Skocz do zawartości

Awaryjne otwieranie X5 e53. Brak prądu.


kubaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Chciałem podładować akumulator w X5. Odłączyłem klemy, podłączyłem prostownik i bez zastanowienia się zamknąłem bagażnik :( Jak otworzyć auto? Puścić gdzieś prąd? Podobno od spodu auta gdzieś można? Szukałem odpowiedzi na moje pytanie ale znalazłem tylko typu "Trzeba wyłamać nerkę" albo "Najlepiej wybić szybę która jest najtańsza". Dziękuję za odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak - moge przekrecic 90 stopni w lewo i 90 w prawo. Pamietam kiedyś w e39 normalnie przekrecala sie 45 stopni w lewo, a po mocniejszym przekreceniu 90 stopni orwieral sie zamek. Tu tego nie ma, moze jest uszkodzone? Prawdopodobnie od dołu mozna wpiac sie z prądem - tylko gdzie?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

Chciałem podładować akumulator w X5. Odłączyłem klemy, podłączyłem prostownik i bez zastanowienia się zamknąłem bagażnik :( Jak otworzyć auto?

 

INSTRUKCJA E53 PO POLSKU : viewtopic.php?f=83&t=197463

 

http://fs5.directupload.net/images/160907/q3t6uxiu.png

 

http://fs5.directupload.net/images/160907/rsyrsd29.png

 

http://fs5.directupload.net/images/160907/9rwenpdf.png

 

Ladowanie akumulatora

http://fs5.directupload.net/images/160907/f2prcjc8.png

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tego nie widzialem, ale mechanik przerabial na moim aucie :)

Wyjscia sa dwa:

1. demontaz nerki (da sie bez lamania, nawet mi pokazywal, jak to zrobic, ale juz nie pamietam, trzeba bodajze zdemontowac ta od strony kierowcy i pociagnac za linke, wtedy maska sie otworzy) i podpiecie sie pod punkty rozruchowe.

2. demontaz oslony pod silnikiem i podpiecie sie pod alternator, na szczescie auto mamy wysokie ;)

 

No i koniecznie pozniej wymontuj i napraw wkladke zamka, nie jest to ani trudne ani kosztowne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na zdjęcie sterownika reduktora a nie rozrusznika.

Rozrusznik jest przy silniku a nie przy skrzyni rozdzielczej.

mi to tez nie wygląda na rozrusznik :) wpisz w google rozrusznik m62 i zobacz jak wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem. Podpięcie pod rozrusznik klemy z prądem i otworzyłem z pilota (zapasowego - ten pierwszy padł dziwnym trafem).

Nie ma co kombinować z wypinaniem nerek czy innymi tureckimi patentami.

 

Zdejmujemy osłonę plastikową od dołu. Rozrusznik po lewej stronie auta (lewa strona oczywiście patrząc od tyłu auta - na forum ktoś mnie zmylił że jest po prawej stronie, a logiczne jest że zawsze podaje się od tyłu auta a nie patrząc od przodu). Tak na przyszłość jakby ktoś szukał - bo każdy na forum pyta a odpowiedzi już nie napisze.

 

Ale jak to kumpel mój mechanik powiedział - szukaj odpowiedzi na forach USA, bo w Polsce nikt wiedzą nie chce się dzielić. W sumie prawdziwe to.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubaaa sory ale ja osobiście poczułem się urażony Twoja wypowiedzią, nie dostałeś od nas odpowiedzi lub jakiś wskazówek odnośnie problemu? To że ktoś wprowadził Cie w błąd nie musiało wynikać ze złośliwości ale może po prostu pomyłka lub nie wiedzą, sam nie wiem z której strony jest rozrusznik ale wystarczy zobaczyć jak wygląda i poszukać od spodu

 

A tak na marginesie jeżeli mówimy o częściach silnika to zawsze podajemy stronę lewa czy prawa patrząc na silnik, części blacharskie itp podajemy patrząc tak jakbyś siedział za kierownicą więc wychodzi ze po prostu źle zrozumiałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.