Skocz do zawartości

e53 3.0d nie dziala klima i wentylator


maciej123

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis bylo cieplej i dalem klime i kompletnie nic nie chlodzi , dodatkowo wentylator klimy nie zyje .


Od czego zaczac diagnoze ? gdyby tylko wentylator nie dzialal to i tak klima powina przynajmniej chlodzic a tutaj nic , wali cieplym powietrzem . Jestem kompletnie zieiony jezeli chodzi o klime i nigdy nie mialem problemow w zadnym aucie. Moze elektryka ?


jak wsadze srubokret w ten wentylator to da sie nim swobodnie krecic wiec zatarty raczej nie jest.


w inpie mam dwa bledy w dziale klimatyzacja:


error 10 AUC sensor - dymyslam sie ze to czujnik tzw smrodu i nie ma tutaj nic wspolnego z klima


error 27 magnetkupplung klimakompresor - magnetyczne sprzeglo kompresora



moga byc problemy z kompresorem i jego zalaczaniem jak np jest brak czynnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od sprawdzenia bezpiecznika, później ewentualnie gdy jest sprawny, czy dochodzi napięcie do kompresora. Gdy jest mało czynnika bądź nie ma go wcale, sprężarka również się nie załączy. Tyle na początek.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok , bezpieczniki sprawdzilem w schowku pasazera i wydaja sie ok ale dziwnie wygladaja te 50 amperowe i niby nie sa przepalone ale te dwie blaszki jakby sa zasniedziale na lekko brazowo i nie wiem czy to norma :/ jest ich tam cztery i wszystkie tak wygladaja :/ sa jakies inne bezpieczniki np pod maska ?


-Nie wiem czy jest czynnik ale wydaje mi sie ze pytanie teraz jakie sie pojawia to:


-jezeli nie ma napiecia na kompresor albo kompresor jest niesprawny to wentylator klimy nie bedzie sie wlaczal czy i tak powinien pracowac ?


-wczoraj na wlaczonym silniku i klima wlaczona i widze ze sprzeglo kompresora nie rusza sie kompletnie wiec kompresor nie pracuje. Teraz podstawowe pytanie czy wiatrak klimy powinien sie krecic nawet jak kompresor nie pracuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz po podpięciu pod kompa puścić test wentylatora, to że się kręci niestety nie oznacza, że jest sprawny w tym wypadku.
Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.