Skocz do zawartości

Przycisk bagaznika nie działa


pytek321

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dzis nagle przestał działać mi przycisk bagaznika naciskam i cie otwiera sie ale otwiera sie z kluczyka , co moze być można rozebrac jakos ten przycisk ? sam to ogarne ? dzięki za pomoc ps domykanie wszysko dział otwieranie z kluczyka tez tylko nie działa ręczne otwieranie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam dokladnie ten sam problem (przycisk w klapie nie dziala, z kluczyka i przycisk w kabinie dziala). Zeby bylo smieszniej, czasami wszystko zaczyna dzialac, a po kilku dniach powtorka z rozrywki. Tez bede wdzieczny za porady i pomysly.

Probowalem wymontowac cala klamke, niestety, helmuty oszczedzily na przewodach, i po odkreceniu nie da sie odpiac kostki tak, zeby nie wpadla do srodka. Trzeba demontowac tapicerke z klapy, co przy tych mrozach skonczy sie jak nic pourywanymi zapinkami :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi umarła od razu az dziwne teraz fakt trochę za zimno na takie grzebanie :) wydaje mi się że musi byc tak jakis mikrostyk i nie daje impulsu trzeba rozebrac i sprawdzic :) a tak z ciekawosci gdzie jest przycisk od otwierania klapy w srodku auta ? bo mam auta od nie dawna i nie zauważyłem hmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedziałający przycisk w klapie to standardowy bubel fabryczny w e53, jeden z setek, trzeba rozebrać i wymienić mikrowłączniki. Mirki z allegro sprzedają używane listwy w chorych cenach, cena w aso oczywiście bez komentarza.

A przycisk do otwierania klapy we wnętrzu jest w panelu nad popielniczką, tam gdzie DSC, grzanie foteli itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja również rozciąłem tę listwę ( w miarę możliwości :) ) trochę przeczyściłem,przesuszyłem i zamontowałem.

Z tym,że przed zamontowaniem posmarowałem od góry (tu gdzie znaczek BMW w klapie) na całej długości bezbarwnym silikonem.Gromadzi się w tej listwie wilgoć (mycie samochodu itp.) i wydaje mi się,że przez to zaczyna szwankować.

Jak na razie działa bez najmniejszych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie problem ten jest w wielu autach w passacie miałem to samo wilgoć i po sprawie

ps. od dzis bagaznik działa hehe sam sie narawił taka ciekawostka ,ale za to mam problem z klamkami przy mrozie jak otworze drzwi nie mogę ich zamknąć pryskałem d zamków wd40 ale nie pomaga ktoś ma tez taki problem występuje tylko z przodu o dziwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam.Mam problem z moja E53,A mianowicie pewnego dnia przestało mi działać otwieranie klapy w moim BMW,zecz normalna w tym modelu(mikrowlacznik szwankuje i trzeba wymienic).otwieranie było tylko przyciskiem na konsoli oraz z pilota lecz po kilku dniach przestalo mi wogole chodzić otwieranie.Ani przyciskiem na konsoli ani z pilota.Naprawilem listwa ale to nic mi nie dało.Na domiar złego w tym czasie w aucie pojawił mi się błąd kofferaum offen i lipa.Rozladowalo mi ani.Czytalem że jest coś takiego jak czujnik otwarcia klapy i że niby on mógł paść ale gdzie on się znajduje.Jak macie jakieś pomysły to proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co Koledzy sprawdzałem ta wiązka i nie widzę ram nic niepokojącego.Rozebralem wszystkie plastiki i wszystko jest moim zdaniem tak jak powinno.Nawet pod ta guma łącząca bude od klapy.Nie ma światła w środku jak otwieram klapa,ale podświetlenie tablicy jest ale otwierania nadal brak ani na klapie ani na konsoli ani na pilocie.Nie wiem co to może być.Jest opcja że Jest to wina jakiegoś błędu który trzeba skasować albo jakiś przekaźnik bądź bezpiecznik?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie problem ten jest w wielu autach w passacie miałem to samo wilgoć i po sprawie

ps. od dzis bagaznik działa hehe sam sie narawił taka ciekawostka ,ale za to mam problem z klamkami przy mrozie jak otworze drzwi nie mogę ich zamknąć pryskałem d zamków wd40 ale nie pomaga ktoś ma tez taki problem występuje tylko z przodu o dziwo

 

Zalecam silicon w spreju , dawkować obficie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.