Skocz do zawartości

x5 e53 wymiana skrzyni 6hp-26x


marioe53

Rekomendowane odpowiedzi

Nie do końca jestem pewien nie miałem odczynienia z 6hp ale 5hp kasowanie adaptacji na początek ( możne się okazać że po przejechaniu pewnego dystansu będzie trzeba powtórzyć operację).

Warto też pomyśleć o wymianie filtra i oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowana większość skrzyń, które nigdy nie miały wymienianego oleju po zalaniu świeżym zwykle przestaje działać. Ile trzeba dać za naprawę? 5-6 tyś? A kupisz nie wiadomo co za 2tyś, nowy olej filtry, przełożenie i masz już ponad 3 tyś. A co będzie jak pojeździsz miesiąc i się wysypie? Jak padnie manual, to użwyka, jak padnie automat trzeba się dwa razy zastanowić. Chyba, że masz pewną skrzynię używaną z niskim przebiegiem to warto ryzykować.
Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to prawda co piszesz tak do konca , prawda jest ze skrzynia ktora nie miala nigdy wymienianego oleju przez 250 czy 300000km po zalaniu nowym olejem czesto zaczyna glupiec i przytrafiaja sie randomowe gubienie biegow- dlatego ze nowy olej wymywa caly szlam ktory przez lata sie nagromadzil w srodku. Dlatego prawie nigdy jedno zalanie nowym olejem nie wystarczy , trzeba wymienic trzy albo i cztery razy zeby wszystko sie wyplukalo i skrzynia chodzila idealnie - jestem tego zywym przykladem i wpisze z wlasnego doswiadczenia z uzywana skrzynia ktora po kilkukrotnych wymianach juz nie gubi biegow w losowych momentach i chodzi pratycznie jak nowa ;) oczywiscie mowimy o skrzyniach ktore nie sa zajechane mechanicznie bo jak sa to zadne wymiany oleju juz nic nie pomoga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa mojej tak jak się dowiadywałem a 3 warsztaty ją diagnozowały i ze 4 telefonicznie podały koszta to minimum 4tyś do nawet 10tyś zależy co się okaże po rozebraniu nikt mi nie zagwarantuje że zapłacę 4 i będzie git wiadomo jak już rozbiorą i się zacznie dojenie a to za stare auto żeby tyle kasy ładować używka z 2 wymienić sam se wymienię bo mechanikę ogarniam i mam gdzie i jak ale z kompem to już gorzej bo nikt u mnie w mieście nie ogarnia takich rzeczy a wożenie na lawecie to średnio jak będę na 100% pewny że trzeba coś programować to pojeżdżę popytam w okolicy i jak ktoś się znajdzie t wtedy laweta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic tak kupiłem i prawie rok tak latam ale trzeba to w końcu ogarnąć bo to szarpanie zaczyna być wkurzające i mało komfortowe auto mam od pierwszego właściciela 230tyś przebiegu (potwierdzony) i od nowości 3 razy był wymieniany olej w skrzyni są na to kwity nie ciągał nigdy przyczepy bo haka nawet nie ma w terenie też nigdy nie było katowane a to szarpanie jak się dowiedziałem to tak samo z siebie 200 parę tyś miał i tak się zaczęło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te skrzynie nie sa dalekie od bycie niesmiertelnymi , starsze skrzynki wiecej wytrzymywaly , 6hp jak nie mialy wymienianego oleju to przy okolo 200 000 km mozna sie spodziewac remontu.


Marioe - jezeli ty takie rzeczy ogarniasz to moze najpierw zregenerowac sterownik w skrzyni bo one czesto sa powodem twardych zmian biegow. do tego nawet nie trzeba zrzucac skrzyni. Na zimnym i na cieplym ci tak samo zle chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Postaraj się kupować skrzynię biegów w jeżdżącym aucie, nie wyjętą, leżącą na palecie. Wtedy ryzyko kupna syfu zmniejszasz diametralnie.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

I ja się podepnę.

mam wyciek nie wiem czy z hilzy czy uszczelka przy misce puściła.

jaki kolor ma płyn w skrzyni ?

i czy po wymianie oleju muszę jakąś adaptację robić ?

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.