Skocz do zawartości

Opony


Ignitarius

Rekomendowane odpowiedzi

Może mi ktoś podpowiedzieć jaki będzie najrozsądniejszy rozmiar opon przy 19-calowych felgach ( E53 3.0D ) ?

Znajomy ma założone 255/50 z przodu i 285/45 z tyłu i podobno to standard w X5. Ktoś może to potwierdzić i napisać dlaczego właśnie tak jest dobrze ??

Dlaczego na przykład nie wszystkie 4 x 255/50 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam,

 

Fabryczny zestaw na felgach 19" jest przód 255, tył 285.

Producent dopuszcza inne zestawy, jak tu:

http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/bmw/x5/e53-3.0d-218km.html

ale na 19 calach innej kombinacji nie ma.

 

Niemiecka strona doprecyzowuje to łącznie z indeksami:

255/50 R19 107V

285/45 R19 111V

 

ndeksy przed literą prędkości oznaczają nośność, tabelę nośności znajdziecie tu:

http://abc-opony.pl/abc/html/indeksy_oznaczenia.html#indeksy_nosnosci.

Dlatego zdecydowanie Was zniechęcam do stosowania tego samego rozmiaru przód/tył.

 

pozdrawiam,

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to jestem niedoinformowany. Ale do rzeczy, czym w takim razie moze skutkować posiadanie takich samych rozmiarów opon z przodu jak i z tyłu? U mnie 19 285/45 ??

Witam !!! Skutków żadnych nie będzie , Ja na zimę mam alusy 18" z oponami 255/55/18 - 4 szt takie same i tak powinno być , chodź servis BMW dopuszcza możliwość założenia opon o różnych bieżnikach tyle żę muszą być w parach na przodzie jeden bieżnik na tyle drugi bieżnik(dowiadywałem się w tej sprawie).Jeśli chodzi o lato to mam 19" - przód 255/50/19 a tył 285/45/19 tyle że przednie felgi mają inne wartości jeśli chodzi o cale oraz ET niż te z tyłu.Na takim zestawie X5 wychodziły z salonów w wersji SPORT PAKIET (nawet w instrukcji od bmw jest podany taki zestaw).Także sam zdecyduj czy chcesz 4 takie same czy mieszane.Mi osobiście podoba się zestaw mieszany szczególnie tył jest tak fajnie poszerzony przez koła 285/45/19.Pozdrawiam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
Wracam do tematu opon. Jestem nowym użytkownikiem forum i nowym posiadaczem BMW X5 E53. Jestem teraz na etapie poszukiwania opon letnich i mam pytanie do zawodowców, Czy jak założę 4 opony takie same 255/50 R19 to będzie jakaś różnica, oprócz wyglądu? Obecnie mam zimowe 255/50 R19 przód i 285/45 R19 tył. Czy jeżeli opony będą takie same to wpływa na zużycie dyfra i napędów? Możecie polecić jakieś opony?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lato mam Uniroyale Rainsport 3 w rozmiarze 255 na wszystkich czterech kołach. Dają radę na niemieckich autostradach w deszczu i na suchym Nurburgringu, ze względu na cenę mogę je polecić. Zrobiłem na nich jakieś 10tys km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowy rozmiar opony zależy od szerokości felgi, do tego średnica koła musi się zgadzać pomiędzy osiami, są kalkulatory do jej wyliczania. Jeśli założysz opony 255 na felgi 10" do których dedykowane są 285, a takie obstawiam masz z tyłu to zrobi się naciąg i będzie to wyglądać z dupy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że fegi są takie same (19 cali fabryczne) tylko przòd z tyłem różni się szerokością opony. To dlaczego w serwisie opon proponują mi aby założyć takie same 4 gumy? A firma Uniroyal dedykuje te opony do X5? Czy w każdej X5 jest taka różnica przód i tył?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę zakładał letnie to sprawdzę jak jest faktycznie ponieważ przyznam, że się nie zagłębiałem w to czy mają różną szerokość. Będzie wesoło jeśli okaże się, że mam trzy węższe ponieważ dwie przebiłem - jedną z przodu i jedną z tyłu a kupiłem dwie nowe takie jak miałem z przodu:D

 

Sprawdziłem różnicę rozmiarów względem zamienników, wzorcowa to 255 zamiennik to 285:

opona wzorcowa 737.6 mm 0 mm 0 %

zamiennik 1 739.1 mm 1.5 mm 0.2 %

Różnica w prędkości

50 km/h 100 km/h 150 km/h

zamiennik 1 50.1 km/h 100.2 km/h 150.3 km/h

 

narzędzie tutaj:

http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/255/50r19/

 

Jeśli taka różnica powoduje uszkodzenie xdrive to w momencie złapania laczka na autostradzie i utraty powietrza bmw powinno spłonąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam Panowie :) Mam od pewnego czasu pewien problem, gdyż mam zestaw opon w mojej X5 E53 przód 255/50R19 i na tyle mam 285/45R19 i zakupiłem nowe opony na tył bo na przodzie mam w dobrym stanie ale kupiłem w innym rozmiarze czyli 285/40R19 i pojeździłem moze z 50 km i auto mi zaczęło strasznie myszkować po drodze... Czy to może być przyczyną balon 40 a nie 45 jak stare były? I jeśli już mam te nówki z tyłu wielosezonowe to jakie polecacie na przód do tego wymiaru co mam aktualnie czyli 285/40R19 ? Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

255/50/R19 średnica koła 737,6mm

285/45/R19 średnica koła 739,1mm

285/40/R19 średnica koła 710,6mm

Resztę możesz dopowiedzieć sobie sam, powiem tylko że wkrótce możesz spodziewać się problemów z przeniesieniem napędu.

O takie coś pyta się/sprawdza przed zakupem a nie po ;)

Do 285/40/R19 potrzebujesz 255/45R19.

http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/285/40r19/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

255/50/R19 średnica koła 737,6mm

285/45/R19 średnica koła 739,1mm

285/40/R19 średnica koła 710,6mm

Resztę możesz dopowiedzieć sobie sam, powiem tylko że wkrótce możesz spodziewać się problemów z przeniesieniem napędu.

O takie coś pyta się/sprawdza przed zakupem a nie po ;)

Do 285/40/R19 potrzebujesz 255/45R19.

http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/285/40r19/

 

Dzięki za informację a czy mogą być tez z przodu 40 ? czy tak jak piszesz muszą być 45 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi być dopasowane wiec powinno być 45 jak dasz mniejszy profil nadal możesz mieć problemy sa specjalnie apki na android dzięki której można bez problemu sprawdzić i dobrac opony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.