Skocz do zawartości

[E53] Montaż zasilania wideorejestratora


Lowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem wideorejestrator i chcę go zasilić tak by zasilanie działało tylko gdy jest włączony zapłon i oczywiście najlepiej z okolicy lampki w podsufitce. Szukałem tam plusa po zapłonie ale są tylko dwa stałe plusy - zasilanie lampki i zasilanie szyberdachu. Czy ktoś coś? W alternatywie zamontuje wyłącznik i nim będę włączał kamerę przy stałym zasilaniu.

Pozdrawiam

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość zamontowana, pozostało poskładać do kupy osłony.

Spróbuję usiąść wieczorem i powklejać zdjęcia do worda i zrobić jakiegoś pdf'a z tego. Generalnie wykorzystałem konwerter 12V na 5 ze złączem usb. Zasilanie wziąłem ze śrubki mocującej silnik szyberdachu i jakiejś wolnej trzypinowej wtyczki, którą zobaczyłem jak zacząłem się dobierać do kabli od sensora deszczu. Układ pobiera od 1,03mA do 200mA zależnie od stanu pracy rejestratora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie mozna brac bezposrednio z bezpiecznikow przez bajpas :) mam tak u siebie i dzieki temu dodatkowe gniazdo zapalniczki w schowku :) ja znalazlem wlasnie taki bezpiecznik chyba od asc ze zasilanie jest dopiero na zaplonie bo czesto radia slucham na postoju :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Też planuję niezależne gniazdo usb w e53 2005r.


Chciałbym zainstalować w dogodnym miejscu coś takiego https://allegro.pl/oferta/ladowarka-usb-5v-2x2-1a-gniazdo-led-czerwony-12-24-8022371253


Warunek + po stacyjce, żeby na wyłączonym zapłonie nie doiło aku.


Kolego Lowiec, jak sprawuje się zainstalowany wideo pod lusterkiem?

Jakieś awarie zasilania, czy wszystko w porządku do tego czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawuje się bez zarzutu, no, poza jedną kwestią, nie wysłałem jeszcze żadnego filmiku....z lenistwa. W moim drugim aucie zainstalowalem tak samo taki sam moduł. Również bez zarzutu pracuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawuje się bez zarzutu, no, poza jedną kwestią, nie wysłałem jeszcze żadnego filmiku....z lenistwa. W moim drugim aucie zainstalowalem tak samo taki sam moduł. Również bez zarzutu pracuje.

 


Dzięki pójdę twoimi śladami co do rejestratora (zasilanie)


Szukam jeszcze miejsca do zainstalowanie gniazda usb (aukcja allegro) do ładowania telefonów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.