zł a tu gdzie jestem wychodzi 1500 zł. Trochę drogo. Proszę o rady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może być taka możliwość że to awaria zaworu podciśnienia który steruje zaworem egr. Z tego co zauważyłem to żeby do niego dojść to trzeba zdjąć kolektor ssący. Ale najbardziej mnie ciekawi czy jak będę jeździł ze zdjętym wężykiem z egr (bo wtedy wszystko jest ok) to niczemu to nie będzie szkodziło?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.