Skocz do zawartości

Po odłączeniu aku auto nie odpala, napis CODE na radiu lcd


KNAGAS

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam problem z autem.

Generalnie w aucie padł aku i był odpinany, bo byl lcm wymieniany ale wszystko chodzilo po wymianie. No niestety wlasnie aku padl potem i klema byla odpięta. Po naladowaniu aku nagle auto zachciało 4 cyfrowego kodu. Dodam, że wczesniej był też aku odpinany i auto nie wołało o kod. Teraz wyświeetla się na nawigacji napis CODE i można wpisać 4cyferki. Na liczniku też jest napis. Poczytałem, że to mogł poprzednik ustawić ten kod jako pin żeby nie dało się odpalic auta. Niestety nie jestem w stanie go zdobyć. Dziwi mnie że wczesniej odpinałem i było OK. Fakt LCMa zmieniłem i jeszcze nie zrobiłem pustego pliku i mam bledy rzeczy ktorych nie mam w aucie ale auto normlanie chodziło odpalało itp. Co teraz zrobić? Kody 0000 9999 nie działają. Jak zresetować ten kod? Badź go dezaktywować? Mam do dyspozycji inpe i też w tym pakiecie ncs expert bodajże był.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Odłącz akumulator na ok 5min. a następnie podłącz z powrotem,

2. Wejdź do auta i włącz zapłon - na ekranie radia pojawi się czas 10min. i zacznie się odliczać - czekasz te 10min. nic nie rób w tym czasie,

3. Kiedy czas skończy się odliczać i spadnie do zera możesz uruchomić samochód - w przypadku gdy Twój akumulator będzie rozładowany, odpal auto z kabli.

 

Nie jestem pewien ale reset kodu możesz zrobić gdzieś w ustawieniach radia lub u dealera.

 

Daj znać czy wszystko zaskoczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mateusz dobrze tlumaczy, ta procedura powinna zadzialac, ewntualnie zostawiasz na dluzej bez klemy i musi zaczac odliczac po podlaczeniu. Jesli nie, ncs expert i musisz wykodowac ta funkcje ale nie pamietam w jakim ecu. Albo ews albo ike.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tego jak poslugiwac sie ncs expert szukaj w dziale diagnoza badz ogolnie w wyszukiwarce. Pelno tego i nie warto tutaj zasmiecac watku. Jesli masz juz taka wiedze to szukaj opcji code w ews badz ike i zrob nicht active.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem problem.

Pokolei wpisywałem kod aż w końcu trafiłem. Było to 2767, co najlepsze na youtubie ktoś też wpisywał kod do X5 i okazało się że taki sam miał, więc jak ktoś w X5 napotka takie coś, niech wpisze pierw ten. Może akurat Tobie przyjacielu który czytasz ten post bo masz taki sam problem zaoszczędze Ci kilkania kilka tysiecy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.Jak w temacie tylko że napis code między zegarami(brak navi).Da rade zresetować lub odczytać ten kod Pa Soft-em czy tytlko Ncs Expert?

Auto również po rozładowanym aku nie odpala chyba że odłączy się zegary to odpali ale po ponownym podłączeniu dalej napis CODE i brak reakcji na kluczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.