Skocz do zawartości

[e53] 4.4i 286- skrzynia biegow i reduktor


messix

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Mam problem ze skrzynia

Mianowicie

1. prawie juz nie mam wstecznego- po wrzuceniu jest efekt jazdy na pol sprzegle, mala gorka albo kraweznik i auto nie ruszy, na rownym asfalcie na wolnych obrotach auto tez nie rusza, po dodaniu gazu ledwo sie toczy (jak by slizgalo sie sprzeglo)

2. Uderzenie przy dojezdzaniu do swiatel. I teraz nie wiem czy to wina reduktora czy skrzyni bo na reduktorze mam zajebisty luz- moge obrocic walem prawie o polowe zanim sie poczuje opor

Przy dojezdzaniu jest uderzenie w napedzie

3. Podczas jazdy czuc ewidentny luz w ukldzie napedowym. Jadac ze stala predkoacia po puszczeniu gazu j dodaniu go z powrotem czuc jak robi sie ten luz i puka zanim znow zacznie przyapieszac

To samo przy wrzuceniu wstecznego, czuc jak mija z pol sekundy zanim sie zaczepi dopiero jedzie, po wrzuceniu z powroten do przodu znow ten sam luz i stukniecie. Tu juz wydaje mi sie ze to chyba ten reduktor. Kazdy kto jezdzil pieknym sprzetem pod tytulem Jelcz 315 ewentualnie Robur wie o czym mowa

4. Najlepszy temat- posczas jazdy czasami jest nagle szarpniecie, gasnie monitor, na zegarach zapala sie choinka (ABS, kontrola trakcji, akumulator(???) nawet gasna swiatla (?), na ulamek sekundy wysiada wspomaganie (????)wyskakuje tryb awaryjny skrzyni. Nie mam pojecia co jest, wyglada to tak jak by ktos wylaczyl zaplon i od razu wlaczyl z powrotem, jakis totalny kosmos.

A moze to wina silnika i cos mu odwala i gasnie na ulamek sekundy?

 

Oczywiacie zdaje sobie sprawe ze skrzynie oraz uklad napedowy w X5 to krotko mowiac g u n w o i kazdego predzej czy pozniej czeka remont, ale

 

1. Model skrzyni w przedliftowych V8 to ZF5HP24?

2. Jaki tu jest reduktor?

3. Gdzie kupowac czesci do skrzyni i reduktora? Tarczki, tryby, podkladki, kosze itp?

4. Czy znalazl ktos moze fiszki/ksiazki serwisowe lub schematy budowy takiej skrzyni albo reduktora?

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak wstecznego to chyba jak juz ta skrzynia pada to wlasnie to , podobno ludziom to powoli pada a niektorym odrazu i koniec , Za to odpowiada tez jakis kosz wstecznego.

 

kongurek przy zatrzymaniu na swiatlach to skrzynia , problem znany , tez to mialem , na forum us byl temat i winowajca byly takie kosze

 

https://akpp.pl/--%D0%B2%D0%B0%D0%BB-ZF-5HP24A-ZF-5HP24-1058270040-95-up-318894

 

http://midparts.com.pl/pl/p/5HP24A-Zabierak-kosza-sprzeglowego-A/905

 

oczywiscie tarczki i uszczelnienia trzeba tez wymienic + olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to juz zgluplem

 

Mam awarie chyba regulaotra napiecia i dlatego gasnie elektryka i wywala setki bledow

Ladowanie podczas tego ataku to 18-19 v

 

Ale co ciekawe gdy skrzynia wskoczy w tryb awaryjny podczas tego skoku napiecia to na wstecznym zapotala jak by wszystko bylo ok

Od razu zapima i idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam jestem tutaj nowy i mam problem kupiłem BMW x5 44.v8 286km 2002rok i auto chodziło bez zarzutu ale nagle Skrzynia wpadła mi w tryb awaryjny i jedzie tylko i rusza na 5 biegu nie wiem co jest grane wydaje mi się że to coś z elektryka bo widać że ktoś grzebal w elektryce z góry dziękuję za odpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.