Skocz do zawartości

E53 m62 4,4 skrzynia biegów tryb awaryjny


WoJan

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

spotkała mnie niemiła sytuacja. Auto przy ruszaniu z pod świateł szarpnęło wyskoczył błąd TRANS. FILSALFE PROG po czym auto rusza z wysokiego biegu trzeci lub czarty. Nie działa tryb sport. Wsteczny działa normalnie. W ten szczęśliwy dzień skrzynia nie zachowywała się dziwnie.

błędy w delphi

53 monitorowanie biegu trzeciego

59 przepadanie prędkości.

model skrzyni zf 5hp24

Wcześniej skrzynia zmieniała biegi dobrze,nie ślizgała się, nie szarpała itp itd. Jedyny problem, który pojawiał się sporadycznie to szarpniecie przy do hamowaniu np do świateł tylko na gorącym silniku i nie zawsze. Objaw zaobserwowany tylko w trybie D, na sport nigdy się tak nie działo. Serwis wycenił naprawę przez tel na 6000 zł. Ato ma najechane ok 360000 mechanik stwierdził, że powinienem podziękować skrzyni, że tak długo działała. Naprawa za 6000zł nie wchodzi w grę myślałem nad wymianą na używaną, wpadłem na pomysł, żeby skasować błąd inpą/d-can i zrobić ponowną adaptację i wgranie softa może to pomoże. Proszę o wasze opinie i sugestie. Jestem z Gdańska może znacie godny serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik ma racje jezeli w sktzyni nie byl wymieniany olej to i tak wysoki przebieg ;) w tych skrzyniach glownie pada kosz forwadu albo kosz wstecznego i sam mialem identycznie jak ty z koszem forwardu , lekko ruszam i wyskoczyl tryb awaryjny i tylko z wysokiego biegu rusza po dopilowaniu do 2000 obrotow. Kosz byl uwalony.Te kosze sie wala bo po jakims czasie mechatronik niepoprawnie steruje cisnieniem na skrzynie albo sa pekniecia w mechatroniku i to wlasnie zbyt duze cisnienie powoli uszkadza te kosze, To ze miales tzw kangurka to tylko kolejny dowod bo ten objaw to tez wina nieodpowiedniego cisnienia w sterowniku. Kup skrzynie uzywwke od auta ktore jeszcze mozna przetestowac , innaczej mozna wtopic kase bo wyjecie i wsadzenie kolejny raz skrzyni to pewnie z 600-700 zl jakby kolejna skrzynka byla niesprawna w 100% ;)

Adaptacji w tych autach nie trzeba robic , zreszta to usterka mechaniczna . w tych autach ,wkladasz uzywana sprawna skrzynie , wlewasz olej i jedziesz dalej , zadnych kodowan , kombinowania itp .... przetestowane i sprawdzone osobiscie.


remont bedzie duzo kosztowal bo flaki w skrzyni + na 90% mechatronik bedzie do wymiany skoro kosz jest rozwalony. Jak zrobisz remont samej skrzyni bez mechatronika to problem moze powrocic za np dwa meisiace . REmont ma sens jezeli masz zmiar tym autem jeszcze sie bujac min dwa/trzy lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym kupił kosz forwardu ? Niestety nie ma ofert z opcja przetestowania. Generalnie wiem, że gwarancja rozruchowa nie istnieje. Znasz może jakieś pewne źródło gdzie można kupić taką skrzynię ? Czyli próba kasowania błędu to wywalenie pieniędzy w błoto. Właśnie nie mam zamiaru inwestować 6000zł bo chciałem wymienić na nowsze bmw x5. Czy skrzynia pasuje np od audi bo tam też pakowali te skrzynie. Czy musi być konkretnie od x5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj skrzyni ktora jest wyjeta z e53 , e39 albo e38 i wtedy bedzie pasowac . Sa z audi , tez z Range rovera z tych rocznikow ale one chyba roznia sie detalami. Sprawa jest trudna ale szroty ktore sa dlugo na rynku zawsze testuja auto zanim je rozbiora , przynajmniej moi koledzy tak robia bo potem tez jest klopot przyjmowac zwrot. W kazdym razie szukaj skrzyni w swojej okolicy i to najlepiej od firmy czyli szrotu ktory robiera auta na czesci bo oni dadza ci 14 dni na testowanie skrzyni i jak cos bedzie nie ok to oddadza ci kase.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj skrzyni ktora jest wyjeta z e53 , e39 albo e38 i wtedy bedzie pasowac . Sa z audi , tez z Range rovera z tych rocznikow ale one chyba roznia sie detalami. Sprawa jest trudna ale szroty ktore sa dlugo na rynku zawsze testuja auto zanim je rozbiora , przynajmniej moi koledzy tak robia bo potem tez jest klopot przyjmowac zwrot. W kazdym razie szukaj skrzyni w swojej okolicy i to najlepiej od firmy czyli szrotu ktory robiera auta na czesci bo oni dadza ci 14 dni na testowanie skrzyni i jak cos bedzie nie ok to oddadza ci kase.

