Skocz do zawartości

Problem z otwarciem bagażnika


atti18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,nie mogę otworzyć górnych drzwi bagażnika przyciskiem nad tablicą rejestracyjną.Odkręciłem spoiler (ten z oświetleniem tablicy) wyczyściłem dokładnie wtyczkę i nic.Może problem jest z gumowym przyciskiem?.Próbowałem go wyjąć ze spoilera ale zrezygnowałem bojąc się ze coś uszkodzę.Dodam ze przyciskiem z pilota i wewnątrz samochodu (na kokpicie) otwieram bagażnik bez problemu.

Może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał?.Proszę o porady.

Moje X5 to benzyna 3.0 2004 (po lifcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z pilota się otwiera to ewidentnie winny jest przycisk. Zdemontuj listwę i próbuj naprawić albo szukaj używanej. Nie wiem jak jest w polifcie, moja X jest sprzed liftu, dość ciężko jest rozebrać listwę, ale sprawa jest wykonalna. Miałem podobny problem, wymieniłem mikroswitche i działa elegancko :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poliftowej, tam jest wszystko na płytce drukowanej, która pod wpływem wilgoci koroduje. Ja u siebie miałem problem z oświetleniem tablicy i z przyciskiem. Do gniazd żarówek poprowadziłem nowe kabelki, omijając płytkę, a za felerny przycisk wlutowałem nowy tzw. mikrowłącznik?. Zamiast sparciałej gumki przyciska/u zalałem cienką warstwą elastycznego kleju na gorąco i o dziwo się sprawdziło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po lifcie czarny element jest rozbieralny? Przed liftem część z przyciskiem i lampkami jest zgrzana na stałe, da się jedynie wyjąć klosze. Żeby naprawić musiałem rozcinać plastik. Wewnątrz jest listewka z laminatu z oprawkami żarówek oraz mikrostykami włącznika które wymieniłem na nowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dzisiaj wyjalem listwe osuszylem za pomoca suszarki do wlosow i dziala !,nie wiem na jak dlugo,Czy bedzie to do nastepnego deszczu czy tez mycia auta.Na razie jest ok.Dziekuje wam koledzy za pomoc.Mysle ze dzieki Wam pozostalo minimum 300 PLN w portfelu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Czyli po lifcie czarny element jest rozbieralny? Przed liftem część z przyciskiem i lampkami jest zgrzana na stałe, da się jedynie wyjąć klosze. Żeby naprawić musiałem rozcinać plastik. Wewnątrz jest listewka z laminatu z oprawkami żarówek oraz mikrostykami włącznika które wymieniłem na nowe.

W polifcie jest tak samo. By się dostać do mikrostyków trzeba rozciąć czarną obudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.