Skocz do zawartości

klimatyzacja włącza się z opóźnieniem, e53 3.0d 2006


mistrz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z kimatyzacja, auto to e53 3.0d 2006, klimatyzacja automatyczna 2 strefy

Klimatyzacja włacza sie z kilkunasto minutowym opoznieniem, czasami jest to 10 min. czasami 15-20. Po wlaczeniu sie, klimatyzacja dziala bardzo wydajnie. Serwis klimatyzacji byl robiony 2 krotnie. Problem jest zauwazalny szczegolnie po 1 odpaleniu auta, gdy klima sie juz wlaczy, to po kolejnym uruchomieniu silnika np. po 1-2 godzinach klimatyzacja wlacza sie natychmiast. Po odczekaniu np 4 godzin problem wystepuje ponownie, czyli trzeba poczekac kilkanascie minut. Czy ma ktos pomysl gdzie lezy przyczyna takiego zachowania ? z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dzieki za odpowiedzi

Osobsicie nie sprawdzalem nic komputerem, robili to niby w serwisie bosch ale podobno jedyny blad jaki znlezli to blad wiatraka, wiatrak zostal wymieniony i problem dalej funkcjonuje, sprobuje polacyc sie samodzielnie moze cos sie wyjasni. Jesli ktos ma jeszcze jakies koncepcje to chetnie wyslucham, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wymień zawór sterujący kompresorem, walczyłem z tym przez 7 lat użytkowania x-a, wszystko włącznie z klimatronikiem wymieniałem, po czym znalazłem na forum amerykańskim odpowiedź. Ten zawór rozwiązał problem http://euro-klima.pl/ek2280-zawor-calsonic-csv717.html#sthash.TIihqxKq.dpbs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...
podpinam się pod temat bo mam to samo, klima nabijana 2 razy bo myślałem ze czynnik gdzieś ucieka ale jest co do grama idealnie, sprawdzane 2 razy ciśnienia są OK. wcześniej problem miałem z wentylatorem chłodnicy który wymieniłem, klimatyzacja jak się już włączy to temperatura gdy jest ustawiona na 16 stopni to przy wylocie powietrza jest 8 stopni czyli wręcz idealnie. i jak się już włączy to chłodzi cały czas chyba ze samochód postoi trochę to dalej to samo że włącza się po kliku minutach jazdy, a co jeszcze zauważyłem ze jak klima chłodzi to przewody są ciepłe i włącza się wentylator chłodnicy a jak nie chłodzi to przewody są normalnej temperatury (czyli takiej jaka temperatura panuje pod maską) chodź widać ze kompresor pracuje, więc teraz pytanie czy to zawór rozprężny czy coś innego bo nie chce wymieniać wszystkiego po kolei by do tego dojść tylko chce wiedzieć czy ktoś ma taki sam problem i usunął usterkę ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to część wymienna normalnie czy trzeba najlepiej wysłać do kogoś kto się specjalizuje sprężarkami ?


Doszedłem do tego ze jest to normalnie wymienne bez zbędnych umiejętności ale teraz pytanie czy to na pewno to ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko raczej trzeba będzie ściągnąć czynnik z układu klimatyzacji. Mnie to na tyle denerwuje ze zamawiam ten czujnik i zawór rozprężny klimatyzacji i jak będę miał ściągnięty czynnik to wymienię od razu osuszacz i tyle w temacie, jak usterka zniknie to dam znać co to dokładnie było ; )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprzęgło odpada bo kompresor chodzi i ciśnienia są .. tak jak by na chłodnice nie puszcza obiegu .. bo przewody ani się nie grzeją ani chłodzą .. już rozkładam ręce.. ale zauważyłem ze jak samochód jest zaparkowany w słońcu i się nagrzeje to klima nie działa ale po dłuższej jeździe na raz klima się włączy bo odrazu czuć jak mrozi i ten specyficzny zapach. A jak stoi w cieniu i jest chłodny to klima od razu mrozi. Może jakiś czujnik temperatury .. Kupiłem interface z programem INPA więc będę sprawdzał po kolei.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie klima jak juz zaskoczy to mrozi aż suty stają... ale też zauważyłem dziwną rzecz że raz startuje od razu a raz ma zwłokę wcześniej myslem ze ma to związek z tem silnika ale rusza tez na zimnym jak i na ciepłym nie ma to znaczenia... jak znajde dzien wolny w pracy to wstawie go do mechanika niech go zdiagnozuje może uda sie coś wyłapać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jeszcze nie miałem okazji wstawić auta bo w wakacje jesteśmy zawaleni robotą ale zauważyłem że po pierwszym odpaleniu auta klima ma zwłokę ale ja pojade kawałek np do sklepu na mojej ulicy pójdę zrobie zakupy i wracam czyli robie drugie odpalenie to klima bardzo czesto juz sie odpala.. też tak masz w swojej ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.