Skocz do zawartości

BMW E53 X5 moduł komfort


dziakoni

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie tak, bankowo padnięty moduł, może oprócz PDC, kup drugi, pełno tego za grosze na portalach. Jest mnóstwo różnych numerów seryjnych tych modułów to się nie przestrasz, od po-liftowych powinien teoretycznie pasować każdy, ale dla pewności lepiej kupić taki sam numer jak masz teraz, do tej wersji silnikowej i rocznika.
http://i.imgur.com/mk2DLM9.jpg http://i.imgur.com/p36AAFC.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok już wiem dla potomnych bezpiecznik nr 30 okazał się przepalony tak iż nie było widać spalenia wszystko wróciło do normy :) jaki ja szczęśliwy :):)

Mała poprawka dolna tylna klapa bagażnika nie otwiera się może ktoś miał taki przypadek elektryka nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moduł komfortu odpowiada za otwieranie dolnej klapy bagażnika ?

Wszystkie bezpieczniki sprawne dwa przekaźniki sprawne prąd dochodzi do klawisza otwierania klapy dolnej ale na siłownik już nie dochodzi ani przekaźniki nie chodzą , klawisz otwarcia sprawny.

Klapa górna działa zamyka dociąga i otwiera się ktoś ma pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Witam

Moja betka też humorzasta, raz zamki chodzą, raz nie chodzą, tylna dolna klapa raz się otwiera raz nie, po analizie kilku postów, wskazują użytkownicy na moduł komfortu. Dzisiaj poświęciłem popołudnie i moduł komfortu namierzony, obfotografowany i próbuje coś kupić używanego, chodź w głowie mam myśl czy nie kupię z podobną wadą, skoro to się objawia w tym modelu.

Aby dostać się do modułu, musiałem zdemontować schowek pod nogami pasażera z przodu. Kilka wkrętów, podświetlenie schowka i sam schowek wyszedł jak pudełeczko. Potem demontaż tunelu nawiewu na nogi pasażera, na zatrzaski od strony tunelu, od strony pasażera na plastikowym uchwycie. Po demontażu ukazuje się nam powiedzmy biała plastikowa skrzyneczka z pułkami na różne moduły, moduł komfortu to biały moduł wielkości grubego większego notatnika po środku skrzyneczki z 3 sporymi kostkami i wiązką kabli. Na ten moment nie rozpinałem, tylko fotka numerów.

Jak dokupię moduł i będę zakładał to opisze jak mi poszło i jak auto się zachowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.