Skocz do zawartości

e53 Długi czas włączania klimatyzacji


gorilla84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Klimatyzacja działa, ale po przejechaniu dosyć sporego odcinka i gdy obroty wejdą powyżej 3000

gdy samochód używany w mieście podczas normalnej jazdy w ogóle się nie włącza.

dopiero podczas sporej prędkości

jak już się włączy tak chodzi cały czas bez problemu nawet na postoju i po chwilowym wyłączeniu silnika również działa...

Proszę o jakąś poradę, trzech mechaników, żaden nie ma pomysłu co to może być...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik twierdzi, że gdyby było coś ze sprężarką to by w ogóle się klima nie włączyła...

gdy stoję w miejscu "czuć" reakcje samochodu na naciśnięcie "śnieżynki" ale nic nie chłodzi...

po zrobieniu jakiegoś dystansu i wyższych obrotach nagle wszystko zaczyna działać, nawet podczas postoju wszystko jest ok...

Może pod wpływem wiatru? lub wyższych obrotów coś się "odblokowuje"? tylko co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli by startowalo od wiatru to bylby problem z wentylatorem klimy. Mialem takie cos w e38, wentylator klimy byl calkowicie wymontowany i wszystko dzialalo tylko nie chlodzilo. Podczas jazdy gdy wiatr schladzal chlodnice zaczynalo chlodzic

 

Potem na postoju lekko chlodzilo bo wiskoza zalapywala na goracym silniku i cos tam dmuchala. Wiec mozesz sprawdzic wentylator czy w ogole dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli, tak jak Ci pisałem na PW, to sprzęgiełko będzie zabrudzone to będzie się ślizgało, dopiero wyższe obroty mogą powodować załączenie się. Tak temu mechanikowi ciężko zajrzeć i sprawdzić, w razie czego wyczyścić? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wychodzi, że to wentylator i chcemy spróbować zakupu wentylatora od e46..

jedyne co mnie ciekawi to dlaczego po przejechaniu jakiegoś odcinka drogi, w końcu klimatyzacja zaskakuje i chodzi już później normalnie, tak jakby pod wpływem wyższych obrotów coś "zaskakiwało" w tym wentylatorze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde już zgłupiałem ale z tego co zaobserwowałem to tak na postoju tak samo chłodzi, nawet ostatnio wyszedłem do sklepu na parę minut i po powrocie dalej chłodziło... Na weekend potwierdzę, dokładniej to sprawdzę

Mógłby mi ktoś podesłać wentylator od e46, który na pewno by pasował do przerobienia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by wskazywało, że coś jednak z załączaniem. Gdy już załączy to i na postoju chłodzi. To jak to się ma do wentylatora? Chyba, że jakiś czujnik temperatury musi być schłodzony :D żeby klima zadziałała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilkukrotnym przygazowaniu na postoju, klima chłodzi, ale wiatrak stoi.. Po kilku chwilach widać i czuć iskry na kole po którym ślizga się pasek...

Tłumaczyli, to tak, że wiatrak się nie włącza, chłodnica ma za duże ciśnienie, a sprężarka pracuje normalnym trybem czyli się włącza i wyłącza co chwilę, a przez to, że jest duże ciśnienie to pasek chodzi cały czas

Czyli wina wiatraka??

Chyba, że ktoś ma i inny pomysł...

Kolejny mechanik chce auto na pół dnia żeby zdiagnozować co jest nie tak z tym wiatrakiem bo może to być jakiś sterownik, jest sens mu to dawać czy i tak nie ominie się bez nowego wiatraka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.