Skocz do zawartości

Stacja multimedialna Android cz ktoś coś??


Bartiu2

Rekomendowane odpowiedzi

ppatrk dobrze że się odezwała bo na dniach chcę coś takiego zamówić, powiedz mi tylko jedno jak jest z funkcją przewietrzania/ogrzewania - Webasto czy bez problemu z tego radia to uruchomię? I czy dużo taniej Ci wyszło jak sam zamawialeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
android działa super

jak całkiem sprawny tablet

 

mam tylko jedno zdjecia

http://i63.tinypic.com/192nfq.jpg

 

Ppatryk - czy radio pasowało 'we wnękę' plug and play? Bo kupiłem radio z androidem, oryginalnie miałem 1DIN i niestety chyba będę musiał ciąć ten koszyk bo za nisko jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Jestem na kupnie takiej stacji z Androidem.

http://allegro.pl/bmw-e39-e53-x5-radio-nawigacja-android-5-mapy-tel-i6759575196.html

Mam pytanie do użytkowników:

1. Czy można ustawić datę i zegar aby był widoczny pod licznikami?

2. Czy radio działa za granicą, bo słyszałem, że to jest radio internetowe i musi być internet. Jest podłączanie do anteny czy wbudowana?

3. Jaka jest jakoś słuchanego radia?

4. Podobno można doposażyć radio w podłączenie do komputera samochodowego, co to daje?

5. Na co zwrócić uwagę przy kupnie takiego radia?

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem na kupnie takiej stacji z Androidem.

http://allegro.pl/bmw-e39-e53-x5-radio-nawigacja-android-5-mapy-tel-i6759575196.html

Mam pytanie do użytkowników:

1. Czy można ustawić datę i zegar aby był widoczny pod licznikami?

2. Czy radio działa za granicą, bo słyszałem, że to jest radio internetowe i musi być internet. Jest podłączanie do anteny czy wbudowana?

3. Jaka jest jakoś słuchanego radia?

4. Podobno można doposażyć radio w podłączenie do komputera samochodowego, co to daje?

5. Na co zwrócić uwagę przy kupnie takiego radia?

 

Dzięki za pomoc.

 

Ad 1. Nie

Ad 2. Radio działa jak każde inne, podłączone jest do anteny fabrycznej. Nie jest to radio internetowe, w urządzeniu siedzi tuner FM

Ad 3. Dokładność wyszukiwania stacji wg mnie lepsza niż w ORI, a jakość dźwięku to zależy od systemu audio w samochodzie.

Ad 4. Nie wiem o Ci chodzi, ale jeżeli chodzi Ci o skaner OBD typu ELM327 na BT/WiFi to działa to ok - tak jak i DashCommand i Torque

Ad 5. Na cenę, takie samo radio kupisz zarówno za 1400 jak i 2000zł (mówię o cenach na allegro) - a generalnie to jeden i ten sam zestaw bebechów tylko z różnym wyglądem. Testowałem wersje dwu i czterordzeniowe na andku 5.1 jak i 6.0 - wszystko działa w miarę podobnie, a rozpiętość cenowa bardzo duża. Ponadto parokrotnie widziałem promocje na aliexpress gdzie radyjko kosztowało ok 200 dolców z Freeshiping do PL - jak będziesz mieć szczęście i nie przywalą cła i vat to masz takie radio obecnie poniżej 800zł.

 

Ja się przesiadłem z ori ekranu 16:9 i navi, na takie radyjko z androidem - powiem tak, nie wyobrażam sobie powrotu to zestawu oryginalnego mimo, że mam wersje audio DSP czyli 10 głośników i SUB w bagażniku. Radio na andku odejmuje E53 jakieś 10 lat spokojnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kamal za wyczerpującą odpowiedź. Chyba się zdecyduje na takie radio + kamera cofania. Zastanawiam się tylko czy dodać do tego to podłączenie do kompa ( pytanie 4) Jakie dodatkowe funkcje można uzysać? Czy to tylko bajer.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kamal za wyczerpującą odpowiedź. Chyba się zdecyduje na takie radio + kamera cofania. Zastanawiam się tylko czy dodać do tego to podłączenie do kompa ( pytanie 4) Jakie dodatkowe funkcje można uzysać? Czy to tylko bajer.

 

Bardziej bajer. Darmowe programy nie zdiagnozują nic poza ECU Silnika, więc można zapomnieć o funkcjonalności i zastąpieniu np Inpy.

Fajną sprawą jest używanie do Torque czy DashCommand (

), jak masz trochę więcej niż podstawową wiedzę o procesach zachodzących w silniku to możesz w łatwy sposób ocenić czy wszystko w silniku działa poprawnie. Sam interfejs ELM327 na BT/WiFi jest bardzo tani, więc nie ma się co tu zastanawiać przy zakupie radia za 1400zł czy dodatkowe 30zł to jakiś wydatek, bo tyle kosztują wersje na BT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam, jestem w posiadaniu takiego sprzętu w e39 i mam pytanie: jaką kamerkę cofania mam zakupić z systemem pal czy NTSC,bo sprzedawca z kamerami miał z ntsc, czy to będzie współpracowało że stacją? Proszę o wskazówki. Dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam, jestem w posiadaniu takiego sprzętu w e39 i mam pytanie: jaką kamerkę cofania mam zakupić z systemem pal czy NTSC,bo sprzedawca z kamerami miał z ntsc, czy to będzie współpracowało że stacją? Proszę o wskazówki. Dziękuję.

Zamykam post działa z NTSC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
Witam czy możecie podpowiedzieć jak zamontowaliscie to radyjko w miejsce ori 16:9 gdyż w 39 mam problem z wtyczką, mam tuner telewizyjny który jest w bagażniku i pytanie czy szukać wtyczki i przerabiać instalacje czy porostu odpuścić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zakladasz zamiast navi


Musisz dokupic 6 metrowy kabel do polaczenia radia z androidem do kostki od radia bmw ktora jest w bagazniku gdy masz bavi


Taki sam jak doatales w zestawie z radiem tyle ze zamiast 15 cm ma 6 metrow

 

Jeżeli kolega zainteresowany został mi taki przewód muszę tylko sprawdzić na jaki typ pinów, generalnie moja uwaga to tych urządzeń najlepiej wybrać model gdzie można zmienić moduł bluetooth na parrot'a dopiero wówczas zestaw głośnomówiący chodzi jak powinien. Osobiście kupowałem coś takiego bezpośrednio z HK. DSP też masz do niego


https://pl.aliexpress.com/item/32878517175.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6ef35c0fE7fgfs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.