Skocz do zawartości

X5IS M62b46 problem z grzałką sondy


dadus15

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent BMW X5IS. Podczas podroży do pracy wyskoczył check. Po podłączeniu do torque oraz inpy błąd wskazywał na sonde bank 1 za katem, która wymieniłem niestety brak efektów. Błąd powraca z rożną częstotliwością. Czasami po przejechaniu 10 km a czasami po 100. Po adaptacji sterownika silnika nadal to samo. Na dole zamieszczam video z przejazdem i odczytem live daty. Dokładnie widać jak sonda dużo później zaczyna oscylować oraz widać po korektach, że jest uboga mieszanka, która w jakiś sposób pewnie też wpływa na odczyt sondy. Auto śmiga na LPG Prins. Czy macie jakieś pomysły jak to rozwiązać ?


Kody błędów: P0143,P1143


Odczyt live data:



Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Nie ma różnicy czy LPG czy PB. Co więcej. Sonda, z która jest problem zaczyna oscylować dopiero po uzyskaniu temp płynu 80 stopni, a druga sprawna już od 60 stopni. Co ważne. Skasuje błąd podczas nagrzanego motoru gdzie dwie sondy pracują błąd nie wraca. Wystarczy, ze zgadze auto i ostudzi się na tyle, aby sonda przestała pracować błąd wraca. Auto pali o jakieś 2-3 litry wiecej.


Tutaj następny odczyt jak widać, ze druga sonda już oscyluje a pierwsza brak odczytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie pytanie w jakim stanie są katy jeszcze. Generalnie to ja jestem zwolennikiem programowego usuwania sond za katami, dla poprawnej pracy silnika ważne są te przed katem. To że pali więcej nakazuje przyjrzeć się przedniej sondzie.
Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.