 

Odezwij się na PW dam namiary na skrzynię od iS'a brałem silnik i skrzynia leżała na tej samej palecie, sprawna w bardzo dobrym powiem nawet idealnym od E39 540 mam


20190213-174151.jpg 20190213-174158.jpg 20190213-174206.jpg


20190213-174708.jpg 20190213-174713.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia od 4.6is jest PRAWIE taka sama jak w 4.4 , wg specyfikacji ktora kiedys czytalem ma jedna tarczke wiecej od skrzyni z 4.4 wiec watpie zeby chodzila perfect z motorem 4.4 bez kombinacji. Zreszta byl kiedys temat na forum US gdzie ktos bawil sie w taki mix i z tego co pamietam byl tam jakis problem. Dodatkowo jest roznica 20 mm ( chyba srednica ) w konwerterach 4.4 i 4.6is
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia od 4.6is jest PRAWIE taka sama jak w 4.4 , wg specyfikacji ktora kiedys czytalem ma jedna tarczke wiecej od skrzyni z 4.4 wiec watpie zeby chodzila perfect z motorem 4.4 bez kombinacji. Zreszta byl kiedys temat na forum US gdzie ktos bawil sie w taki mix i z tego co pamietam byl tam jakis problem. Dodatkowo jest roznica 20 mm ( chyba srednica ) w konwerterach 4.4 i 4.6is

 

Przesłałem fotki mojej skrzyni do E39 można sprawdzić czy podejdzie, a o skrzynię do E53 4.4 mogę zapytać bo tali silnik też tam widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomożecie z doborem oleju do uzupełnienia ewentualnych braków? oleje do skrzyni można mieszać ?

 

Kolego czy korzystasz z wyszukiwarki forum i google? Do 5HP24 idzie -->ATF LT 71141 + filtr oleju


Czy sprawdziłeś czy w Twojej skrzyni nie brakuje oleju? Czy przed wymiana skrzyni nie warto by go wymienić olej wraz z filtrem?

 

Pytanie do znawców wymienić olej czy nie wymieniać ?

 

Wymiana statyczna czy dynamiczna?


Statycznie wymieniałem w X5 i w E39 zawsze było na plus.


Tutaj propozycja na początek dolej tylko oleju (doczytaj procedurę uzupełniania oleju) przejedz ok 1000 km i wymiana


IMG-20171017-185438.jpg IMG-20171017-185445.jpg


IMG-20171017-185453.jpg IMG-20171017-185607.jpg



 

zadnego softu sie nie wgrywa w tym modelu bmw , wkladasz skrzynie i odrazu wszystko dziala.

 

Tutaj raczej się nie zgodzę, może i wszystko działa tylko jak --> adaptacja skrzyni obowiązkowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta opinia wynika z mojego praktycznego doswiadczenia z tym tematem - czyli wkladania skrzyni 5hp24 do e53 i wszystko dzialalo bez zadnych szarpniec , przeciagania itp ......Adaptacje robi sie w nowszych bmw , w e53 nie ma takiej potrzeby z praktycznego punktu widzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta opinia wynika z mojego praktycznego doswiadczenia z tym tematem - czyli wkladania skrzyni 5hp24 do e53 i wszystko dzialalo bez zadnych szarpniec , przeciagania itp ......Adaptacje robi sie w nowszych bmw , w e53 nie ma takiej potrzeby z praktycznego punktu widzenia.

 

Ponownie się nie zgodzę, nie mam zrzutów ekranu z dis jak robiłem adaptację, podeśle jak tylko będę maiła podłączona bunię do urządzenia diagnostycznego tam jest jasno napisane w jakich przypadkach wykonujemy adaptację jednym z nich jest wymiana skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nadal nie ma praktycznego zastosowania w TYM modelu auta. To co napisales to ze sa jakies zalecenia itp itd co nadal nie jest praktycznym doswiadczeniem tylko twoim odczuciami ze tak albo innaczej powino byc :) fakty vs uczucia sie klaniaja :D . Wciaz w praktyce adaptacja nie jest potrzebna bo po prostu auto po takiej wymianie jezdzi tak jak powinno plynnie zmieniajac biegi na poprawnych obrotach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nadal nie ma praktycznego zastosowania w TYM modelu auta. To co napisales to ze sa jakies zalecenia itp itd co nadal nie jest praktycznym doswiadczeniem tylko twoim odczuciami ze tak albo innaczej powino byc :) fakty vs uczucia sie klaniaja :D . Wciaz w praktyce adaptacja nie jest potrzebna bo po prostu auto po takiej wymianie jezdzi tak jak powinno plynnie zmieniajac biegi na poprawnych obrotach.

 

Nie polemizuję dalej kolega praktycznie wie lepiej niż producent, tak tylko podpytam to "praktyczne doświadczenie" na jakiej próbie przeprowadzone 1, 10, 20... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisalem, u siebie wymienialem w e53 skrzynie 5hp24 , kolega dwa domy dalej wymienial ta sama skrzynie w e39 540i i nie bylo zadnej adaptacji i tym autem juz drugi rok jezdzi . ja mialem auto z 2002 roku , on poliftowe e39. auto to nie operacja mozgu ze na kzdym aucie inaczej takie rzeczy beda wygladaly wiec mysle ze cudow tutaj nie ma sie co doszukiwac ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisalem, u siebie wymienialem w e53 skrzynie 5hp24 , kolega dwa domy dalej wymienial ta sama skrzynie w e39 540i i nie bylo zadnej adaptacji i tym autem juz drugi rok jezdzi . ja mialem auto z 2002 roku , on poliftowe e39. auto to nie operacja mozgu ze na kzdym aucie inaczej takie rzeczy beda wygladaly wiec mysle ze cudow tutaj nie ma sie co doszukiwac ;)

 

ok, nie dyskutuję,


ja przez bledną diagnozę wymieniłem skrzynie w swoim e39, okazało się iż padł tylko przegub i bez adaptacji i to przy użyciu DIS'a się nie odbyło, skrzynia głupiała myślałem że taki złom trafiłem wymiana oleju filtra to samo (adaptacja bosh'em) bez zmian po adaptacji DIS'em skrzynia działa jak powinna - ja mam takie doświadczenia


p.s. nawet w naszym E34 adaptacja zawsze na + działania skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.