Skocz do zawartości

BMW x5 , pdc przestało działać.


Chudy318

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z pdc które przestało działać z dnia na dzień. Po podłączeniu inpy wyskoczyly 2 bledy:

24 spannung wandler allgemein

20 wandler vorne links

 

Sprawdzałem czujniki na słuch ale żaden nie daje znaku życia. Sprawdzałem też bezpiecznik nr. 6

Po wyrzuceniu biedy wstecznego jest pisk na 3-4sekundy i cisza miga dioda na przycisku pdc.

Auto BMW x5 2004 3.0da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale żeby żaden czujnik nie pykal, może jakiś przekaźnik albo sam sterownik ? Z tego co się zorientowałem to sterownik jest gdzieś obok akumulatora.Jutro zerknę na niego. Ostatnio beta mnie zawodzi , najpierw kamera cofania , później czujnik klocków tył (klocki grube ) i teraz pdc. Raczej nie jest to powiązane z jednym modulem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usterka znaleziona , dwa przednie zewnetrzne czujniki padły. Po odpieciu przednie wiązki tylne czujniki cykaly. Znalazlem stare czujniki z e46 i zacząłem podmienić przednie. (Kostki nie pasowały ale na próbę je zmodernizowalem) po podpięciu jednego czujnika wszystko zaczęło działać. Sprawdziłem resztę czujników i okazało się że jeszcze jeden nie działa.

Jakie czujniki wybrać ?mogą być zamienniki czy tylko ori?

Dziękuję za pomoc i zainteresowanie tematem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale żeby żaden czujnik nie pykal, może jakiś przekaźnik albo sam sterownik ? Z tego co się zorientowałem to sterownik jest gdzieś obok akumulatora.Jutro zerknę na niego. Ostatnio beta mnie zawodzi , najpierw kamera cofania , później czujnik klocków tył (klocki grube ) i teraz pdc. Raczej nie jest to powiązane z jednym modulem.

 

Żeby mnie tylko tak Bemka zawodziła, to byłbym kontent :D

 

Co do zamienników, ja zmieniałem jakieś pół roku temu, wpadł chinol za 40zł i smyka do dzisiaj, także chyba jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto w rodzinie od 6 lat, jak znajdę chwilę to zrobię galerie. Na wiosnę będę chciał zmienić klapy bo słyszałem że są z tym problemy. Z droższych napraw które robiliśmy to skrzynia i koło pasowe z tłumikiem drgań. Sterownik abs też już po wymianie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Z tego co widze ori okolo 400 zl a zamiennik z dziwnych portali aukcyjnych 30 zl.

 

Ja bym ryzykowal chinola

Albo uzywke

 

Ja kupowalem zamienniki z allegro i smigaja caly czas od uzytkownika m-paq na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rozwiązany , uszkodzone były dwa boczne czujniki z przodu. Co dziwne żaden czujnik nie pykal. Natomiast jak rozlaczylem przednia wiązka to z tylu czujniki zaczęły pykac. Miałem na stanie czujniki z e46 i do sprawdzenia podmienilem je po kolei. Co prawda wtyczki trochę nie pasowały ale dałem radę. Dzięki za pomoc i zainteresowanie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podpinam się pod ten sam problem.

Wiem jak się sprawdza czujniki, nie raz sam wymieniałem ale...

5 sztuk miałem zepsutych i 3 dobre.

Kupiłem 5 nowych zamienników i zamontowałem.

Problem, że teraz żaden nie działa i te nowe i te stare-dobre.

Dźwięk jednostajny krótki jest przy wrzuceniu wstecznego i dioda miga = normalne objawy przy usterce.

Ale żaden nie cyka!!!

Samochód stoi już 4 tydzień w garażu i nie wyjeżdżał, więc o wilgoci nie ma mowy.

jakaś mała podpowiedz?

Moduł/sterownik, który jest przy akumulatorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam ponownie

podpiąłem się pod kompa i wyskakuje błąd nr 24 - komp z oprogramowaniem dla bmw...

dodam że uniwersalne kompy pokazują błąd nr 18 napięcie przetworników.

ponadto wcześniej sprawdziłem u elektronika moduł PDC i jest ok.

komputer niestety nie pokazuje nic ani błędnych czujników ani odpiętych czujników ani modułu PDC !!!!

jestem umówiony na sprawdzanie wiązki ale boję się, że to szukanie igły w stogu siana=duża kasa.

może ktoś ma inne pomysły?

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam przyczynę = jeden czujnik powodował zwarcie i dlatego nic nie działało.

Odpiełem ten czujnik i reszta zaczęła cykać.

Także nowy czujnik założony i wreszcie działa PDC jak należy.

Pozdro dla Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.