Skocz do zawartości

Pytania przed kupnem Z4


Gość roland

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę o zakupie Z4 w najbliższym czasie. Mam w związku z tym prośbę - czy moglibyście mi przybliżyć kilka tematów, żebym mógł zorientować się w niektórych szczegółach użytkowania:

 

1. Jak wygląda spalanie paliwa w tym samochodzie? Wiem, że w necie dostępne są różne opracowania, ale chciałbym to usłyszeć od prawdziwego użytkownika.

 

2. Czy jest problem z zakupem części? Tzn. czy są one trudno dostępne albo drogie?

 

3. Czy obsługa serwisowa takiego auta jest droższa od obsługi bardziej popularnych aut? Czy cena zwykłego przeglądu jest wysoka, czy może porównywalna z ceną przeglądu popularnych samochodów?

 

4. Czy części eksploatacyjne są drogie? (filtry, płyny, klocki itp.)

 

5. Czy samochód jest awaryjny? Czy jest coś, co się często psuje i na co narzekacie?

 

 

Będę bardzo wdzięczny za Wasze odpowiedzi na powyższe punkty.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 945
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z4 2.0, a wiec 4 cylindry 150 KM

Przeglady zgodnie ze wskazaniem, pierwszy po 25.000km:

- olej, klocki przod, filtr kabiny, plyn hamulcowy.

Zrobilem juz poza ASO, bo auto przy koncu gwarancji, wyszlo 1000 PLN

W ASO chcieli prawie 2.000 PLN

 

Spalanie

minimalne w trasie: bardzo spokojna jazda 6,7

autostrada 160-180 10 l.

Spalanie przy spokojnej jezdzie w Warszawie w wakacje bez korkow 10,5 litra, przy normalnej jezdzie w Warszawie, przy korkach 12 litrow.

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z4 2.0, a wiec 4 cylindry 150 KM

Przeglady zgodnie ze wskazaniem, pierwszy po 25.000km:

- olej, klocki przod, filtr kabiny, plyn hamulcowy.

Zrobilem juz poza ASO, bo auto przy koncu gwarancji, wyszlo 1000 PLN

W ASO chcieli prawie 2.000 PLN

 

 

a wjakim serwisie robiles przeglad :?: ja mam juz dosyc ASO :evil: ale wolalbym taki gdzie podlacza do komputera, wszystko zrobia dobrze i nic nie zapsuja :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Z4 2.0 ...hmm...mocy brakuje w kazdym aucie

Z4 jest bardzo lekkim autem, wiec 8,2 do 100km/h w Warszawie wystarczy.

Mimo, ze 4-cylindry uklad wydechowy jest przyjemnie zestrojony, ale 6 garnkow to niestety nigdy nie bedzie :(

Problem robi sie na trasie, szczegolnie w Polsce gdy chce sie pojechac na prawde sportowo do 160 jest ok...potem juz slabnie. Chociaz z gorki udalo mi sie w Niemczech do 250km/h dociagnac.

Auto ma bardzo dobra aerodynamike, bo nawet z otwartym dachem jedzie spokojnie 230km/h (na 5 biegu).

Fantastyczne jest to ze do 180km/h z otwartym dachem pasazer slyszy co mowisz, bez krzyku:)

Auto po liftingu jest zdecydowanie bardziej dopracowane niz przed

(chodzi tu o pierdoly - wykonczenie, pukajace zamki, ladniejsze lampy z tylu etc). No i przede wszystkim przy slabych motorach ma 6-biegowa skrzynke.

 

Serwis robiem tutaj

www.serwisbmwosowiecki.pl

 

Szybko, rzetelnie, przynajmniej mozna patrzec na rece, w przeciwienstwie do ASO duzo taniej, zamienniki z Intercarsu klocki np sa identyczne jak oryginaly: Textar a tu textar z logo BMW.

Co do komputera to pelna wersje w Warszawie maja je chyba tylko ASO.

Mowie tu o wersji GT1, ktora pozwala dodawac urzadzenia (np multifunkcje do kierownicy). Ale jezeli z autem sie nic nie dzieje to komputer raczej niepotrzebny. Taki do wykasowania przebiegow (klocki, olej) maja i tam

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

moja Z4 z motorem 2.5 i automatyczną skrzynią w trasie pali 10l. w miesci 14l. W trasie czesto jezdze powyzej 120km/h w miescie normalnie.

Uzywam jej od roku i moge powiedziec ze bez kłopotów.Polecam !!! ceny serwisowania na normalnym poziomie jak dla mnie ten model pozbawiony jest wad.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
moja Z4 z motorem 2.5 i automatyczną skrzynią w trasie pali 10l. w miesci 14l. W trasie czesto jezdze powyzej 120km/h w miescie normalnie.

Uzywam jej od roku i moge powiedziec ze bez kłopotów.Polecam !!! ceny serwisowania na normalnym poziomie jak dla mnie ten model pozbawiony jest wad.

Pozdrawiam.

 

14litrów w mieście?

To chyba żart. Mam Z4 3.0i z manualem. Auto w mieście pali 10-12l.

Na trasie schodzę poniżej 10l. Jeżdżę jeszcze 335i z automatem. Tutaj zgoda. Spalanie w mieście dochodzi mi do 14-16l/100km...ale po dwóch tygodniach jazdy od zatankowania i to na krótkich odcinkach, gdzie silnik praktycznie nie osiąga temperatury roboczej.

Zresztą nawet przy dieslu znajdzie się "fachowiec", któremu auto spala 12l/100km a innym o 2-3litry mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez kolega napisal ze ma automat, a jak wiadomo automaty z reguly wiecej spalaja od manuali . Wiec 14l w miescie wydaje sie byc normalne . A to ze ty masz silnik 3.0 a on 2.5 to nie robi duzej roznicy bo rodzina silnikow jest ta sama .
Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Koledzy,w itam serdecznie,

 

mam 2-zapewne prozaiczne pytania-ale nie jestem biegły jesli chodzi o z4.

1.Od kiedy z4 jest po liftingu?

2.Czy do cabrio mozna dokupic hardtop?Jaka cena?Załózmy,że chodzi o nówkę jak i o uzywkę.

 

Bedę wdzieczny za odpwoiedź

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1)

 

Facelifting Z4 przeszła w 2005 roku ale nie jestem pewien na 100%

 

Ad 2)

 

Nie szukałem hadtopu intensywnie, raz udało mi się znaleźć aukcję na allegro. Używany, kolor srebrny, stojak garażowy, cena Kup Teraz 5500 pln'ów. W ASO nie sprawdzałem ale obstawiam, że może być zaporowa :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mnie pamięć nie myli to lift był w 2006 ;)

 

Ma kolega rację :duh:

 

Co do hardtop'u ... wydatek spory. Nie wiem jak inni ale ja nie kupowałem Z4 aby latać nią w zimie. Innego zastosowania dla niego nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.