Skocz do zawartości

Kilka pytań po zakupie (bagażnik, pdc)


RySiOtm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kilka pytań po zakupie polifta 3.0d.


1. Dolna klapa bagażnika - Po zamknięciu nie zatrzaskuja się zamki. Klape można otwierać bez przycisku. Przycisk sam w sobie działa, bo po wciśnięciu słychać siłownik. Gdzie szukać przyczyny? P.S otwieranie i dociaganie górnej części działa bez problemu


2. PDC - Inpa nie chce połączyć się z modułem. Wyświetla błąd. Wymieniać na drugi?


3. PDC przód. Posiadam czujniki przód jednak w kabinie brak przycisku do aktywacji przodu. Jedynie wsteczny i za moment D aktywuje przód na czas manewrów. Czy jest możliwość dołożenia przycisku czy to już więcej rozbierania i dlubania w kabelkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.....

1. Co możesz zrobić ? - rozbierz dolną klapę, może linka się wyhaczyła i siłownik nie ciągnie za rygle.

2. Moduł PDC jest przy kole zapasowym - odłącz, spryskaj kontaktem i zobacz czy nie zatrybi, jak nie to wymień na inny

3. Przycisk PDC jest jeden, który aktywuje przód i tył razem, nie ma innego rozwiązania.

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Przycisk PDC jest jeden, który aktywuje przód i tył razem, nie ma innego rozwiązania.

 

Źle sformułowałem pytanie :) chodzi o to, że przycisku w kabinie w ogóle nie mam i chciałbym go dołożyć. Zastanawiam sie czy oryginalnie podciagnieta jest wiązka do niego w kabinie i czy trzeba go ewentualnie aktywować w NCS. Albo to kwestia p&p - dokladasz i dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zbiorczy panel ma jedną kostkę, być może wystarczy kupić inny rozszerzony o PDC panel i może działać, ale tego akurat nie jestem pewny. Ja na Twoim miejscu kupiłbym ten panel (nie osą one takie drogie, może warto zaryzykować) i zobaczyć co się będzie działo. Jednak jeśli nie zadziała, to nie zniechęcaj się bo być może trzeba dokodować przednie czujniki by auto je widziało, ewentualnie wymienić moduł z wersji na czujniki przód i tył.

Natomiast jednak Ja bym się zastanawiał dlaczego auto oryginalnie nie miało z przodu czujników a teraz je ma, odpowiedź może nasuwać się sama, ale absolutnie nie chciałbym tu cokolwiek źle wróżyć, to tylko moje domysły..... ;-)

Jeśli coś źle mówię to niech mnie ktoś poprawi.....

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zbiorczy panel ma jedną kostkę, być może wystarczy kupić inny rozszerzony o PDC panel i może działać, ale tego akurat nie jestem pewny. Ja na Twoim miejscu kupiłbym ten panel (nie osą one takie drogie, może warto zaryzykować) i zobaczyć co się będzie działo. Jednak jeśli nie zadziała, to nie zniechęcaj się bo być może trzeba dokodować przednie czujniki by auto je widziało, ewentualnie wymienić moduł z wersji na czujniki przód i tył.

Natomiast jednak Ja bym się zastanawiał dlaczego auto oryginalnie nie miało z przodu czujników a teraz je ma, odpowiedź może nasuwać się sama, ale absolutnie nie chciałbym tu cokolwiek źle wróżyć, to tylko moje domysły..... ;-)

Jeśli coś źle mówię to niech mnie ktoś poprawi.....

 

Przednie czujniki normalnie działają, tyle że brak przycisku i przód uruchamia sie razem z tylem po wrzuceniu wstecznego i po wrzuceniu D działa do pewnej predkosci :) modul też jest na przód i tył. Auto z pewną historia, także odpada dzwon. Musiało tak z fabryki wyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... A Ja na Twoim miejscu dalej bym się zastanawiał. Popatrz sobie na ogłoszenia innych aut (naszych Bestii)

Zauważyłem taką właśnie zależność, jak nie ma przodu PDC to nie ma przycisku, jak jest przód i tył przycisk jest.

Tak na logikę, czasami podjeżdżając przodem do przeszkody potrzebujemy aktywować PDC, no i po to właśnie jest przycisk, bo głupotą byłoby w takim przypadku specjalnie włączać wsteczny tylko po to by podjechać przodem do przeszkody, Mój tok myślenia jest chyba prawidłowy.... ;-)

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.