Skocz do zawartości

Uzupełnienie wyposażenia Z4 :-)


fotkom

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem Z4 E85 z 2003 roku.

Ponieważ chciałbym zrobić coś dla mojego wozu aby był dokładnie taki jak bym chciał

mam w związku z tym kilka pytań.

Auto jest fajnie wyposażone ale ma małe braki:


1.

Brakuje przycisków w kierownicy ale znalazłem że był taki zestaw

Retrofit Kit Multimedia Wheel nr BMW 65 71 0 304 943 (końcówka 2-czarny 3-srebrny)

czy i gdzie można dokupić taki zestaw doposażający auto? jeśli nie można kupić to czy szukać kierownicy

używanej z takimi przyciskami i przełożyć łącząc odpowiednie 2 kabelki takie jakie są w zestawie BMW?


2.

auto ma na wyposażeniu "640 Instalacja pod montaż tel. uniwers."

Czy i co musiałbym dokupić aby działał telefon z bluetooth?

Na panelu radia mam przycisk telefonu, przy lampce widać miejsce dla mikrofonu i pewnie mikrofon tam jest.

Czy wystarczy sam moduł bluetooth podłączyć i gdzie szukać wtyczki aby działał telefon czy potrzeba jakichś jeszcze innych sprzętów i czynności?


3. Skąd wziąć mapy do nawigacji

Na ekranie mam napisy w języku polskim więc ktoś pewnie wgrał jakieś spolszczenie

ale nie mam płyty w nawigacji. Pytanie czy są jakieś nowe 2021 lub 2020 rok płyty czy też kończą się dla takiej nawigacji

w latach 2010 albo zbliżonych? Korzystam głównie z google maps ale jakby były aktualne do nawigacji auta to bym chciał to uruchomić.


4. Przyzwyczaiłem się do muzyki z MP3. Czy w miejsce zmieniarki można podpiąć tak jak w audi jakiś modulator który udaje 6 płyt i odtwarza MP3?


5. Gdzie mocujecie sobie uchwyt na telefon?

Pomyślałem że sam sobie zrobię konstrukcję i przymocuję od spodu za pokrętłami klimatyzacji na ich końcu i wyprowadzę go tak aby

telefon był na wysokości tych pokręteł z ich prawej strony skierowany troszkę do kierowcy.

Takie miejsce wydaje mi się na 1 dniową obserwację najlepsze ale może macie inne patenty.


6. Jestem niski i pas mi się źle układa na ramieniu. Czy ten plastik przez który przechodzi pas ma jakąś regulację?


7. W przyszłości chciałbym pewnie wstawić w miejsce ekranu nawigacji coś nowocześniejszego opartego na androidzie. Czy są jakieś rozwiązania specjalnie dla Z4. Czy ktoś z nich korzysta?


Na początek to chyba tyle. Reszta jest taka jak bym chciał.

Wybaczcie tyle pytań ale to moje pierwsze BMW. Choć zawsze były modele które mi się podobały

nigdy nie było kontaktu z tą marką.

Z góry dzięki za pomoc i wyjaśnienia w tematach jw.

Fotkom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ad2. Modul bluetooth kupilem u majfrendow. Podpina sie to to pod radio w linie aux. Dziala ok.

Mikrofon jest w oslonie kierownicy. Pomiedzy kierownica a zegarami. Takie wystajace cos z oslony.


Ad4. Ja puszczam z telefonu przez bluetooth z Ad2.


Ad5. Mam uchwyt w kratke nad radiem. Do telefonu przyklejony kawalek metalu i sie ladnie trzyma. O taki:

images?q=tbn:ANd9GcQK-aJhwj8QsYbM66JhPFg-bjFLZrbK8Y88C_I0t8lPbj97p64GjKxW-Iagi8s-6S87pzzHwZbp&usqp=CAc


Ad6. Niestety nie ma. Mimo ze mam 186cm to tez srednio wygodny jest ten pas. Mi pomaga lekkie skrecenie pasa.


Ad7. Sa, patrz przypiete tematy na gorze tego dzialu. Ale jak sie pobawilem u znajomego to zostalem przy zwyklym radiu i telefonie na srodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Nie wiem jaką masz kierownicę. Więc albo wymiana kierownicy albo samej poduszki. I uzupełnic 2 przewody. Zamiast zmieniarki można podłączyć zmieniarkę cyfrową, zestaw bluetooth polecam fabryczny moduł TCU IBUS (Działa z nowymi telefonami w przeciwieństwie do ULF, obsługa rozmów. Muzyki przez BT nie posłuchasz.). Mapy najdziesz na chomiku, np. użytkownik mr.Lova, jak masz czytnik DVD to chyba jest aktualizacja na 2019r a jak zwykły CD to chyba 2013/14

Wszystko to jednak traci sens jeśli chcesz wymienić ekran na androida!

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.